Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az amerikai függetlenségi...

Az amerikai függetlenségi háború során melyek voltak azok a pillanatok, momentumok, amikor a Brit Birodalom hadereje a győzelem elérése felé mozdíthatta volna el az események menetét, de mégis kihagyta a kínálkozó lehetőséget?

Figyelt kérdés
Az amerikai erők legnagyobb szerencséjére?

2021. jún. 22. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A brittek szabályozott nyílt csatákra voltak készülve azaz nyílt szemtől szembeni ütközetekre. Ebben egyébként jobbak is voltak csak a szeparatisták át álltak a gerilla harcmodorra jelentős veszteségeket okozva , a logisztika akadazott ezt pedig brittek úgy kezelték hogy elkezdtek kegyetlenkedni a lakossággal így még az is beállt a milíciákba akiknek eszükbe nem jutott volna ilyesmi. Lényegében ez vezetett a vesztükhöz
2021. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A vesztükhöz az vezetett hogy x ezer km-vel arrébb kellett háborút vívniuk olyan területen ahol a lakosság a függetlenedést támogatta és létszámfölényben volt, az ellenállás egységes volt, nem tudták egymás ellen fordítani őket, szervezett, koordinált ellenállás volt, összehangolt műveletekre volt képes és technikailag nem volt annyira elmaradott mint pl. az afrikai gyarmatok, vagy India. Voltak kulcsmozzanatok, de mindenképpen veszítettek volna.

Nagyon más volt a helyzet mint a többi gyarmaton, ahol szervezetlen, technológiailag mélyen a brit szint alatt lévő bennszülött ellenállást kellett letörni / meg tudták osztani az ellenállókat. S más volt a helyzet mint a búr függetlenségi háborúban, ahol kevés szervezett telepessel szemben többszörös túlerőben voltak, nem kapott az ellenállás kívülről segítséget.

2021. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kürasszír ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az amerikai függetlenségi háborút elsősorban nem az amerikaiak nyerték meg a britekkel szemben.


Az amerikaiak önmagukban valószínűleg veszítettek volna Nagy-Britannia ellen. Tekintve, hogy Nagy-Britannia akkor már egyértelműen a világ vezető nagyhatalmának számított, a legerősebb gazdasággal, a világkereskedelem fölötti ellenőrzéssel, és a világ legnagyobb haditengerészetével, mellesleg egy ütőképes szárazföldi hadsereggel is rendelkezett.


A döntő momentum az amerikai függetlenségi háborúban Nagy-Britannia két nagyhatalmi riválisának, Franciaországnak és Spanyolországnak a beavatkozása jelentette az amerikaiak oldalán. A franciák és a spanyolok a britektől elszenvedett korábbi sorozatos vereségeikért akartak törleszteni.


Jellemző, hogy a függetlenségi háború kimenetelét gyakorlatilag eldöntő yorktowni csatában sokkal több francia katona harcolt a britek ellen, mint amerikai.


1781-ben Yorktownnál ugyanis 8500 amerikai és 29 500 francia győzte le a briteket.

2021. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kürasszír ***** válasza:

# 2


Az amerikai függetlenségi háború nagyobb csatáinak többségét a britek nyerték a francia-spanyol beavatkozás előtt. Ezért az amerikaiak önmagukban valószínűleg veszítettek volna Nagy-Britannia ellen.


Jellemző, hogy a függetlenségi háború kimenetelét gyakorlatilag eldöntő yorktowni csatában sokkal több francia katona harcolt a britek ellen, mint amerikai. Gyakorlatilag Yorktownnál a franciák győztek, nem az amerikaiak.


1781-ben Yorktownnál ugyanis 8500 amerikai és 29 500 francia vett részt a csatában. Azaz a haderő kevesebb, mint egynegyede volt amerikai.

2021. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kürasszír ***** válasza:

# 2


Ezt írtad: "Nagyon más volt a helyzet mint a többi gyarmaton, ahol szervezetlen, technológiailag mélyen a brit szint alatt lévő bennszülött ellenállást kellett letörni / meg tudták osztani az ellenállókat. S más volt a helyzet mint a búr függetlenségi háborúban, ahol kevés szervezett telepessel szemben többszörös túlerőben voltak, nem kapott az ellenállás kívülről segítséget."


Ebből arra következtetek, hogy kissé lebecsülöd a brit szárazföldi hadsereget.


Pedig az angol/ brit haderő a hadtörténet számos legendás csatájában bizonyított, és szerzett félelmetes hírnevet, például:



Blenheim (1704) - egy 56 000 fős francia hadsereg legyőzése


Ramillies (1706) - egy 60 000 fős francia hadsereg legyőzése


Oudenarde (1708) - egy 85 000 fős francia hadsereg legyőzése


Vagy ott a spanyolországi, félszigeti háború 1808 és 1814 között, ahol a a britek masszív francia számbeli fölény ellenére totális győzelmet arattak.

1813-ban például 53 000 brit, 39 000 spanyol és 27 500 portugál Wellington herceg parancsnoksága alatt legyőzött egy 200 000 fős francia hadsereget.


Maga Napóleon császár például a brit vöröskabátos gyalogságot a világon a legjobbnak tartotta.

2021. jún. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!