Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Amerikaiak lég és rakétavéd...

Az Amerikaiak lég és rakétavédelme milyen ?

Figyelt kérdés
Valamiért eléggé lesajnáltan írnak ezekről a dolgokról, hogy mennyire elavult a dolog meg az SZ–400 meg mennyire fejlett, hogy Amerikának gyakorlatilag már nincs is megfelelő rakéta védelme, mert a Patriot meg a THAAD nem modernek. Ez mennyire igaz ?
2021. dec. 14. 12:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Elég tré.
2021. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Az avangrad rendszer ellen már nem felelnek meg,ezt leszámítva viszont bármit képesek elkapni ami repül,a sima ballisztikus rakétákig bezárólag.
2021. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Mint minden hadseregben vannak régebbi típusok is, meg nagyon modernek is amik egy tüzérségi lövedéket is simán leszednek. Meg vannak amiknek x száz km a hatótávolságuk, meg van amelyiknek y km. A Patriot és a Thaad korszerű, modern eszközök. Adott eszköz adott célra, adott fenyegetés elhárítására. Ez az alapelv, értelmetlen önmagában összehasonlítgatni őket.
2021. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

az oroszoké valóban fejlettebb de ez mindíg is így volt. Oroszország a rakéta technológiába invesztált az USA pedig a légi erejébe.

Az Avangard rendszer pedig nagyon új, természetes hogy nincs ellene még semmi. Egyébként Putyin is azt mondta hogy egyenlőre nekik sincs semmije ami elháríthatná a hiperszónikus fegyvereket

2021. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Pár hete volt ez kérdés, de nem találom :/


A #3 jól rávilágított: "Adott eszköz adott célra"


Az amcsiknál több lépcsős a légvédelem, van AWACS és egy rakás előretolt vadászgép ( pl anyahajón vagy távoli légitámaszponton ), vannak a helyi vadászgépek és van a lokális légvédelem.


Semmi szükség extra nagy hatótávolságú légvédelmi rakétákra ha ettől jóval messzebbre el tudod küldeni az AWACS-et meg két vadászköteléket. Technikailag náluk semmi akadálya, hogy az első védelmi buborék 1000-1500km-re legyen a védett objektumtól így semmi szükségük nincs S-400-hoz hasonló rakétaszörnyekre.


Amúgy sincs sok értelme a 200km ( vagy az ennél nagyobb ) hatótávolságú légvédelmi rakétáknak, mert aktívan manőverező vagy zavarást végző célra ennek csak a töredékéről tudsz indítani. A hatótáv határán lévő számított becsapódási pontig 100 másodperc a repülési idő és az indításról a célpont is tudni fog, ilyen távolságból egy kitérő manőver esetén egy Mach 1.2-vel valadó cél arrébb tud ugrani 35-40km-rel..


Az ehhez tartozó felderítő és rávezető radar teljesítményét kikerestem a legutóbb, de már nem emlékszem valami brutál sok kilowatt teljesítményű. Kereső módban nagy magasságban 300+km-ről már látszik a besugárzásjelzőn, oda a taktikai előny.


Nem manőverező és ellentevékenységet nem folytató cirkálórakéták/robotrepülőgépek ellen biztos nagyon jó a rendszer, de egy HARM-mal érkező lopakodónak ez csak egy baromi nagy céltábla.


Biztos baromi jó rendszer az S-400 és kisebb távolságból egy meglepetés szerű indítással valszeg le is szedne bármit amit a saját radarja is elkap, de ilyen 40-80km-es körön belül kb ugyanazt tudja mindegyik rendszer, itt legfeljebb a nagyobb sebessége jelent előnyt.


Itt jön elő az adott célok szerinti rendszerbe illesztés amit említettek. A Patriot körül az amerikaiaknak van még legalább két "légvédelmi rendszerük" és kellő észlelési távolságuk, az S-400 köré meg...


A THAAD légi célok ellen kb ugyanaz az eset, mint az S-400, csak azt elsődlegesen ballisztikus rakéták ellen fejlesztették..

2021. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

5) és mit tud tenni a légvédelem a ballisztikus rakéták ellen?hova tolják előre a légvélmet mikor tengeralattjátókról is kilőhetik őket a világ bármely tájáról?az awacs hatótávja is erősen behatárolt,ha nem tudják hogy melyik irányból várható támadás akkor nem ér semmit.

"Egyébként Putyin is azt mondta hogy egyenlőre nekik sincs semmije ami elháríthatná a hiperszónikus fegyvereket"-igen,mire ezeket észlelik addigra már késő,nincs idő ellenlépéseket tenni.

2021. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

"5) és mit tud tenni a légvédelem a ballisztikus rakéták ellen?"


Arra ott a THAAD.


"hova tolják előre a légvélmet mikor tengeralattjátókról is kilőhetik őket a világ bármely tájáról?"


Ugyanez, mint az előbb.


"az awacs hatótávja is erősen behatárolt"


Az E3 levegőben utántölthető ezért simán fent tud maradni 12-18 órát egy huzamban és ha csak 400km távolságra van kint akkor is 6-700km-re nő a felderítési távolság a védett objektumtól. De simán lehet messzebb is és ez a távolság ez több, mint Magyarország átlósan, vagy Németország keresztben. Azért baromira nem mindegy, hogy van egy céladatod/infód a támadásról pl fél órával a rakétáid lőtávján túlról vagy csak akkor látod a célt amikor már lőni kellene..


"ha nem tudják hogy melyik irányból várható támadás akkor nem ér semmit."


Mert általában ezt nem szokták tudni. Csak úgy huss kinő mellettünk egy ellenséges ország :D

2021. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Külön kell választani a rakétavédelmet és a légvédelmet.


A rakétavédelemnek az ICBM-ek és robbanófejeik leszedése a feladata, arra volt nagyon rég az Sz-200-as Angara / Vega / Dubna, és a Nike Ajax / Hercules / Zeus. Ezeket váltották az A-135 (ABM-4 Gorgon) és a RIM-161 Standard 3-as, amik alacsony Földkörüli pályát is képesek elérni.



Légvédelemnél az ellenséges vadászrepülők és bombázók leküzdése a feladatuk.


Az Oroszoknak és az Amerikaiaknak is megvannak ugyanazok a vadászrepülőik, sőt az Oroszoknak plusztípusaik / fegyvereik vannak, pl. az erősen modernizált Szu-27 / 30 / 35-ös is képes hordozni az R-33 / 37-est, ami az AIM-54-es Phoenix modernebb és orosz megfelelője. És a Novator KSz-172-es is eléggé egyedi AAM.


Az Oroszoknak ott van elsődlegesen a MiG-31 és Szu-27-es páros, és amellé jön még az Sz-300-as család, az SA-11-es Gadfly, a modernizált SA-6 Gainful, és a Tor - Morfej - Pancir - Tunguszkák.


Az Amerikaiaknak az F-15-ös Eagle az igáslovuk, az F-22-est nincs értelme védekezésre befogni, és a MIM-104-es Patriot-juk egyetlen nagy.

2021. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes..


Nem ezt a kérdést kerested, John_McClane ?

2021. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De ezt, köszi! :)
2021. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!