Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Titeket is meglepett, hogy...

Titeket is meglepett, hogy ennyire gyenge az orosz hadsereg?

Figyelt kérdés
Lehet esélye Ukrajnának a győzelemre?
2022. febr. 28. 23:33
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
81%

Eddig csak az előjáték ment, megvárta Putyin hogy mindenki színt valljon, de holnap reggelre más lesz a helyzet.

Adott az ukránoknak egy lehetőséget a mai napon a tárgyalásokkal, hogy megtarthassák az államiságukat, de ezek olyan hülyék, hogy inkább azonnali EU meg NATO tagságot követelnek, meg beavatkozást, és fegyver hegyeket. Kiugrasztotta az EU-s nyulat a bokorból, megvárta ki mit lép az euból, ki szállít fegyvert, ki a hangadó, ki az ellenség. Nem akarja az EU minden népét egy füst alá venni, ezért kivárt. Gyakorlatilag az EU ma délután vágott el minden köteléket a ruszkikkal, még Svájcot is becsicskították, hogy ők is szankciózgassanak. Eddig nem vetett be csúcstechnikát, még csak puhítás ment, ennek ellenére is az ukránok beszorultak a városaikba. Ma este jelentették be, hogy ellenőrzés alá vonták a teljes ukrán légteret, eddig csak cicaharc ment, mondhatni altatás. Ezek esti felvételek, amin egy 30km! hosszú többsoros hadoszlop tart Kijev felé. [link]

Szerintem azok az adomány fegyverek nem fognak eljutni a címzetthez, vagy ha mégis, azt csak városharcban tudják majd alkalmazni, amivel azt érik el, hogy a civil lakosság még többet szenved.

2022. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
74%

Csomó felvétel egy nagy kamu, mindkét oldalról.Vannak köztük évekkel ezelőttiek is, amit úgy állítanak be, hogy egy most készült.

Amiket eddig láttam, hallottam, azok ezek a hírek:

-Ukrajnában már alig van étel a boltokban, sok helyen már fosztogatnak.

-Az ukrán elnök azt állítja nyerésre állnak, közben elsírja magát a tolmács közvetítés közben.

-Az ukrán elnök irgalomért, fegyverekért, önkéntesekért és zsoldosokért könyörög a világnak.

-Az ukrán elnök felfegyverzi a civil lakosságot, már a köztörvényeseket is ki akarja engedni a börtönökből.

-Azt állítják, hogy az oroszoknak se fegyverük, se katonájuk, de nekik van mind bőven.

-Az 5km-es konvoj ami Ukrajna felé haladt nem arra utal, hogy az ukránok nyerésre állnak.Egy ilyen lassan haladó, qrva hosszú konvojt úgy tudnak megindítani, ha tudják, hogy az ukránok már képtelenek megtámadni a konvojt.

-Kijevet körbezárták.



Én már nem tudok semmit, de ezek alapján nem úgy tűnik, hogy az oroszok állnak vesztésre.

2022. márc. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
49%
A török drónok kedvelik ezt.
2022. márc. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy haver beütött a rubel hogy orosz propagandát tolsz?
2022. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
37%
A rubel az beütött. Igaz csak a járólapba, de az is valami :D
2022. márc. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az senkinek nem volt kérdés hogy az oroszok erőfölényben vannak és ha tovább folytatódik ők nyernek egy nagyon véres háborúban. A kérdés mennyire tudják gazdaságilag térdre kényszeríteni Putyint az elkövetkező pár napban ezen múlik minden.
2022. márc. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
5. napja megy a háború elég korai lenne még bármilyen mélyreható következtetést levonni. Mindkét oldalnak vannak veszteségei, mindkét oldal követ el súlyos taktikai és stratégiai hibákat. Az "összteljesítményt" nem lehet még megítélni. Mondjuk remélem nem is kerül rá sor, mert megegyeznek a felek.
2022. márc. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
76%

Itt egy fotó a rettenetes konvojról:

[link]


Ez így csemege egy drónnak vagy helikopternek/repülőnek. Kitől tanulták a ruszkik hogy így állunk meg pihenőre? Ne mondjátok már hogy ez a második hullám aki lealáz mindenkit, hát az első két napban is az ilyen menetoszlopokat lőtték az ukránok hülyére ( meg az amerikaiak az első öböl háborúban).


