Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha megtámadnák az oroszok az...

Ha megtámadnák az oroszok az országot, te melyiket tennéd?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem fogják megtámadni, csak kíváncsiságból teszem fel a kérdést, hogy akkor te mit tennél, ha Putyin bejelentené hogy nekimegy a NATO-nak és Ukrajnán keresztül Magyarországra is rátámadnának az oroszok?

2022. febr. 28. 12:01
A kérdező szavazást indított:
Elmenekülnék az országból Nyugatra
Itt maradnék civilként és megpróbálnám túlélni
Behívó esetén mennék katonának, elfogadnám hogy ez lenne a kötelességem
Azonnal mennék katonának, mert meg akarnám védeni az országot
Dezertálnék az oroszokhoz
43 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Jó üzleteket kötnék az orosz katonákkal.
2022. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 DarthRevan20 ***** válasza:
84%

Behívó esetén bemennék.

De ha durvább lenne a helyzet, akkor a behívót sem várnám meg, azonnal jelentkeznék katonának.

Nem az a típus ember vagyok aki szeret menekülni.

Ha az oroszok elleni harcban elesek, akkor elesek. Benne van a pakliban :)

2022. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
nem vagyok hazafi, a sajat eletemet elorevalobbnak tekintem mint Magyarorszagot. no vagyok, igy a katonasag nalam nem jatszik, de ferfikent biztos hogy nem vonulnek be
2022. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha az EU tovább folytatja a keménykedést Oroszországgal szemben (pl. fegyverszállítások) akkor mi Afrikába vagy Délkelet-Ázsiába menekülünk.



"AZ OROSZ FÖDERÁCIÓ KATONAI DOKTRINÁJA

...

27. Az Orosz Föderáció fenntartja magának a jogot nukleáris fegyverek használatára válaszul nukleáris és más típusú tömegpusztító fegyvereknek ellene és/vagy szövetségesei ellen, valamint az Orosz Föderáció elleni agresszió esetén hagyományos fegyverek használata, ha az állam léte forog veszélyben.

A nukleáris fegyverek alkalmazására vonatkozó határozatot az Orosz Föderáció elnöke hozza meg."

forrás: [link]

(Orosz Nagykövetség

2022. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ attól, hogy konkrétan megtámadnák-e ezt az országot, a hazámat és veszélyeztetnék vele a családom életét vagy csak a politikusok döntenének úgy, hogy háborúzni kellene menni.

Az utóbbi esetben megpróbálnám a fiaimat és a férjemet kimenekíteni az országból, hogy értelmetlenül ne veszítsék el az életüket.

Ha viszont valóban megtámadnák az országomat, akkor én magam is mennék harcolni, hogy megvédjem.

Konkrétan: ha most általánosságban csak egy ukrajnai ukrán lennék, akkor nem harcolnék, a családomat menekíteném, mert értelmetlen, ostoba háború ami zajlik. Ha Ukrajnában az elcsatolt Krím vagy Donyeck és Luhansz orosz nemzetiségű lakosa lennék, akkor mennék harcolni az ukránok ellen - míg ha kelet-Ukrajnában magamat is ukránnak tartó ember lennék, akinek éppen most támadták meg az országát, akkor harcolnék az oroszok ellen.

Minden attól függ, hogy te abban a pillanatban mit tartasz fontosnak, védendőnek.

2022. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Attól nem nagyon kell tartani, hogy hagyományos fegyverekkel támadják meg Magyarországot. Arra kell vigyázni, hogy ne legyen olyan korlátozott atomháború, amiben EU kap kemény pusztítást, az USA meg kimarad belőle.


Most az EU politikusok nagyon keménykednek az oroszokkal szemben, az amerikaiak sokkal óvatosabbak.

2022. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Én nem is Nyugatra, hanem másik földrészre.
2022. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha mindenki menekül, akkor fussatok Portugália partjáig, és adjuk oda Spanyolországig a területeket... mindenki meghal egyszer, háborúban nincs magyar, cigány, vallás. Ha az utcán megtámadnak megvéded magad nem? Itt is civilként az a kötelességed.



Mit mondanál a Don kanyarban meghalt katonáknak vagy akik a vh-ban lovakkal mentek a frontra? Hogy egy csicska voltál és még éltél 20-30 évet kb "tisztán"? :D


Fegyvert fognék és védeném amit lehet, már csak azért is mert 25 éves vagyok és azért ihattam sört, kefélhettem nőket mert voltak akik harcoltak ezért az országért, így gondolkodás nélkül védeném én is hiába, hogy a politika miatt van, de az orosz katonáknak nem kellett vna beszállni az autókba...

2022. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Akkor védjed csak 8-aska. Én tuti nem fogom.
2022. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

"Fegyvert fognék és védeném amit lehet, "


Játékszere lennél csak a pénzéhes hatalmaknak és ártatlan emberek öldökölnék egymást.

2022. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!