Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a szövetségesek a hadiállap...

Ha a szövetségesek a hadiállapot kihirdetése után támadják meg Németországot még a háború elején (azaz nem várnak vele), miben befolyásolta volna azt?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugye megtámadták LO-ot. a szovjetekkel együtt

Ekkor ők meg nem támadási szerződésben voltak (ugye ezt rugták fel a Barbarossa hadművelettel)

Szóval szerintem féltek a szovjetektől, meghát Németország, elég sikeresen tudott volna hárítani is.

2021. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik német tábornok mondta a háború után -már nem találom melyik- hogy ha a lengyelek elleni támadáskor megindulnak nyugat felől a franciák és az angolok, akkor hamar vége lett volna a háborúnak. Ugyanis a haderejük nagy része Lengyelország ellen volt bevetve.
2021. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor a szövetségesek valószínűleg előbb érik el Berlint, mint a németek Varsót. A németek össz-vissz 23 hadosztályt hagytak a nyugati fronton, és a Luftwaffe 90%-a a keleti fronton volt. Ezzel szemben a britek és a franciák 110 hadosztállyal rendelkeztek.


A 2-es amúgy Alfred Jodl-re gondol, ő úgy gondolta, hogy a ha a franciák és az angolok megindulnak Szeptember elején, akkor Németországnak két hete van valamiféle békekötés kiharcolására, mert utána esélyük nem lett volna fenntartani a betörő haderőket.

2021. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Jodlra gondoltam, de nem akartam nevet írni, mert nem találtam meg hogy hol olvastam.
2021. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A briteket és a franciákat váratlanul érte a nyílt háború, ugyan ők adtak a németeknek ultimátumot, hogy hagyják abba Lengyelországgal a konfrontációt, illetve korábban a lengyelekkel szövetséget kötöttek, annak reményében, hogy az elég lesz, hogy a németek majd meghátrálnak és nem lesz majd háború.

Nagyon el akarták kerülni, semmi kedvük nem volt hozzá és az előtte lévő két évtizedben nagyon nyeregben voltak, hihetetlen volt a számukra, hogy újra öldöklés következik.

Annyi tényleg lett a szövetség kötéséből, hogy Hitler elbizonytalanodott, ugyanis három nappal korábbra volt kitűzve a lengyelek elleni roham, de információkat követelt a titkosszolgálattól, hogy milyen felkészültségi szinten vannak a britek, meg a franciák és amikor meggyőződött róla, hogy alacsony a készültségük foka, megnyugodott és mégis elindította a támadást.

A francia határnál a németeknek is volt egy védelmi rendszerük, amely messze nem volt olyan erős, mint a Maginot vonal és viszonylag gyenge erőkkel védték, de a franciáknak sem volt offenzív erőcsoportosításuk, amivel komoly támadást indíthattak volna, a britek meg pláne nem voltak felkészülve a háborúra, csak a flottájuk volt gyorsan felkészíthető állapotban.

A franciák indítottak egy bátortalan támadást és kisebb területet el is foglaltak, de amikor ellenállásra találtak, visszavonultak az erődjeikbe és igyekeztek pótolni az addig elmulasztottakat, mozgósítottak, de azt sem nagy vehemenciával.

A németek persze ködösítettek, a lengyeleket okolták agresszióval és elég sokáig nem volt tisztázva a helyzet, a brit parlament a békekötés lehetőségét vitatta meg napokon keresztül.

Közben a németek villámgyorsan haladtak Lengyelországban, aztán megint egy sokk következett, a szovjetek is beléptek a háborúba és akkor az volt a kérdés, hogy azoknak is üzenjenek e hadat, amitől érthetően húzódoztak és Lengyelország gyors bukása után a németek azonnal megerősítették a francia határukat, így elszállt a lehetőség, amiről akkor nem is tudtak, mert nem volt tudomásuk a gyenge német határvédelemről, többet feltételeztek, azért nm támadtak, meg amint írtam, nem voltak komoly offenzívára felkészülve, gyengébb erőkkel meg nem mertek kockáztatni, nem volt hozzá elég ember, lőszer és üzemanyag, visszatartotta őket az első világháború alatt kialakult harcászat, meg a helyzet zavarossága, mert csak számunkra világos már minden utólag, a továbbiak ismeretében, akkoriban senki nem tudta, mit hoz a jövő, sőt az aktuális helyzettel sem voltak teljesen tisztában.

Egy határozott, agilis azonnali hadművelettel komoly sikereket érhettek volna el franciák a németek ellen, de erre sem a politikai, sem a francia katonai vezetés nem volt képes, a briteknek meg nem is volt mivel, lévén jobbára csak a gyarmati hadseregük volt ekkor fegyverben, de az távol volt és nem is volt elegendő létszámú.

2021. nov. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
ott volt a vatherland vonal nyugaton. Erről elég annyit tudni hogy 44-45 ig egészen az ardenneki offenzíváig feltartotta a szövetségeseket mindössze 200 ezer emberrel védték. Ha több millió német katona védi sőt úgy hogy még legi erejük is van abból mi lett volna szerinted?
2021. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

"Erről elég annyit tudni hogy 44-45 ig egészen az ardenneki offenzíváig feltartotta a szövetségeseket mindössze 200 ezer emberrel védték"


Mi van ma, hogy mindenki a seggéből elővakart számokkal dobálózik? A Siegfried-vonalat, amire gondolsz, nem 200 000 katona védte, hanem MÁSFÉL MILLIÓ.

2021. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor véget ért volna a háború már '39-ben. Ahogy fent is írják a német hadsereg színe-java a lengyel fronton volt, a nyugati határszakaszon csak csökkentett értékű "gyalogos" hadosztályok voltak (az sem túl sok) összességében egy komoly támadást nem tudtak volna sokáig feltartóztatni.

A franciáknak viszont igazából eszük ágában sem volt támadni. Úgy voltak vele kibekkelik a dolgot a Maginot-vonal mögött, főleg hogy az összesített angol-francia haderő számok tekintetében (élőerő, tüzérség, egyéb technikai eszközök száma) fölényben volt. Viszont még élénken élt bennük az I. Vh. hatalmas emberveszteségeinek a rémképe ezért sem fűlött nagyon a foguk egy nagyobb támadáshoz. Amikor a SZU belépett a háborúba akkor támadt zavar a fejekben mit is csináljanak. Ha Hitler nem indítja el a Fall Gelb-et, akkor valószínűleg igen sokáig megmaradtak volna a diplomáciai üzenetek küldözgetésénél meg némi embargónál, blokádnál.

2021. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!