Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA-ban melyek a legjelentő...

Az USA-ban melyek a legjelentősebb szélsőjobboldali tömörülések, és milyen erőt képviselnek? (gondolok itt a lőfegyverek jóval könnyebb beszerezhetőségére)

Figyelt kérdés
Valami hivatalos infó? (az amcsi szövetségi kormány gondolom naprakész adatokkal rendelkezik róluk)

2021. jún. 11. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, hogy mi számít szélsőjobbnak. Valakinek már a Tea Party is szélsőjobb, valakinek meg csak a kifejezett neonácik számítanak szélsőjobbnak.


De alapvetően a történelmileg a legjelentősebb, ma már kevésbé, a Ku Klux Klán.

Ami ma jelentős, az az ún. alt-right ("alternatív jobboldal"). Szerintem ők inkább az internet eldugott bugyraiban szervezkedő laza hálózat, nem tudom vannak-e olyan fajta évek óta szervezetten működő tömörüléseik, amikre a kérdező gondol.

2021. jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Alt-right szerveződésekről nem nagyon érdemes beszélni, a legtöbbnek semmi köze sincsen a klasszikus (európai) jobboldali értékekhez.


A kérdésre a válasz lehet a Proud Boys is.

2021. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Az USA-ban a DHS (Department of Homeland Security) a terrorista csoportokat három halmazba helyezi: szélsőjobboldali terrorizmus, iszlamista terrorizmus, és szélsőbaloldali terrorizmus. Ezekből az első két csoport felel 2001 óta a tömeggyilkosságok és a halálesetek 100%-áért, szélsőbalos terrorcsoport 2001 óta egyetlen egy halálesetet sem okozott (tegyük hozzá, előtte se sokat). Jelenleg az FBI a szélsőjobboldali terrorizmust tartja a legveszélyesebb terrorista irányzatnak, ők felelősek a 2001 óta történt terrorcselekmények 73%-áért, a maradék pedig az iszlamista terrorcsoportok nevéhez köthető.


A szélsőjobboldali terrorcsoportokat ismét le lehet bontani különböző halmazokra: a fehér felsőbbrendűséget hirdető, rasszista csoportok (pl. Proud Boys, Groypers, Oath Keepers, a Boogaloo Bois néhány szektája, Aryan Nations, KKK,, stb., ezek felelősek a jobboldali terrorizmus 76%-ért), az államellenes terrorista csoportok (adótagadók, a Patrióta mozgalom, a Sovereign Citizens mozgalom, a Boogaloo Bois szektáinak többsége, stb., ezek felelősek jobboldali terrorizmus 16%-ért), az incel nőgyűlölő extrémisták (3%), és az abortuszellenes extrémisták (1%)


Fontos kiemelni, hogy a jobboldali terrorcsoportok az elmúlt évtizedekben taktikát váltottak: míg korábban a KKK és az egyéb terrorcsoportok nagyrészt szervezett, hierarchikus egységként működtek, ma már a különböző terrorcsoportok szektái egymástól függetlenül, egy laza szövetségben működnek együtt. Az Incel-mozgalom például szinte teljesen szervezetlen, nagyrészt online kommunikálnak, mégis már több terrortámadásért is ők felelősek.

2021. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Ja, szélsőbalos terrorizmus nincs... Azért akarta Trump betiltani az antifát. Idióta egy propagandista vagy
2021. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es: olvasd el mégegyszer, hogy mit írtam. Nem azt mondtam, hogy szélsőbaloldali terrorizmus nincsen, sőt, pont bele is írtam, hogy ilyen terrorcsoportokat is nyilvántart a DHS. Azt írtam, hogy ezen csoportok tevékenységei a DHS teljes működése alatt egyetlen egy halálesetért sem voltak felelősek, míg a szélsőjobboldali és az iszlamista terrorcsoportok áldozatainak száma több száz. A DHS vizsgálatai alapján a szélsőjobboldali terrorizmus a legveszélyesebb Amerikában, ezt követi az iszlamista terrorizmus, míg a szélsőbaloldali terrorizmus szinte teljesen jelentéktelen. Ezt az álláspontot az FBI is megerősítette. Az egyetlen baloldali terrorista-mozgalom, ami az elmúlt 20 év során kiemelt figyelmet igényelt, az az ökoterrorista mozgalom volt a 2000-res években. Habár ennek a mozgalomnak az akciói halálesettel nem jártak, kb 110 millió dollárnyi anyagi kárt okoztak (összehasonlításképpen a kapitóliumi zavargások során keletkezett anyagi kárt 3 milliárd dollárra becsülik.)


Trump politikai, nem pedig szakmai okokból akarta betiltani az antifát. A propagandista te vagy, nem én. Sem a DHS, sem az FBI nem tartja az antifát terrorszervezetnek.


Forrás: [link]

2021. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Jólvan libsike. Hazudozz tovább.
2021. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os: kérlek, olvasd el a belinkelt forrásomat. Ha tudsz valami forrást felhozni arról, hogy hányan halnak meg szélsőbaloldali terrorszervezetek akcióinak következményeiben, én nagyon kíváncsi lennék rá. A DHS és az FBI szerint 2001 óta egyetlen szélsőbalos terrorcsoport sem ölt meg senkit ideológiai okokból.


Namost ha a teljes szélsőbalos extrémizmust nézzük, akkor már valóban beszélhetünk halálesetekről, de a szélsőbalos erőszak itt is eltörpül: 2009 és 2018 között 427 szélsőséges politikai nézetekhez köthető gyilkosságok 73,3%-át a szélsőjobbhoz, 23,4%-át iszlamista nézetekhez, és 3.2%-át szélsőbalhoz tartozó egyének követték el. Ha az extrémista rendőrgyilkosságokat nézzük, 2001 óta a szélsőbal (beleértve a fekete nacionalistákat is, akiket én nem vennék a baloldal alá, de ez igazából mindegy) 10 rendőr haláláért voltak felelősek, míg a szélsőjobbosok 36 rendőr halálát okozták.


Forrás: [link]


Ha a fekete szeparatistákat nem vesszük baloldalinak (mert ez szvsz ősbaromság, ők igazából csak fekete neonácik), akkor mindössze egyetlen egy szélsőbalos, ideológiai indittatású gyilkosságról beszélhetünk az elmúlt 20 évben, ez a tavalyi portlandi zavargások során történt. Az az eset nem köthető semmilyen terrorszervezethez.


[link]

2021. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!