Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi kell ahhoz hogy katonai...

Mi kell ahhoz hogy katonai helikopter pilóta lehessek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 18. 22:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy milyen pilóta szeretnél lenni, a követelmény ugyanaz: az átlagnál sokkal-sokkal magasabb fizikai és pszichés alkalmasság. Előnyt jelent a "polgári" repülő tapasztalat (pl. vitorlázó gépen), de nem feltétel. Viszont mivel hatalmas a túljelentkezés, érdemes minél inkább "előrekészülni" profi nyelvvizsgával, polgári repülős tapasztalattal kb. ahogy a #2-es leírta.
2021. júl. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Képzettség.

Fizikai, egészségügyi, mentális, értelmi jellegű alkalmasság.

Rátermettség.

Kinevezés a beosztásba.

Helikopter.

2021. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A Nemzeti közszolgálati egyetemen jelentkezel állami legijarmu-vezeto szakra. Fizikai felmérőn, eü vizsgálatokon kell résztvenned. A felvételihez szükséged lesz nyelvvizsgára is angolból, min.b2-es szinten. Ha felvettek, 2 évet eltöltesz Budapesten, majd 2 évet Szolnokon. Itt kezdesz el repülni is. Utolsó évben szakosodsz.
2021. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
41%
Szia. Én nekem sikerült a repülőorvosi! Ősszel kezdem a képzést. A lényeg az, hogy táplálkozz egészségesen, egyél sok növényi rostot, halat, dioféléket, és ami a legfontosabb, hogy kerüld a sok állati zsíradékot, szénhidrátot, és műzsirt, mivel az megemeli a koleszterin- és vércukorszintet. Persze néha azért érhetsz cukrot is, de ne rendszeresen. És sportolj, sétálj, fuss, ússzál, és csinálj gerincerősítő gyakorlatokat. De a legfontosabb, hogy ne kondizz, ne versenysportolj! Mert az nagyon árt az izületnek! Emellett legyen középfokú angol nyelvvizsgát, és legalább egy tantárgyból tegyél emelt szintű érettségit. Legyél jó matekból és fizikából! És kezdj el repülni, mert előnyt jelent nemcsak a jelentkezés el, hanem a képzés során is. Sok sikert!
2022. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Ehetsz*
2022. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Helyesírási hibákért elnézést kérek!
2022. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kötekedésből, de én meg részt vettem a képzésben 14.-es. Az ilyenek is számítanak, persze, de alapvetően nem döntő dolgok, nem befolyásolnak annyira semmit, mint amennyire te leírod. Ha például szar a szemed, gerinced, volt kicsit komolyabb műtéted régebben, akkor táplálkozhatsz bármilyen egészségesen, kiszórnak.

Kondi simán mehet ésszerű súlyokkal, jó tartással, versenysport is. Nem egy régebben komolyan kerékpározó, úszó, kosárlabdázó vagy éppen boxoló van a pilóták/pilótajelöltek között.

2022. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
17.-es. Ahogy látom nem értelmezted normálisan a mondatomat. Persze merő igazság amit irsz, mert az nem minden, ha valaki egészségesen táplálkozik. Igen, ez nem minden. Sőt, a legtöbb ember pont a kisebb-nagyobb gerincproblémák, vagy éppen szemészeti problémák miatt esik, esetleg még gyakori a pszichológiai problémákra, vagy egyéb betegségekre visszavezethető probléma. De alapvetően elmondható, hogy mind a kondi, mind a versenysport egy idő után árt az izületnek. Főleg ha az ilyenekre gondolok, mint például a foci, vagy a testépités. Mondjuk egyébként ha tudni akarod, én pont a gerincproblémám miatt kaptam I/B minősitést, ugyanis van egy 8 fokos görbületem.
2022. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!