Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hadiállapot esetén egy adott...

Hadiállapot esetén egy adott ország területén található atomerőművet/atomerőműveket elég csupán leállítani-lekapcsolni, vagy léteznek külön szerződések, kritériumok, miszerint a velünk hadban álló ország ilyen létesítményeire tilos csapást mérni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy semelyik háborúzó félnek nem lehet érdeke olyan katonai akciót indítania ellenfele ellen, ami egy Csernobilhoz-, illetve Fukushima-hoz hasonló atomkatasztrófát idézne elő, és aminek következményei a hadban álló feleken túl az adott térségben elhelyezkedő békés országokra is végzetesen hatna regionálisan (a globális hatásokról nem is szólva...)


Hivatalos információk, fejlemények, kidolgozott álláspontok, szerződések, egyezmények ilyen téren? Létezik bármi ilyesmi, vagy kezdhetünk már ettől is tartani?



2021. jún. 25. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ezek katonai célpontok lehetnek. Amúgy attól, hogy leállítod, ugyanúgy ott van a sugárzó anyag, tehát nem sokat segít a leállítás. Amúgy maga a leállítás talán több kárt tud okozni, mint maga a bombázás, hiszen Mo-on az áramtermelés kb fele onnan jön.
2021. jún. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Épeszű ország amúgy sem intézne támadást atomerőmű ellen, mert az biztos hogy egy globális nukleáris katasztrófához vezetne.
2021. jún. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Egy esetleges hadiállapotban ezeket bombáznák először.
2021. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Nincs ilyesmire külön szerződés, de aki atomkatasztrófát idéz elő egy másik országban, az utána számíthat a nukleáris ellentámadásra.
2021. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hadiállapot esetén legkevésbé a nemzetközi szerződésekben foglaltakat olvasgatják. Minden további nélkül megtámadják a másik fél szinte bármilyen katonai, gazdasági létesítményét. Akkor nem bombázzák közvetlenül a reaktort ha az abból kiszabaduló sugárzás közvetlenül a támadót, vagy valamelyik nagyhatalom érdekeit sértené.

Megjegyzem, egy atomerőmű a reaktor közvetlen támadása nélkül is simán kiüthető, blokkolható a termelése főleg precízióssal (turbinacsarnok, hálózati betáplálási pontok stb.).

2021. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szó szerint de valahogy ez a lényeg:


Hivatalosan azokat a létesítményeket, amelyek támadásával környezeti katasztrófát idéznek elő, vagy rombolhával a polgári lakosság életét tömegesen veszélyezteti, illetve az olyan létesítmény ami a polgári lakosság infrastrukturális ellátását végzi tilos támadni.


Az elektromos áramot termelő atomerőművek, (amelyek nem katonai célokat szolgálnak) konkrétan meg is vannak nevezve.


Ettől függetlenül ezek nagy eséllyel célpontok lennének, mivel leállásukkal megbénulna az ország.

2021. jún. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem sok hiányzott, hogy a csernobili is kipusztítsa egész Európát és fél ázsiát, de az egész világon mindenkinek csípte volna a szemét.
2021. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!