Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajna hajlandó lenne lezárni...

Ukrajna hajlandó lenne lezárni a kelet-ukrajnai háborút, békét kötni a szeparatistákkal, végrehajtani Minszk II-t, ha ezt a feltételt szabnák neki Nyugaton a NATO tagsághoz vezető úton?

Figyelt kérdés

Németország már régóta hangsúlyozza azt az álláspontját, hogy nem lehet katonai megoldás a donbasszi konfliktusra, azt tárgyalásos úton kell rendezni és követni kell a normandiai négyek (Németország, Franciaország, Ukrajna, Oroszország) által létrehozott béketerveket.

Oroszország is a Minszk II. megállapodás végrehajtását követeli és Ukrajna követelése ellenére sem hajlik annak újratárgyalására, új keretrendszer kialakítására.

Mintha Franciaország, Amerika is inkább Németország álláspontja mögé állna be és nem feltétlen sorakoznak fel a kijevi rezsim igényeinek teljesítésére. Ezt érzékelve mintha Kijev is hajlandó lenne engedményekre a jövőben, de ez még nagyon bizonytalan.


Lényegi kérdés lehet még, hogy ha le is zárul a kelet-ukrajnai háború, Kijev visszaállítja szuverenitását a szakadár területek felett, mi legyen az Oroszországgal vitatott Krími Köztársaság és Szevasztopol kérdésével. Elvileg a NATO csatlakozás előtt a tagjelölt országnak le kellene zárnia a területi vitáit, fegyveres konfliktusait. Ha a NATO-ba úgy veszik be Ukrajnát, hogy leszögezik, hogy az együttműködés nem terjed ki a Krímre, az a NATO számára a gyengeség, megfutamodás jelen lenne, Ukrajna cserben hagyása és a behódolás az orosz területi terjeszkedésnek. Viszont ha Szevasztopolra is kiterjesztenék a NATO uralmat, az közvetlen háborút fenyegetés lenne Oroszországgal. A másik aggodalom az lehet, hogy Oroszország egyébként is vörös vonalnak tekinti Ukrajna NATO csatlakozását, amit nem szabad meglépni, súlyos ellenlépésekkel fenyeget, ami miatt több európai ország sem feltétlen támogatja Kijev igényét a gyors NATO integrációért.



2022. jan. 15. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell kérdésnek "álcázni" bármilyen témájú eszmefuttatásokat?


Erre valók a blogok...

2022. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ukrajna (pontosabban a regnáló ukrán vezetők) azt fogják csinálni amit a nyugat mond nekik, pont. A Minszk II. megállapodás egy ideiglenes kirakatpapír semmi több. Pont olyan gyorsan átírható, módosítható, semmissé tehető amilyen gyorsan az USA és az oroszok megállapodnak egymás között. Az ukrán vezetők feje főne egy kicsit hogy adagolják be a közvéleménynek, mert most egyenlőre a politikai túlélést a nacionalista húrokra hangolják de ha ez az ár akkor megoldanák.

Valamit már leboltoltak, az elkövetkező időszak eseményei fogják megmutatni hogy mit.

2022. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha Putin nem provokálna akkor vége lenne.
2022. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%

Én úgy érzem, hogy Putyin semmiképp nem engedheti, hogy a NATO Ukrajnát is felfegyverezze ellene. Emiatt kezdhetett katonai akciót is Ukrajnával, hogy az "Elvileg a NATO csatlakozás előtt a tagjelölt országnak le kellene zárnia a területi vitáit, fegyveres konfliktusait." elvet kihasználja Ukrajna könnyű NATO-tagosítása ellen. A nemlétező világuralmi rendszernek előbb Oroszországot kell meggyengítenie, mielőtt Kína ellen menne. Erre nem sok ideje van, mert az idő Kínának dolgozik. Emiatt élezi a feszültséget Ukrajna-Oroszország viszonylatban - már a puccsot is ezért menedzselte. Most olyan szóhasználatot alkalmaz, hogy "Putyin meg akarja/fogja támadni, lerohanni Ukrajnát". Putyinnak ez nem érdeke. Neki csak az az érdeke, hogy Ukrajna ne legyen NATO tag, azaz távol tartsa a határaitól a nemlétező világuralmi rendszer fegyvereit. Ilyen szóhasználat, retorikai felvezetés mellett NEM LENNÉK MEGLEPVE, ha oroszoknak álcázott USA/NATO haderő katonai akciót kezdene az ukránok ellen, amire "válaszul" már lenne mesterséges jogalapja a nemlétező pénzuralmi rendszernek Ukrajna katonai megsegítésére, a bevonulásra. Amennyire a szavatartásukat, lelkiismeretük színvonalát ismerem, valamilyen manőverrel Ukrajnát NATO taggá minősítenék, hogy a tényleges orosz ellenakció már a NATO ellen irányuljon és ezzel elindulhasson Oroszország fegyveres meggyengítése, ellehetetlenítése. Ez persze magában rejti már a III. VH fegyveres formáját ( a rejtett COVID manővereken túl). De lehet, hogy a nemlétező v.r. megelégedne egy ukrán-orosz háborúnak álcázott verzióval, ahol persze az ukrán fegyvereket ő szállítaná.

Mindezek megelőzésére Oroszországnak mielőbb katonai együttműködési szerződést kellene kötnie Kínával és abban deklarálniuk, hogy bármelyikük megtámadása a két tag megtámadásával egyenértékű. Ez Kína érdeke is lenne az USA túlzott Kína alatti tengeri jelenléte miatt.

2022. jan. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!