Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sikerülhet kiéheztetni az...

Sikerülhet kiéheztetni az észak-koreaiakat és a szíriaiakat? Mekkora esélyük van a túlélésre, ha Amerika nem változtat a szankciókon?

Figyelt kérdés

Mindkét országban nehézségekbe ütközik az élelmezés. Humanitárius szempontból szerintem indokolt lenne a hidegháború enyhítése, amerikai, európai szankciós politika átgonolása. Nem ér annyit, hogy akár több millió embernek kelljen éhen halni ez miatt.


[link]

[link]

[link]



2021. jún. 19. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez a szankciozas meg nem igen jott be az USA-nak, max egyertelmuen mutatja, hogy milyen eroszakos politikat folytatnak.

Kinat is ki akarjak/akartak vereztetni ... de azota Kina felcsatlakozott a nagy amerikahoz. Irant is embargoval sujtotta, erre most Kina felkarolta oket :)

Amerika kicsit sokat gondol magarol!?

2021. jún. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Észak-Korea gyakorlatilag a teljes önellátásra van berendezkedve. Ez nyilván adott esetben alacsony színvonalú életet, sőt éhezést jelent, de ettől ők még nem törtek meg sok évtized alatt sem.
2021. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Észak-Koreánál a szankció nem sokat ér, mert Kína látja el. Nem értelmezhető ÉK-val kapcsolatos külpolitika Kína nélkül.

Szíriában meg az oroszok és Irán.

Egyébként meg élelmiszer-bojkott... mindenhol először a katonák, a rendfenntartók, az uralkodó "rezsim" eszik (mert nála van az erő) és csak utána bárki más. A bojkott arra alkalmas eszköz hogy belső feszültséget generáljon egy puccshoz, vazallus erő hatalomra juttatásához, belülről gyengítve az adott rendszert.

2021. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Érthető, hogy Amerika meg akarja büntetni a vele és szövetségeseivel ellenséges, velük vetélkedő országokat.

De a kiéheztetés már humanitárius szempontból szerintem nem elfogadható a 21. században. Ez is olyan szenvedést okozhat az embereknek, mint a vegyi, biológiai, nukleáris fegyverek bevetése. Ma már ezek sem elfogadottak a nemzetközi politikában. A politikusoknak, döntéshozóknak kerülni kellene ezeket az eszközöket.

2021. jún. 19. 23:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az tény, hogy az embargó Kubával szemben sem vált be. Még Fidel Castro halála után sem változott meg a rendszer.
2021. jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szíria kapcsán már az USA sem nagyon pattog. Két évvel ezelőtt egyértelmű lett teljesen, hogy nem tudnak kormányt dönteni.
2021. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kiéheztetni?

Az élelmiszert mindenkinek magának kell megtermelni, vagy olyan iparral kell rendelkeznie, mint a briteknek, vagy a németeknek, hogy külkereskedelemben megvehessék.

Segélyekből nem élhet egy ország, az csak vészhelyzetekben jelenthet egy csepp életet.

Az embargó főleg iparcikkekre vonatkozik, velünk szemben a Cocom lista volt érvényben, ami azt jelentette, hogy csúcstechnológiát nem adhattak el nekünk amíg szocialista rendszer volt, de attól még autókat, gépeket, meg mindenféle árut ránk lehetett sózni, még CNC gépeket is, ha az nem a csúcskategória volt.

Ugyan miért lenne kötelessége bárkinek is etetni a lusta arabokat?

2021. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Észak-Korea, Szíria már túlnépesedett, nem képes megtermelni annyi élelmiszert, hogy megtermelje a lakosság ellátásához szükséges mennyiséget.

Fejlesztésekkel talán sikerülne, de ehhez például műtrágya, modern gépek, technológia kellene, viszont az embargó, szankciók miatt ilyenhez nem juthatnak hozzá. A kereskedelmi tilalom miatt devizához sem juthatnak (a szocialista Magyarország korlátozottan ugyan, de részt vehetett valamennyire a nemzetközi kereskedelemben, jutott némi devizaforráshoz), ez is akadálya az importnak.

Szíria földrajzilag is elszigetelt, nincs kijárata a világtengerekre, így az amerikaiak, britek, törökök blokád alatt tudják tartani.

Irán tudja valamelyest támogatni, de Iránt is gyenge, szankciók sújtják, elszegényedett és köztük van Irak is, így a bagdadi kormány jóindulatára, együttműködésére is szükség van, egyébként az a határ is lezárul.

2021. jún. 20. 16:29
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Mi az anyjuknak terroristáskodnak?!

Mindenki azzal kereskedik, akivel akar. Ha mondjuk a szomszéd a haragosom, mert egy szemét alak, akkor eszemben sincs vele üzletelni, meg a gyerekeit sem kötelességem etetni, menjen a francba.

Csináljanak kevesebb gyereket, annyit, amennyit etetni tudnak. Aztán meg ahelyett, hogy egymást lövöldözik, inkább szántsanak, meg vessenek és akkor lesz mit enniük.

2021. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem értek a témához, de furcsának találom azt az állitást, hogy Sziria túlnépesedett. Pár millióan meghaltak a közelmúlt háborújában vagy elmenekültek Sziriából. Szerintem vannak a világon náluk lényegesen sűrűbben lakott országok is.


Azzal sem értek egyet, hogy É-Korea lakosai nem törtek meg. Ott a hatalom olyan elnyomást gyakorol, hogy először a saját dőzsölő vezérüket kéne elüldözni ahhoz, hogy az USA-val szembeni ellenállást értékelni lehessen.

2021. jún. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!