Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon az orosz...

Magyarországon az orosz "felszabadítás" alatt voltak partizán csapatok?

Figyelt kérdés
Mint például a horvátoknál

2021. jún. 22. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Mindíg voltak hazaárulók.
2021. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteg partizán volt akkor, nem hallottál róla? Valójában több partizán volt mint ahányan harcoltak, mert mindenki rögtön partizánná vált amint az oroszok "letelepedtek" nálunk és ez vált előnnyé.

Azt hiszed az Újmúlt Kft most kezdte meg a tevékenységét? Akkor is dolgoztak már, csak nem volt olyan nehéz dolguk, mert internet hiányában ha a Jóska azt mondta hogy ő bizony nem a németeket támogatta hanem partizán volt ezerrel már régóta, akkor nem volt nagyon mivel cáfolni.

2021. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy komolyan: nem, partizánok, mint ororszokért, oroszokkal harcolók nem nagyon voltak. Olyanok voltak akik a partizán szó valódi jelentése szerint az idegen, megszálló csapatok ellen harcoltak. Igen, sokan sokféleképpen küzdöttek, voltak akik szervezettebben, komolyabb akciókkal, voltak akik csak úgy hogy élelmet adtak azoknak akiket a megszállók elhurcoltak.
2021. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem háborús történet, de talán mutat valamit:

A nagyapám kommunista érzelmű volt. Ez nála úgy mutatkozott meg, hogy már a háború előtt is járt pártgyűlésekre, illetve a háború után (amíg az egészsége engedte) a május 1-i felvonulásokra.

Amikor megrokkant, kiderült, hogy az ügyintéző egy régi párttársa. Kreáltak neki egy "56-os múltat" (az egész balhét végigdolgozta), amely szerint jelentkezett a bevonuló szovjet csapatoknál tolmácsnak (az egyik elbeszélése szerint ebből egy szó sem igaz, a másik szerit a szovjetek rángatták magukkal). Erre kapott Szocialista hazáért érdemrendet és az ezzel járó kiemelt nyugdíjat (és évente ingyen nyaralást).

Na a partizánok nagy része is így készült.

Az orosz tanárom (na tessék egy anoním oldalon utalok az életkoromra) szovjet partizán volt. Amikor a front odaért, akkor "beöltöztették". Magyarországon megsebesült és itt maradt. Minket a 70-es évek második felében tanított, de egy lövés szerű zajra, azonnal el tudott tűnni a katedra mögött. A diplomata táskák korában pedig lehetett ilyet csinálni. (Amíg valakit nagyon komoly testi fenyítésben nem részesített)


Fura volt hogy valami iskolai ünnepélyen felvette a kitüntetéseit, neki rengeteg medálja volt (három? öt?), egy másiknak meg egy.

2021. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

A német megszállásál sokszoros túlerővel rohanák le több irányból az országot, ennek ellenére néhány helyen volt katonai ellenállás több halottal.


Tudni kell, hogy a legfelsőbb katonai vezetés jelentős része német párti volt, s legfőbb katonai vezetőt, Horthy Miklóst, aki az ellenállásra parancsot adhatott volna, Hitler erre az időre Németországba rendelte.

2021. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát a háború után annyi partizán volt, hogy azon csodákozom, hogyan tudtak ide bejönni a németek 1944-ben.


Valóság viszont kicsit más.

Először is a partizán a deffiníció sezrint olyan fegyveres egység ami a megszálló ellenség háta mögött szerveződik, és szorosan együttműködik az ország fegyveres erejével.

Ez az orosz partizánok esetén rendben is van, de ha magyarországon valaki a szovjet csapatokkal működött együtt, az max hazaáruló, kollaboráns.

2021. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csak kisebb-nagyobb földalatti mozgalmacskák, valós fegyveres ellenállás nem igazán. Utólag - mint ahogy fent is írják - hirtelen előkerült egy csomó partizán. Pont úgy ahogy a rendszerváltáskor egy csomó ex-MSZMP tag, sőt III/III. spicliből lett hirtelen "mindig is utáltam a komcsikat, csak belülről bomlasztottam a rendszert" lett hirtelen nyugatbarát (akkori) ellenzéki.
2021. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

A német megszállás ellen voltak szórványos harcok.

Az orosz megszállás ellen részben német segítséggel elég kemény ellenállás volt. - A németeknek érdekük volt, hogy minél távolabb próbálják megállítani/gyengíteni az orosz hadsereget.

Ezek nemigen nevezhetők partizán ellenállásnak.

Amennyiben Olaszország felől nyugati erők szabadítják fel az országot, valószínűleg más lett volna a képlet.

2021. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6 "Először is a partizán a deffiníció sezrint olyan fegyveres egység ami a megszálló ellenség háta mögött szerveződik, és szorosan együttműködik az ország fegyveres erejével."

Ezek szerint az összes világháborús francia partizán, ellenálló, aki nem működött együtt a Vichy-kormánnyal, hivatalosan nem is partizán??

2021. jún. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akár lehet így is felfogni. De a francia partizán a megszálló csapatok ellen harcolt, és együttműködött a németek ellen tovább harcoló francia katonai egységekkel.

Ettől kezdve már csak az a kérdés, hogy kit tekintessz a "valódi francia fegyveres erőnek". A Vichy kormány irányítása alatt lévőket, vagy a De Gaule által irányítottakat.

2021. jún. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!