Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 1920-ban Magyarország és a...

1920-ban Magyarország és a magyarság a Trianonban ráerőszakolt békeszerződés aláírásakor akár sokkal jobban is kijöhetett volna a dologból, mint ahogy az történt, és tartják sokan máig számon?

Figyelt kérdés

2022. febr. 2. 15:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Végül is, akár meg is szünhettünk volna létezni, mint a Lengyelek nem egyszer! Szal' akár jobb is lehetett volna a mostaninál!


Legalább nem lenne olyan, hogy magyar jobb/bal oldal!

2022. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Talán. De hogy sokkal rosszabbul is kijöhettünk volna belőle, az tuti.
2022. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha beleállunk a területeink megvédésébe, akkor kevesebb területet hagytak volna jóvá ellenünkre Trianonban. Ezért igyekezett mindenki többet harapni belőlünk, hogy aztán ez kész helyzetet jelentsen a béketárgyalások idejére.
2022. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Hála a Tanácsköztársaság hülyeségeinek, a románok elfoglalták Budapestet. Trianonnak köszönhetjük hogy Debrecen Szeged Budapest nem Romániához tartozik ma.
2022. febr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2

A nemzetiségi önállósodási törekvések persze nem számítanak...

2022. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

NEM.

Az a baj a magyarság sose fog össze fogni bármi legyen a cél.

2022. febr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majdnem biztos hogy jobban kijöhettünk volna. Ahol komolyabb ellenállás volt ott nem erőltették már annyira a dolgot (Sopron, Balassagyarmat). Ausztria és a Felvidék esetén lett volna esély több terület megtartására. Maga Masaryk is kijelentette, hogy a magyarok helyében harcolna a területeikért.
2022. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább rosszabbul. Aki Törökországgal példálózik, az nem veszi észre a magától szerveződő őszirózsás forrradalmat, hiszen a 4 évet végigharcolt monarchia valamennyi polgárának finoman szólva a töke volt már tele a háborúval, érthető, hogy akkor már egyáltalán nem érdekelt senkit, hogy mi lesz az ország sorsa. Ellenben törökországgal, amelyik később is lépett be, és maximum a görögökkel, vagy a gyarmatterületeken volt néhány összetűzése. Össze sem lehet hasonlítani a demokratizálódó Törökországot a háborúban és vérben tönkrement, kizsigerelt, teljesen kiemrült, ezer belső politikai viszállyal súlytott monarchiával. Trianon egyébként sem 1920-ban kezdődött, az csak az eredménye volt. Társadalmilag a XVII., külpolitikailag a XVIII. század végéig, belpolitikailag pedig a XIX. század közepéig vezethető vissza, összehozva a nyugati suttogó propagandával az évtizedek óta szerveződő cseh, román és szerb önállóság részéről. Rossz végéről fogjuk meg a témát, ha azt mondjuk, hogy ha az ország a sarkára állt volna, most nagyobb lenne Magyarország. Szerintem még a lehető legjobban jöttünk ki a helyzetből, figyelembe véve az akkori viszonyokat, főleg a korábban még komolyan fontolóra vett területi követeléseket. Románia minimum a Tiszáig, Csehszlovákia a teljes mai Észak- és Északnyugat Magyarországot, SzHSzK a Szeged- Baja- Balaton vonalat + Vas Zala és Sopron mint önálló szláv korridor elképesztő ötletei. Ha azt tekintjük, hogy ezekből mennyi minden nem valósult meg, akkro látható, hogy igenis viszonylag jól jöttünk ki.
2022. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!