Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek a bolsevikoknak...

Szerintetek a bolsevikoknak vagy a királypártiknak kellett volna vezetni oroszországot az első világháború után?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 16:53
1 2 3
 11/25 kürasszír ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Oroszország nem királyság volt, így nem voltak királypártiak sem.


A cár támogatóit monarchistáknak szokás nevezni.


Az uralkodó hivatalos címe egyébként akkor már régen nem a cár volt, ezt kevesen tudják.


Ugyanis 1721. október 22-től kezdték hivatalosan Orosz Birodalomnak nevezni az országot, ekkortól az uralkodó hivatalos címe az egész Oroszország császára (Императоръ Всероссійскій - Imperator Vszerosszijszkij), vagy női uralkodó esetében egész Oroszország császárnője (Императрица Всероссійская - Imperatrica Vszerosszijszkaja).

2021. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
#10 el tudom hinni rólad. Ha körülnézek, látom is az eredményét. De hol éljen a társadalom?
2021. júl. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 kürasszír ***** válasza:

# 12


Azért jelenleg a világ leggazdagabb, legélhetőbb országainak nagy része éppenséggel monarchia: Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, Nagy-Britannia, Hollandia, Luxemburg, Japán például.

2021. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
13: De te nagyon ész , ott nincsen beleszólása a királynak/királynőnek/császárnak , csak dísznek vannak , amit ünnepnapokon leporolnak és egy hónap után vissza teszik a palotájukba.
2021. júl. 26. 22:57
 15/25 kürasszír ***** válasza:

# 14


Kedves Kérdező!


Ezek az országok ettől függetlenül monarchiák, nem pedig köztársaságok, ez a lényeg.


Egyébként én a helyedben nem nyilvánulnék meg ilyen alpári stílusban, különösen azután nem, hogy leírtad a kérdésedben azt az emeletes szamárságot, hogy Oroszországban "királypártiak" voltak.

2021. júl. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
15: Mondja az aki azt hiszi , csak azért világvezető országok , mert monarchia van.
2021. júl. 26. 23:54
 17/25 A kérdező kommentje:
15 :A monarchia azon államforma, melyben az államfő uralkodó, idegen szóval monarcha, aki a hatalmat egyszemélyben gyakorolja. Az uralkodó címét örökléssel és/vagy választással szerzi, és határozatlan vagy határozott ideig tartja meg.
2021. júl. 26. 23:55
 18/25 anonim ***** válasza:

#12


Alapvetően azt a logikát kell megérteni, hogy egy monarchiában (és nem a mai "puha", alkotmányos rendszerekre gondolok) az uralkodónak érdeke, hogy minél jobb állapotban adja át az országot az utódjának, emellett pedig az állandóság is biztosítva van az uralkodói család által. A legitimált család tagjait kis koruktól kezdve az uralkodásra nevelik, ezáltal már csak a nagy számok törvénye szerint is alkalmasabbak az ország vezetésére, mint a választott politikusok. A korrupcióhoz semmi érdekük nem fűzödik, lévén hogy a királyi / császári / stb. család jellemzően hatalmas vagyonnal rendelkezik.


Ezzel szemben a mai, nyugati típusú demokráciákban négy-, ötéves ciklusokra választunk politikusokat, következésképp a politikusok is ilyen távlatokban gondolkodnak. Hosszú távon megtérülő befektéseket, projekteket, fejlesztéseket nem vállalnak be. Klasszikusan ilyen az oktatás vagy az egészségügy. Persze egyes nyugati országokban ezek jó állapotban vannak, hiszen a hidegháború során ennek megfelelően alakultak a gazdasági erőviszonyok. De ezeknek az országoknak az esetében is nyugodt szívvel megemlíthetőek a demokrácia egyéb hátrányosságai, például hogy a politikusok rövid távon gondolkodnak, a pillanatnyi népszerűségi tőke érdekében bármit feláldoznak vagy elkövetnek, lassú döntéshozatal, bürokrácia stb.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, a monarchiák és általánosságban az autokratikus rendszerek közel sem jelentenek egyet automatikusan a despotizmussal, zsarnoksággal, sőt a nyugati világ történelem során a monarchiák eddig jóval stabilabb rendszernek bizonyultak, mint bármi más. A demokrácia a mai formájában pusztán az első világháború után terjedt el Európában, és mint politikai rendszer sem több mint szűk 250 éves. Ehhez képest a monarchiák (császárságok, királyságok stb.) sokkal több ideig, akár évezreden keresztül is fennálltak és működtek.


#14


Ebben igencsak tévedsz, számos európai országban a király (például) államfői szerepet tölt be, azaz megfelel a magyarországi köztársaságban ismert elnöki szereppel. Ami az ország első számú tisztsége!

2021. júl. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
#18 majdnem teljesen egyetértek velled, de mégsem. Lehet hogy névleg tényleg a király az államfő, de beleszólása nincs a politikába.
2021. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 kürasszír ***** válasza:

# 18


Ezt írtad: "Ebben igencsak tévedsz, számos európai országban a király (például) államfői szerepet tölt be, azaz megfelel a magyarországi köztársaságban ismert elnöki szereppel. Ami az ország első számú tisztsége!"


Ez most komoly?


A király nem államfői szerepet tölt be, hanem államfő. A király mindig és mindenhol államfő a történelem során.


A monarchia államforma nem azt jelenti, hogy az uralkodó ténylegesen is kormányoz, számos példa van a történelemben, nem csak modern, hogy az uralkodó (császár, király, stb.) semmiféle tényleges hatalommal sem rendelkezik.


Példák:


Japán: Japánban a császár hosszú évszázadokig semmiféle hatalommal sem rendelkezett, az országot ténylegesen a sógun irányította.


Kazár Birodalom: a kazár kagán, mint szakrális uralkodó szintén nem rendelkezett tényleges hatalommal.

2021. júl. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!