Kínának vannak a világtengereket járó megfélemlítő nukleáris tengeralattjárói, nukleáris fegyverekkel, mint az USA-nak, Nagy-Britanniának, Oroszországnak?
#10
Inkább az amerikai haditengerészet szokta megsérteni az orosz felségvizeket. Bár legutóbb épp a britek tették meg ezt. Folyamatos a provokáció.
#10
Ha ezek valódiak, akkor nagyon naiv kérdések. K-ra vonatkozólag felejtsd el azt a kifejezést, hogy regionális nagyhatalom. Az érvényes szint: világhatalom, vagy ami még kifejezőbb: szuperhatalom. A jelenlegi 3 egyike.
Már most sincs USA/nyugati fölény, mert Oroszország és Kína összedolgozik ellenük.
Ezt az amerikai stratégák is tudják. De úgy látszik, le kell lőni egy-két provokáló F-22, B-2 repülőgépüket, vagy el kell süllyeszteni valamelyik tengeralattjárójukat, hogy a politikusaik is megértsék, arrafelé ki az erősebb kutya és hogy nem szívesen látott vendégek ott.
Ha lesz ilyen eset, a hivatalos médiában nem feltétlenül verik nagydobra, lehet, betudják balesetnek. Cikibb lenne beismerni, hogy provokáltunk és úgy pofán b-sztak, hogy a falig csúsztunk, miközben össze-artuk magunkat.
Az Atlanti-óceánon biztos, hogy mozog már pár vadásztengeralattjáró, de eljön az idő, amikor az európai ügyekbe történő beavatkozásuk-utasításaik függvényében megjelennek majd a Földközi-, és az Északi-tengeren, esetleg az Adrián is. EGYELŐRE Közép és Kelet-Ázsia, a Csendes-óceán és Ausztrália térsége érdekli a legjobban őket.
Ez a tágabb biztonsági övezetük.
Az afganisztáni kudarc "mellékhatása", hogy a kínaiak meg az oroszok egy egész térséget megtisztítanak: az Afganisztánnal szomszédos országokból is kiszorítják-kitiltják az amerikai katonákat/befolyást.
Az erősebb kutya ugyebár...
A tálibok pedig sokat köszönhetnek a kínai katonai tanácsadóknak és drónjaiknak. A "kis sárga emberkék" már a földgolyó számos konfliktusos pontján jelen vannak és eredményesen működnek a nyugatbarát erők leküzdésén.
Gőzerővel folyik újra a hidegháború, csak nektek ezt nem tanítják az oskolában:)
Tessék idefigyelni és megkapaszkodni uraim. Utánaérdeklődtem a megfelelő helyen (nem Pekingben) a valós adatoknak.
Kínában idén év végéig átadják a flotta NYOLCADIK hadászati rakétahordozó tengeralattjáróját. A kínai egységek kisebbek az OHIO-knál (az US Navy alapvető típusa) ,csak 12 rakétát hordoznak.
Az 5000 km hatótávolságú rakéták a régebben használt amerikai Trident I típus másolatai, egyenként 8 robbanófejjel. (1 rak. 8 városra vagy bázisra mérhet rendkívül komoly atomcsapást)
A még mindig hatékonynak tekinthető Trident I típus dokumentációjának megszerzése a kínai hírszerzés egyik sikeres akciója volt. Nagy pofon az amerikai kormányzatnak, elhárításnak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!