Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A ZMNE ráerősít a katonai...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

A ZMNE ráerősít a katonai vonalra, a civil képzések és a civil eszmeiség rovására. Vélemény (pro és kontra)?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi kontra.Az egy katonai egyetem.A katonai vonalnak kell erősnek lennie.
2010. aug. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi az a "civil eszmeiség"? Milyen nyárspolgári duma az?
2010. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az elmúlt tanévben nem csak katonai egyetem volt, hiszen rengeteg civil hallgatót képeztek, civil tudományokra, és nem katonás körülmények között. A felsőoktatási törvényt betartották, egyre nyitottabbak, vonzóbbak, elismertebbek lettek. Sajnálnám ha ez összeomlana, ugyanakkor elismerem azt, hogy a katonának készülőket katonásan kell nevelni, oktatni, fegyelmezni. Ez két különböző cél, módszer, de a fizikai terület és az intézmény ugyanaz - ebből lehet gond.
2010. aug. 28. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt gondolom,hogy aki nem akar katonai "rendben" ill. rendszerben tanulni,az menjen az ELTE-re,vagy bármilyen más civil egyetemre.Szerintem a Zmne-nek mindenképp a katonai jellegét kellene megőriznie,megerősítenie.Hiszen ettől egyedi,hogy katonai egyetem.(Arról nem is beszélve,hogy nem hiányzik oda a hetente ötször lerészegedő,füvező,trehány egyetemista réteg.Mert ugye az egyetemisták 70-80%-a tanulás helyett ezt csinálja az egyetemen.Többségükből nem lesz senki.Csak a buli miatt járnak az adott fősulira,egyetemre,meg azért,hogy a szüleik nehogy elvárjanak tőlük egy olyan alantas dolgot,mint a munka.)
2010. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Poki válasza:
A dolog valószínű nem ilyen egyszerű. A civil képzésre a ZMNE is valószínű anyagi gondokkal küzd és ezt ellensúlyozandó kell megemelni a hallgatók létszámát, amit csak új szakokkal tud már elérni, ha a katonai pálya nem vonz elég jelentkezőt. Ez nem feltétlen jelenti a színvonal hanyatlását, hisz az oktatók máshonnan jönnek és a termeket csak bérlik. A katonai rend nem bomlik meg, és én azért a katonai hallgatókat se féltem züllés szempontjából, tudják Ők is mi a dörgés :)
2010. szept. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!