Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nevezik el a hadművelete...

Miért nevezik el a hadműveleteket?

Figyelt kérdés
Például miért nem csak azt mondják, hogy lesz egy nagyobb támadás Kurszk térségében 1943 júliusában ahelyett, hogy Citadella hadművelet nevet adnak neki? Manapság meg végképp nem értem a műholdak, felderítődrónok stb.. világában hogy miért adnak neveket a hadműveleteknek például az USA, törökök is, amikor a levegőből látnak minden, megvan a minőségi fölény a harctereken, minek fedőneveket adni a hadműveleteiknek.
2021. máj. 30. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a titoktartás érdekében teszik. Beszélgetések, levelezések, rádióüzenetek során nem azt mondják ami a valós, hanem egy kódnevet. Ezzel megpróbálják elkerülni annak lehetőséget, hogy az ellenség egy esetleges részinformáció megszerzésével valós adatokhoz jusson.
2021. máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt még meg is értem hogy régen ez volt, de most például az USA korlátlan légifölénnyel rendelkezik például Irakban, viszont ilyen esetben is adnak nevet a hadműveleteinek, pedig az a pár fejkendős arab a géppuskáival nem sok vizat zavar például egy több 1000 m magasan repülő drón ellen. Fontos vezetők likvidálása esetén megértem ha nem nevezik nevén a dolgot hogy ne tudjon elrejtőzni.
2021. máj. 30. 16:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Részben a titoktartás, de nemcsak az, valamilyen azonosításra szükség van, egy hadgyakorlat, vagy akár egy éles csata számos tanulsággal rendelkezik, amelyeket később is elő lehet venni és hivatkozni kell rá. Lehetne persze egy betű, vagy egy szám kombinációja, de gyakorlati szempontból kedvezőbb valamilyen könnyebben megjegyezhető nevet adni neki, nálunk például Bakony 85 hadgyakorlat, amely információt ad a helyszínről és az évről, amikor tartották.

Talán divat is van ebben, mint a hurrikánok elnevezésében, de fontos a későbbi azonosítás, hogy tudjuk miről beszélünk, hosszadalmas körülírás nélkül.

2021. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Titoktartás, azonosítás meg biz' PR oka is van, hogy a közvélemény be tudja azonosítani miről is van szó. Valahogy meg csak nevezni kell, nem lehet 8326-os műveletnek hívni amikor a közvélemény felé kommunikálják.
2021. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert onnantól, hogy azt mondod Citadella hadművelet, mindenki tudja, hogy az melyik hadművelet, hol, mikor történik, milyen csapat összevonásokkal és egyebekkel jár.


Kicsit ugyanaz, mintha azt mondanád, miért van az embereknek neve. Miért Péter, miért nem a nagyfülű nagy orrú szőke gyerek.

2021. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez szimplán olyan, mintha azt mondanád, hogy nem nevezed el a fájlokat, mappákat a gépeden, mert minek. Aztán egy idő után marha nagy káosz lenne az ezredik "új mappa" névnél.


De ha csinálsz egy mappát, hogy "Zenék" akkor tudod, hogy abban zenék vannak. Na de zene ezerféle lehet, sok előadótól. Ezért csinálsz egy mappát amiben csak Rap van, másikban csak Disco.


Esetleg csinálsz külön összeállítást, összejövetelekre, alkalmakra, ezt is elnevezed valahogy és onnantól tudod, hogy a "Házibuli számok" mappában a házibulihoz való számok lesznek.


Hát nagyjából ez a műveleti elnevezések lényege is.

2021. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, így már értem.
2021. jún. 4. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem a hurrikánok/természeti katasztrófák elnevezgetése zavar. Egy ilyen pusztító valaminek ilyen bájos női nevekkel illetnek, hogy Katrina meg ilyesmi. Én ezt rossz néven veszem; engem ez lehangol. Hogy elnevezgetik. Hát miért nem csak azt mondják, hogy hurrikán? Miért kell neki nevet adni? Ajj má'.
2021. jún. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*valamiket
2021. jún. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!