1920-ban Magyarország és a magyarság a Trianonban ráerőszakolt békeszerződés aláírásakor akár sokkal jobban is kijöhetett volna a dologból, mint ahogy az történt, és tartják sokan máig számon?
Figyelt kérdés
2022. febr. 2. 15:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
1/8 anonim válasza:
Végül is, akár meg is szünhettünk volna létezni, mint a Lengyelek nem egyszer! Szal' akár jobb is lehetett volna a mostaninál!
Legalább nem lenne olyan, hogy magyar jobb/bal oldal!
2/8 anonim válasza:
Talán. De hogy sokkal rosszabbul is kijöhettünk volna belőle, az tuti.
3/8 anonim válasza:
Ha beleállunk a területeink megvédésébe, akkor kevesebb területet hagytak volna jóvá ellenünkre Trianonban. Ezért igyekezett mindenki többet harapni belőlünk, hogy aztán ez kész helyzetet jelentsen a béketárgyalások idejére.
4/8 anonim válasza:
Hála a Tanácsköztársaság hülyeségeinek, a románok elfoglalták Budapestet. Trianonnak köszönhetjük hogy Debrecen Szeged Budapest nem Romániához tartozik ma.
5/8 anonim válasza:
#2
A nemzetiségi önállósodási törekvések persze nem számítanak...
6/8 anonim válasza:
NEM.
Az a baj a magyarság sose fog össze fogni bármi legyen a cél.
7/8 anonim válasza:
Majdnem biztos hogy jobban kijöhettünk volna. Ahol komolyabb ellenállás volt ott nem erőltették már annyira a dolgot (Sopron, Balassagyarmat). Ausztria és a Felvidék esetén lett volna esély több terület megtartására. Maga Masaryk is kijelentette, hogy a magyarok helyében harcolna a területeikért.
8/8 anonim válasza:
Inkább rosszabbul. Aki Törökországgal példálózik, az nem veszi észre a magától szerveződő őszirózsás forrradalmat, hiszen a 4 évet végigharcolt monarchia valamennyi polgárának finoman szólva a töke volt már tele a háborúval, érthető, hogy akkor már egyáltalán nem érdekelt senkit, hogy mi lesz az ország sorsa. Ellenben törökországgal, amelyik később is lépett be, és maximum a görögökkel, vagy a gyarmatterületeken volt néhány összetűzése. Össze sem lehet hasonlítani a demokratizálódó Törökországot a háborúban és vérben tönkrement, kizsigerelt, teljesen kiemrült, ezer belső politikai viszállyal súlytott monarchiával. Trianon egyébként sem 1920-ban kezdődött, az csak az eredménye volt. Társadalmilag a XVII., külpolitikailag a XVIII. század végéig, belpolitikailag pedig a XIX. század közepéig vezethető vissza, összehozva a nyugati suttogó propagandával az évtizedek óta szerveződő cseh, román és szerb önállóság részéről. Rossz végéről fogjuk meg a témát, ha azt mondjuk, hogy ha az ország a sarkára állt volna, most nagyobb lenne Magyarország. Szerintem még a lehető legjobban jöttünk ki a helyzetből, figyelembe véve az akkori viszonyokat, főleg a korábban még komolyan fontolóra vett területi követeléseket. Románia minimum a Tiszáig, Csehszlovákia a teljes mai Észak- és Északnyugat Magyarországot, SzHSzK a Szeged- Baja- Balaton vonalat + Vas Zala és Sopron mint önálló szláv korridor elképesztő ötletei. Ha azt tekintjük, hogy ezekből mennyi minden nem valósult meg, akkro látható, hogy igenis viszonylag jól jöttünk ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!