Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Érdemes lenne megvennünk a...

Érdemes lenne megvennünk a használt F-18-at?

Figyelt kérdés
Finnország 64 példányt rendelt az új F-35-ből, és így lemond az F-18 gépek megtartásáról. Azokat kb. az évtized közepén kivonja és amennyire lehet értékesíti. Lenne-e értelme a magyar F-18-nak. Hajtómű szempontjából a Gripen távoli rokona. A fegyverzete is hasonló, de széleskörűbb. A gép megerősítésekkel akár 10 ezer repült órát is elbír, ezt a keretet a finnek sok példánynál nem töltötték ki. Két századra elég Hornet beszerzésével a miénk lenne a környék messze legkomolyabb légiereje. Beleértve az F-16 flottáját további használt példányokkal növelő Romániát.

2022. jan. 2. 09:07
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Ha nem értessz a témához lehet haza menni
2022. jan. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

A mostani fejlesztések kilencven százaléka semmit nem ér? Tételes magyarázatot kérek kedves 20-as, ha már ekkora katonai gondolkodott sodort oldalunkra a szél. Én földhözragadtabb vagyok, kérlek add át tudásod, világosíts fel, hogy miért becsülöd ennyire le például a:

- NASAMS légvédelmi rendszert (ezek szernt a norvégok hülyék, hogy erőltették a kifejlesztését)

- cseh gépkarabélyt, géppisztolyt, pisztolyt

- az új könnyű, és közepes kategóriáhú szállító-helikoptereket

- Carl Gustavot (nyilván sz.r, azért vette meg az egész világ az Északi-sarktól az Antarktiszig)

- legkomolyabb amerikai szállítógép csökkentett méretű másolatának-koppintásának értékelhető brazil KC-390-et

- PzH 2000 német önjáró löveget

- az izraeli radart

- a Gripenek felkészítését a relatív messziről indítható és igen pontos lézerirányítású siklóbombák alkalmazására

- hatékony hajózóképzést segítő, az olcsóbb hazai oktatáshoz szükséges kiképző repülőgépek beszerzését (több repült óra)

- Lynx és Gidrán harcjárműprogramot a sebezhető BTR-80 cseréjére?

https://www.youtube.com/watch?v=c7pdIIK-OLw

2022. jan. 6. 06:47
 23/39 A kérdező kommentje:

Az nem ért semmit, amit a szocialista kormányok 2002-2010 között a honvédelem irányítása címen csináltak. Könnyűgyalogos alakulatok, az infrastruktúra és az eszközök elpasszolása, elherdálása potom pénzért. Köszönjük Juhász és Szekeres úr, köszönjük Medgyessy és Fletó...!

Sajnos utána egy darabig még Orbánéknál is ugyanaz a leépülés folyt. A nagy változást, program-indítást Benkő Tibor kinevezése jelentette.

Kérdés, hogy ha ma balliberális kormány lenne hatalmon, a nemzetközi körülmények és a rendelkezésre álló technika hatására, ők is meglépnék ugyanezeket?

2022. jan. 6. 07:06
 24/39 A kérdező kommentje:

jav. (22)

ha már ekkora katonai GONDOLKODÓT

2022. jan. 6. 07:10
 25/39 A kérdező kommentje:
2022. jan. 6. 07:21
 26/39 anonim ***** válasza:

A mai hadviseésben egy tank vagy helikopter harci értéke gyakorlatilag minimális. Ezek az 1970es években menők voltak. De ma ha egy háború kitőrne akkor elsőkörben a rakétákat kellene kivédeni, a drónokat és a kibertámadásokat. Ezeket ki lehet védeni a tankokkal? Vagy az gépkarabélyokkal? Nem

Erre a NASAMS részben megfelel de az sem kifejezetten rakéta védelem. Azon a téren maradunk a NATO védelemre. Ma egy komolyabb támadás előkészítése (tankok, csapatszállítók, emberek összevonása azért kiszúrható műholdakon és arra lehet készülni. Ellenben a ballisztikus rakétáknál nincs ilyenre szükség. Ezért mondtam hogy a 9% felesleges

2022. jan. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
De ki fog ellenünk ballisztikus rakétát bevetni?
2022. jan. 6. 07:41
 28/39 A kérdező kommentje:
A kiberhadviselésre pedig odafigyel a Honvédség. A szolgálatok is.
2022. jan. 6. 07:44
 29/39 anonim ***** válasza:

Ez a kérdésem nekem is 😀

Mondta a nem tudom hányás, ha valaki megtámad minket valaki akkor milyen jó. Erre megkérdeztem, hogy ki de azt mondja senki de ha mégis akkor milyen jó lesz. De erre a ki támad meg minket talán Oroszország lehet a válasz ha esetleg Amerikával eleget izmonak és esetleg kijön belőle egy háború. Az oroszoknak meg erre megvannak az eszközei, hogy kilőjenek magyar célpontokat. Bár erre is minimális az esély

2022. jan. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
A #26-osnak abban van igaza hogy a XX. század fegyverei a harckocsi és a repülőgép voltak, a XXI. századé a drónok. Utóbbi téren meg eléggé el vagyunk még maradva, holott a piacon már most elérhetőek nem csak a felderítő, célmegjelölő de már a közvetlen csapásmérő drónok is. Egyre inkább ezek mennyisége, minősége dönt el egy-egy konfliktust (ld. Azeri-Örmény, Líbiai műveletek 2021-ben).
2022. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!