Ha Oroszországot lekapcsolnák végső szankcióként a nemzetközi pénzügyi rendszerről, akkor válaszcsapásként Oroszország elvághatja az atlanti távközlési kábelokat? Képes lenne erre az orosz haditengerészet?
Ez bizonyára nagyon fájna az USA, Nagy-Britannia, EU gazdaságának is ebben a modern korban, leállítva a kommunikációt, pénzügyi tranzakciókat. Ezek biztosítják az internetes forgalom 97%-át jelenleg.
A briteknél vannak ilyen aggodalmak, tartanak Oroszország lépéseitől:
A belinkelt cikk alapján ezek szupertitkos tengeralattjárók, csak nem atomtöltetű rakétával, hanem robotokkal támadhatnak, sokkal kifinomultabb csapást mérve az ellenségre, infrastruktúrára mindezt titokban, látványosság nélkül.
Kicsit mit egy kibertámadás, mely szintén bénító csapás lehet.
Kérdező, a britek minden baromságtól tartanak, csak azt nem veszik észre ami tényleg veszélyezteti őket.
Nem lehet a nemzetközi pénzügyi rendszerről lekapcsolni az oroszokat.
megpróbálni lehet azt, hogy az általuk működtetett rendszerből kizárjanak valakit, csakhogy a nemzetközi pénzügyi rendszer már sz@rik a britekre és a többiekre. Abban a kínaiak, indiaiak, dél-amerikaiak már jelentősebb szerepet játszanak. ők pedig üzletelnek az oroszokkal, az amerikai államadósság pedig nagy részben kínaiak kezében van, ahogyan lassan minden a kínaiaktól függ. Elég, hogy kicsit lassabban szállítanak elektronikai alkatrészeket, alapanyagokat és a brit, európai, amerikai régió ipari termelése befagy.
Ha nagyon kekeckednek az oroszokkal, akkor nem az oroszoktól kell tartani, hanem attól, hogy az oroszokkal együtt kialakítanak egy olyan nemzetközi pénzügyi rendszert, ami éppen hogy a britektől, európaiaktól, amerikaiaktól független.
Csak nézd meg mi történt az ukránokkal a gázvezeték ügyében. Pattogtak hogy ennyi legyen a rajtuk átmenő gázvezetéken a gázszállítás tranzitdíja vagy annyi, le-letöltögettek a gázból a maguk tározóiba és nem fizették ki, hogy egyszerűen kikerülték őket az oroszok egy másik gázvezetékkel. Az ukránok most egyáltalán nem kapnak sem tranzit díjat, sem megcsapolható gázt. Csak annyi gázt adnak át nekik az oroszok amit ki is fizetnek.
Ki esett pofára a nagy keménykedéssel? Nem az oroszok.
Kellett hozzá háborúskodás meg erőszak? Nem.
Ma már a világgazdaság nagyon nem a britek meg a többiek körül forog sajnos. Az EU addig tökölődött a genderkérdéssel, meg hogy szülhessenek a férfiak, hogy a világgazdaság közben átlépett rajtuk.
"nemzetközi pénzügyi rendszer már sz@rik a britekre és a többiekre. Abban a kínaiak, indiaiak, dél-amerikaiak már jelentősebb szerepet játszanak"
Ez közel sem igaz. Gondolom itt a többiek alatt a nyugati rendszert érted. Na ugye a nemzetközi valuta a világon az dollár a rubel megsem közelíti a dollár szerepét a pénz piacon tehát a nyugati rendszer megkerülhetetlen. Kína valóban jön fel, mint a talaj víz de pont ők fogják elkaszálni Amerika teljes elszigetelését. Mivel abba Kína is belebukik mivel a Kínai ipar döntő többsége Amerikának termel egymás legnagyobb partnerei. Kínának nem érdekel elszigetelni Amerikát, mert az neki sem jó. India valóban jön fel de India legnagyobb export piaca Amerika 2020-ban $49.32B dollár értékben ami a konkrét Indiai export 18%-a. Ezzel szemben India oroszországi exportja $2.56B dollár ami az export 0.94%-a. Indiának is fontosabb Amerika nem elszigetelése. Oroszország önálló piaci törekvése meg jó és szép de mire fel is ? Gyakorlatilag az teljes orosz gazdaság a nyersanyag eladásokon múlik. Nincs egy nagy cégei sem. Ha ez a piac csökken vagy bezuhan az ára az meglátszik a gazdaságon nagyon. Amerika ezzel szemben a szórakoztató ipartól az IT, elektronika mindenhol vannak cégei.
Technikailag meg tudná tenni, de nem fogja egy NATO ország infrastruktúráját megtámadni. Ez már gyakorlatilag háborús cselekmény - esze ágában sincs az oroszoknak belecsúszni a III. Vh-ba. Erre még a hidegháború legsötétebb éveiben sem volt példa, pedig ott aztán eléggé el volt a keleti blokk szigetelve a nyugattól.
Befagyasztják az orosz számlákat, vagyontárgyakat (cserébe meg az oroszok ami náluk van), leállítják a teljes technológiai transzfert, szállításokat, jegelik a kereskedelmi kapcsolatokat (az EU bukná a legnagyobbat), szankciók miazmás. Kb. a hidegháború éveire jellemző szintre süllyednének a kapcsolatok.
Mindazonáltal ez sem valószínűsíthető, a dolognak nem katonai megoldása lesz - az #5-ös nagyon jól leírta a hatásmechanizmust ami várható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!