Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszországnak miért éri meg...

Oroszországnak miért éri meg nukleáris ipart, atomerőműveket fejleszteni, exportálni, építkezni szerte a világban és a Nyugat, Franciaország, USA, Japán miért vallottak kudarcot, nekik miért nem megy?

Figyelt kérdés

Oroszország magasan piacvezető lett a világban nukleáris energetikai technológiában, a legtöbb ország a Rosatommal szerződik, Magyarország is így tett. Kb. 20 reaktorra van megrendelésük, nagy üzemben pörög náluk az atomipar, népszerűek a világban.


A korábban az atomiparra szintén nagy hangsúlyt fektető Franciaországban a nemzeti atomipari cég, az Areva csak 3 reakort épít, 2-t külföldön. Válságba kerülhetnek.


Az amerikaiaknak-japánoknak sem megy. A Toshiba-Westinghouse csak 2 reaktort tervez, épít jelenleg az amerikai Georgiában gondokkal terhelve. A GE-Hitachi egy reaktort sem épít. Fejlődési terveik vannak, fejlesztenek, kampányolnak, de sehol a világban nem sikerül eladniuk a terméküket. Kicsit úgy tűnik, hogy a régi dicső múlt után az amerikai, japán atomipar elhalt, lehanyatlott, mint az olasz autóipar az utóbbi évtizedekben. Súlyos gondok vannak.


A keleti feltörekvők, Kína, India, Dél-Korea rendelkezik még komoly atomiparral, megy nekik, sok projektjük van, de ők hazai piacra koncentrálnak, külföldön nincsenek megrendeléseik (kivéve Arab Emírségek és Korea együttműködése), nem igazán versengenek az oroszokkal (eddig?).



2021. aug. 17. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Mert az oroszok egyúttal üzemanyagszállításra is tudnak szerződni, a nyugati cégek pedig csak körülményesebben és drágábban tudják ezt beszerezni.


Emellett a színvonal. A világ segglyukainak pont jó a Roszatom is, a fejlett világban, ahol kifizetnék a nyugati cégek prémiumát viszont nem nagyon építenek új erőműveket.

2021. aug. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A franciáknak is vannak uránbányáik Nigerben, tudnak üzemanyagot is gyártani. A sok régi saját reaktort is ellátják, az országuk termelésének 70-75%-át atomerőművek adják.
2021. aug. 17. 23:42
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező

Alapból az oroszok voltak azok akik az atomenergia termelésben elöl jártak. A hidegháború időszakában az atomenergia létfontosságú volt, ez az ami meghajtja a fejlettebb tengeralattjárókat is és kell a technológia a bombákhoz is. Az amerikaiak és oroszok mellett mások is benne voltak az atomerőmű fejlesztésekben, ellenben ekkora kapacitással nem rendelkeztek. Az erőműveiket pedig az oroszok jól megépítették - Csernobil is jól volt építve, szándékosan szegték meg a biztonsági szabályokat és kapcsolták le a biztonsági rendszereket, azért történt a baleset.

Ez pont olyan, mint hogy a számítógépek iparában meg nem az oroszok nevét ismered, vagy hogy a tésztagyártásról meg az olaszok jutnak eszébe az embernek és nem a hollandok, holott ott is készítenek tésztát.

2021. aug. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csernobil plutóniumgyártó hidegháborús reaktor volt, veszélyes konstrukció, ma már nem építenek ilyesmit, jobban szét is vált a civil és a katonai nukleáris technológia.


A Szovjetunió nagy hangsúlyt fektetett az atomiparra, ezt megörökölte Oroszország, tovább fejlesztettek, fejlődnek. De volt fejlett atomipar az USA-ban, Franciaországban, Japánban is, csak náluk ez elhal.

2021. aug. 17. 23:50
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

"Az erőműveiket pedig az oroszok jól megépítették - Csernobil is jól volt építve, szándékosan szegték meg a biztonsági szabályokat és kapcsolták le a biztonsági rendszereket, azért történt a baleset."


Tévedés, Csernobil nem volt jól megépítve. Sok hiányosság és kivitelezési hiba jellemezte, mivel Viktor Brjuhanov azzal akart a pártnak nyalni, hogy minden meglesz már tegnapra.

2021. aug. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Nyugat impotenslett a politikai vezetés miatt végünk van vicc ami megy jöjön kérem Egy Rommel ki rendet rak.
2021. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!