Brüsszel Magyarország elleni hibrid hadviselésének a része, hogy elvárja a szolidaritást a menekültekkel és hogy átengedjük őket a határon?
Ha Magyarország nem hátrál meg a küzdelemben, fenntartja az elzárkózást, továbbra is visszakényszeríti az érkező menedékkérőket a határvédelmi kerítés túloldalára, akkor nagy pénzbírságok jönnek.
A baráti Lengyelország is célponttá válhat, ott is hasonló fizikai és jogi határzár működik, mint Magyarországon.
Egyenlőre a jogállami mechanizmusok be nem tartása és a hatalmi ágak szét nem választása és az eu pénzek felhasználásának át nem láthatósága miatt vannak szankciók.
A migráns beengedés miatt miért is lenne?
Az évi 1300at bőven túlteljesítve engedi be a fidesz őket.
Szóval ebből a szempontból tájékozatlan a kérdésed.
Brüsszel támadása más jellegű. Inkább politikai, diplomáciai, jogi eszközökkel él. A menekülteket sem közvetlenül irányítják, szállítják általában, hanem NGO-k révén és a menekültek érdekében is diplomáciai, jogi eszközökkel küzdenek. Ez akár hatékonyabb is lehet, Magyarországot is könnyen legyőzhetik.
Minszk viszont közvetlenül is szállítja a menekülteket, az állami légitársaság is részt vett benne és az állami rendvédelmi erők, katonák irányították őket közvetlenül a határra és segítik őket az áttörésben (pl. drótvágókkal, kövekkel). Ezért mondják ezt hibrid hadviselésnek.
Az EU nem egységes ebben a kérdésben már, ezt mutatja Lengyelország mostani példája.
Bőven vannak még menekültpártiak, akik kötik az ebet a karóhoz, hogy a menekültjog mindenkit megillet, de immár sokan vannak, akik viszont azt mondják, hogy jóból is megárt a sok, nem bírják már a bevándorlókat évekig dajkálni, mert sokan vannak, akiknek eszük ágában sincs dolgozni, vagy beilleszkedni, ráadásul a terrorveszély szinte állandó fenyegetés és még azok, akik politikai támogatást vártak a bevándorlóktól, megszeppenve azt veszik észre, hogy saját politikai képviseleteket alakítanak, egy külön erővé kezdi kinőni magát a bevándorolt tömeg, más vallással, saját pártokat alapítva.
Azt is észlelik sokan, hogy nem csitul a migráció, egyre nagyobb hullámai vannak, csupán a karanténos időszak miatt bizonytalanodtak el egy kissé, de most újult erővel özönlenek a tél dacára.
Lukasenkát viszont egyöntetűen majdnem minden brüsszeli hivatalnok utálja, ezért a bevándorláspárti politikusok Lengyelország esetében nem hangoskodnak, így ott az a vélemény tud érvényesülni, amit a bevándorlásellenesek képviselnek, ám Magyarország vonatkozásában nincs ilyen fék és ahhoz már hozzászoktak, hogy Orbán és a kormánya el van hordva mindennek. Valójában örülnek neki, hogy elvisszük a balhét, megállítjuk a migránsok zömét és még ráadásul szidhatnak is érte minket.
Mindjárt más lenne a helyzet, ha elkezdenénk átengedni bevándorlókat, akkor azért kapnánk a kritikát és az osztrákok lennének kénytelenek felállítani a határzárat, valahogy úgy, mint a lengyel határon a németek megerősítik a védelmet, hátha áttörnek a migránsok.
A kvóta ügyében viszont egységes a vélemény, azt minden Brüsszeli politikus szeretné, ha kivennénk mi is a részünket a migráció terheiből, van aki idealizmusból, van aki meg azért, mert szeretne szabadulni a veszélyes ingyenélők egy részétől, mert ugye feltehetően a terroristagyanús elemeket lőcsölnék a nyakunkra, ne ott rontsák a levegőt, ezt a ziccert aligha hagynák ki.
Az pedig, hogy támogatást kapunk e a bevándorlás fékezésére, vagy szankciókat, az attól függ, hogy éppen az aktuális bizottságban a migránspártiak, vagy a bevándorlást ellenzők vannak e túlsúlyban és hogy a korábbi politikai harcokban mennyi ellenséget (vagy barátot) sikerült szereznünk Brüsszelben, mert a képviselők is csak emberek és a politika adok-kapok játszma, amiben az elveken túl más érdekek is felléphetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!