Itt van némi bontatlan ellátmány amit az ukránok megszereztek:

[link]


7 éve lejárt a szavatossági ideje annak a kajának amit az orosz katonák kaptak!

2022. márc. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
76%

Az a konvoj, a nyugati hírszerzés szerint is 64 km hosszú.

Nem hülyék a ruszkik, kb 100 éve egyfolytában a háborúra készülnek, és Szíriában, az Örményeknél szereztek tapasztalatot a drónokkal. Direkt nem rohanták le az ukránokat ahogy megtehették volna, először odacsaptak ahogy kellett a katonai infrastruktúrának, kiiktatták a légierő kb 95%-át, légvédelem kb 80%-át. Kellett még pár nap, hogy előbújjon a maradék technika. A tapasztalatuk szerint is főleg a drónok jelenthettek rájuk veszélyt, ezért ezeket kellett kiiktatni egy ilyen akció előtt. Direkt nem vették át a légtérellenőrzést, had repkedjenek csak. Ez a török drón elég ütős cucc, szerintem ettől rosáltak a legjobban, egy rétről,focipályáról, autóútról is felszállhat, pontos, hatékony mint a halál. Mit minden drónnak ennek is a gyengéje, hogy irányítani kell, ehhez pedig rádió kapcsolat kell, és irányítóközpont. Mivel ezek a drónok elég kicsik, akár egy garázsban is elférnek, nem kell repülőtéri infrastruktúra az üzemeléséhez, csakis három módon lehet kiiktatni. Levegőben elkapni vadászgépekkel, ami macerás, mert nagy a sebességkülönbség, lehet hatásos légvédelem, ami ebben az esetben akár egy stinger is lehet, és nehezíti az elfogást, hogy egy hadoszlopra a közelből percek alatt lehet drónt indítani, ami elfoghatatlan ha nincs épp a közelben egy vadász. A másik, hogy zavarást kell alkalmazni, ami inkább akkor célszerű ha ezek tucatszámra repülnek, és a zavaráshoz is idő míg kiépül az infrastruktúra. A másik, hogy ilyenkor minden AVACS a levegőből azt figyeli mit használnak a ruszkik, egy jó kis információszerzéssel évtizedes fejlesztéseket lehet lenullázni. A legcélravezetőbb jelen esetben, altatni a védelmet, elhitetni hogy repkedhetnek háborítatlanul, közben bemérni minden bázist, átjátszót, irányítóközpontot,és amikor megvan mind, egy védhetetlen rakétacsapással elintézni egyszerre mind, nehogy helyet váltsanak. Ez történt meg tegnap este, iszkanderekkel megoldották a drónkérdést, ezek voltak azok a hatalmas robbanások amiket Kijevből is videóztak. Mellékesen egy ilyen konvojt nagyon erős légifedezettel kísérnek, éppen azért, nehogy mégis meglepetés legyen.

Katonaságnál meg nincs olyan hogy lejárt szavatosság, csak olyan hogy romlott, vagy ehető. Én a seregben ettem 85-ben olyan négyszeresen átcímkézett májkrémet amit eredetileg 1963-ban gyártottak. Megvannak a seregben akik felelnek a hadtápért, laborokkal vannak felszerelve, a katonának nem adnak olyan kaját amitől megbetegedne, és a kalóriának is meg kell lennie. Ahogy elnéztem sokat fejlődtek a ruszkik 20 év alatt, abban a dobozban egy katonának kb 3-4 napi kajája van, vitaminokkal, lehet van benne egy kis gyorsító is, nasival. Az én időmben egy ruszki kapott naponta egy kilós olajoshal konzervet, meg fél kiló fekete kenyeret, azt csá, menjél harcolni.

2022. márc. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

28 Attól, hogy valaminek lejárt a szavatossági ideje, még nem romlott.Csomó bolti élelmiszeren van szavatossági idő, ami egyébkènt bontatlanul elállna évtizedekig, vagy örökre.Pl. a méz is ilyen.

Ez kicsit off, de leírom.Az interneten van egy youtubeos tartalomkészítő, aki ételekkel foglalkozik.Egyik bűvésztrükkje, hogy katonai élelmiszercsomagokat kóstol.Evett már olyat is, ami a II.vh-ból való, és teljesen alkalmasak voltak fogyasztásra, nem volt romlott.De ennek semmi köze ehhez a hàborúhoz, az érdekesség kedvéért írtam csak.

2022. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!