A jövőben a Vlagyimir Putyin vezette Oroszország megkísérelheti visszaállítani az egykoron a cárok által katonailag összeharácsolt és fenntartott Orosz Birodalmat (bekebelezve a mostani FÁK-tagországok területét, erőforrásait és lakosságát)?
Megkísérelhetné de abból komoly fegyveres konfliktus születne, és sokan meg is halnának ahogy Orosz, úgy Ukrán oldalról is.
Lukasenka-t ugyanúgy nem tudja eltakarítani a nép, mint oroszok putyint, sajnos ezeken a helyeken elnyomásban vannak az emberek, és ha megpróbálnak ugrálni ott keményen megszívatja őket a kormány a mindennapokban.
Az Ukránok nem kérnek az oroszokból, ők a sok konfliktus miatt már inkább errefelé húznak.
#1
Oroszországban egy jelentéktelen kisebbség akarja "eltakarítani" Putyint, ez világosan kiderült a tavalyi évben. A Navalnij-ügy kapcsán utcára vonuló emberek száma országosan a 0,1 százalékot sem érte el. Fel kellene fogni már végre, hogy nem mindenki kér az ún. liberális demokráciából.
Az ukránokkal kapcsolatban meg valamiért elfelejtetted megemlíteni, hogy azért "húznak erre", mert az amerikai titkosszolgálat megbuktatta az oroszbarát vezetést, és azóta is aktívan tevékenykedik az országban.
#2
Te pedig azt hiszed hogy a nép(azon belül is a fiatalság, hisz ők számítanak jobban) nem akar változást azonban ha leülsz velük beszélni erről elfogják mondani az igazat, csak ott egy utcára vonulás te is tudod mit von maga után... azt meg kevesen vállalják be, így patt helyzet az ottani élet. Csórók azok is, aki okosabb az jön elfelé onnan, akit egyéb dolgok kötnek oda csak azok maradnak.
Szarkavarás mindenhol van, de a nagy átlag nem tartozik ehhez.
Na mesélj, mivel jár ott egy utcára vonulás. Elmondom neked: semmivel. A rendőrök kb. kettő tüntetést vertek szét, azokat is csak azért, mert nem békések voltak. Pont az általad emlegetett Belarusszia példája mutatja meg, hogy a nép egy diktatúrában is utcára vonul, ha szükséges. Sőt, minél nagyobb az elnyomás, épp hogy annál többen utcára vonulnak.
Biztosan rengeteg orosz fiatallal leültél beszélni, de én inkább maradok a tényeknél.
A fiatalság alapvetően minden rendszerben változást akar, aztán ha benő a fejük lágya, és összeszednek némi élettapasztalatot, akkor rájönnek (legalábbis az értelmesebb részük), hogy anarchia helyett rendre, folyamatos változás helyett állandóságra van szükség. Csak ilyen környezetben lehet stabil, biztos jövőképe az embernek.
Azt nagyon jól látjuk itthon is, hogy mi a fontos annak a rétegnek, akit te "fiatalokként" határozol meg, de valójában az ország fiatalságának egy elhanyagolhatóan kicsi, ám annál hangosabb (és ostobább) része. Lásd: szfe tünci.
# 2
Történelmileg az ukrán nacionalizmus hagyományosan erősen oroszellenes, az volt már az I. és II világháború idején is.
Ukrajnában a megbuktatott oroszbarát vezetés szavazóbázisának több, mint fele a kelet-ukrajnai orosz kisebbség soraiból került ki
Úgy tudni Áfgánistánba elvitték nagy demokrácia, lehetett utcárá menni csádor nélkül. Demókrátikus vezetés, internyet, bikini, McDonals.
Nágyon kellett néki, meg is mútátták. Kellett a gonos fejlecsápó szakallas tennorista táliboknak vagy 72 óra az ország elfoglálására :)
Rétteget a sok 300 ezer jól kiképezett és felserelt Afgán állami hadesereg a 30 ezer talibtól és odaadá ámerikai pusika nékik :)
Vannak népek akik nem érettek a demokráciára. A miénk is ilyen :)
#5
És? :) Ukrajnában oroszbarát elnök, ez tény, és az amerikai titkosszolgálat buktatta meg őt legnagyobb részben, ez is tény. Ezek után elég pofátlanság demokrácia alapú p.csméregetést tartani.
2010-ben a keleti országrész Janukovicsra, a nyugati országrész pedig ellene szavazott. És? Az oroszok egyedül igen messze lettek volna a többségtől, mint azt te is írtad. Szóval nem kell elferdíteni a tényeket itt mindenféle sugalmazással.
# 7
Ukrajna lakosságának 29,6 %-a vallotta magát orosz anyanyelvűnek, vagyis gyakorlatilag orosznak a 2001-es népszámláláson, ez majdnem a lakosság egyharmada.
Vagyis az oroszbarát vezetés szavazótáborának több, mint a fele orosz, nem pedig ukrán nemzetiségű volt.
Az ukrán etnikumú nép többsége sohasem támogatta az oroszbarát kormányt.
#9
Akkor megint megkérdezem, hogy és?
Nem etnikumok szavaztak, hanem egy ország állampolgárai. Mellesleg az említett 2010-es választásokon a keleti országrész szinte egyöntetűen az oroszbarát kormányra szavazott - olyan területek is, ahol bőven nincsen orosz többség. A társadalom ukrán nemzetiségű része csont nélkül megszavazhatott volna egy USA-barát vezetést, ez mégsem történt meg. Ez a tény. Tehát ismét csak nem értem, hova akarsz kilyukadni. Hogy csak az ukránoknak kellett volna szavazni? Hát mostanra ez meg is valósult, az oroszok szépen megszállták az orosz többségű részeket :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!