Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Toldi Miklósról szóló...

A Toldi Miklósról szóló legendák igazak vagy csak mese?

Figyelt kérdés
Pl hogy felemelte fél kézzel a gerendát, lebirkozott egy bikát stb..

2021. aug. 19. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nagyon féltem, amikor egy malomkővel megöltem egy embert és bujdosnom kellett, de aztán jött a cseh lovag meg minden és minden helyre jött.


Üdv:Toldi Miklós

2021. aug. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges.
2021. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Csak legenda. A történelmi Toldi Miklós és a népi Toldi Miklós effektíve két külön figura: a történelmi egy Bihar megyei nemes és zsoldos katona volt, Káróly Róbert és Nagy Lajos idejében, míg a népi Toldi Miklós Mátyás király idejében élt, és rengeteg legendás cselekedet hajtott végre. A legkorábbi népi és művi történetek is évszázadokkal Toldi halála után keletkeztek.
2021. aug. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A Mátyás korabeli nem Kinizsi volt?

Arany János művében is Nagy Lajos korában élt Toldi

2021. aug. 19. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a gerendás, satöbbi sztori lehet nem igazi, megtörtént eset.
2021. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban igazad van kérdező, ezért írtam, hogy a NÉPI Toldi Miklós. Arany Toldija habár merít ihletet a népi Toldiból, bizonyos aspektusokban eltér tőle, és közelebb van a történelmi Toldihoz.
2021. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Toldi Miklós alapból valós személy volt, csak a költő rakott a történelmi részek mellé egy kis túlzást is.
2023. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!