Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehetnék vadászgép...

Hogyan lehetnék vadászgép vagy harci helikopter pilóta?

Figyelt kérdés

2022. febr. 20. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Helikopter pilóta azt hiszem csak 30 év alatti lehet, ha megfelel mindennek egyáltalán.
2022. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre. Anno én is jelentkeztem. Elég szigorú követelmények voltak, orvosi vizsgálat, pszichológiai-, állóképességi-, IQ teszt, stb. Aztán végül nem lett elég pontom, így nem vettek fel. :D
2022. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Google?


[link]

2022. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a #2-es írja, jelentkezel és egy igen-igen nehéz és erős (egészségügyi és pszichológiai) kiválasztási kritériumon megfelelsz, majd tanulsz-tanulsz-tanulsz.
2022. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Állami légiközlekedés szak, azon belül állami légijármű-vezető tiszt (State Aviation Pilot) szakirány.

[link]


Viszont, ahogy előttem is írták nem könnyű bekerülni. Sőt, még ha el is végzed az egyetemet, akkor is simán előfordulhat, hogy a pilótaképzést nem tudod végig csinálni, mert nem bírja a tested az extrém megterheléseket 3-5G sebességnél. Egyébként nagy a túljelentkezés. Érdemesebb várni egy kicsit. Érettségi után (bár nem tudom, hogy mennyi idős vagy), érdemesebb lenne egy kicsit várni, és MÁR FELKÉSZÜLTEBBEN menni.


Például, már legyen angol nyelvből minimum középfokú nyelvvizsgád. Sőt érdemes úgy menni, hogy már van magánpilóta jogosítványod (PPL, azaz Private Pilot License). Ugye itt el kellene dönteni, hogy PPL(A) repülőgépre, vagy PPL(H) helikopterre.

Ezekkel így lényegesen több esélyed van.

2022. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!