Orbán mely szomszédos országok támadásától tart?
Kedves 10-es!
Magyarországon a lakosságnál arányaiban relatíve sok lőfegyver van.
Kedves 12-es!
Magyarországon mindenki beszerezhet engedéllyel lőfegyvert.
Ha megfelel a nem túl szigorú feltételeknek.
Rengeteg lőfegyver van a lakosságnál illegálisan. Amikor a szovjetek kivonultak, egy üveg pálinkáért adtak egy pisztoly.
Úgy gondolom, hogy nem a határokon belül élő magyarok vannak a legnagyobb veszélyben jelenleg. Vannak Kárpátaljai barátaim. Őket egyre sűrűbben érik a bántalmazások. Ha tovább fokozódnak ezek akkor, lépni fog a kormány. Először felszólítja az ukránokat, hogy jó lenne befejezni, aztán lenne egy közös orosz-magyar hadgyakotlat, erő demonstráció képpen. Aztán lehet elgondolkodna Ukrajna, hogy akar-e egy két frontos háborút...
Ausztria, Szlovénia, Horvátország kivételével nem túl rózsás a helyzet a magyarságnak sajnos.
Ami meg a legszomorúbb, az hogy nem nagyon telt el úgy 100 év a magyar történelemben, amikor ne háborúztunk volna valakivel. Szívből kívánom, hogy ne legyen háború! Remélem elég visszatartó erő a többi szomszédos országok számára, a haditechnikai fejlesztése.
A Leopárd 2-es harckocsik jelenleg a legerősebbek a világon. (aki egy kicsit utána olvas, az onnan megerősítést kaphat). Nem lesz sok ilyen tankunk viszont ma már nem a mennyiség a döntő. Ott van a légvédelem is. Megközelíti az Izraeli Vaskupola fejlettségét. A légierő is szépen fejlődik, van egy rakás modern helikopterünk, földrajzunkhoz tökéletesen megfelelő Grippenjeink. (Bár itt kicsit kevés van belőlük)
És ne felejtsük el azt se, hogy egy külső támadás esetén a NATO-nak meg KELL védenie minket. Na meg persze, az oroszokkal se vagyunk olyan rosszba, kicsit feljebb meg a lengyel barátaink.
Összességében szerintem nem vagyunk rossz helyzetben, de nem árt még fejleszteni a honvédségen ezt-azt
Kedves 15-ös!
Ukrajna gyakorlatilag az USA szövetségese, az amerikaiak jelentősen támogatják az ukrán hadsereg felfegyverzését és korszerűsítését.
Magyarország és a szomszédos államok katonai kiadásai 2021-ben, milliárd amerikai dollárban:
Ukrajna: 9,6 milliárd dollár
Románia: 5,9 milliárd dollár
Ausztria: 3,3 milliárd dollár
Csehország: 3 milliárd dollár
Szlovákia: 2,335 milliárd dollár
Bulgária: 2 milliárd dollár
Magyarország: 1,905 milliárd dollár
Szerbia: 1,14 milliárd dollár
Horvátország: 0,88 milliárd dollár
Szlovénia: 0,55 milliárd dollár
Vagyis 2021-ben Magyarország kevesebbet költ a hadseregére, mint a tőle kisebb egy gazdaságilag gyengébb Szlovákia, vagy Bulgária. Románia és Ukrajna katonai költségvetése pedig többszöröse Magyarországénak.
A haderő fejlesztése ellenére nehézfegyverzetből továbbra is döbbenetesen kevés lesz.
A Magyarországhoz hasonló lakosságú és gazdasági erejű Görögországnak 353 db Leopard 2-es tankja van, továbbá a meglévő 500 db Leopard 1 és M48 típusú tankjaikat szintén Leopard 2-esekre forgják lecserélni.
A görög haderő békelétszáma is 100 000 fő, szemben a 22 000 főnyi magyarral.
A görög katonai költségvetés 11,7 milliárd amerikai dollár évente, míg a magyar csak
A görögök esetében azért az is fontos tényező, hogy Törökországgal megy a pöcsméregetés ezerrel. A magyar költségvetés sokkal kevesebb mint a felsorolt országoké ez tény, viszont nem mindegy hogy mire megy el a pénz. A LYNX-gyártása az egyik legnagyobb befektetés a haderőpiacon. Továbbá több hadsereg fejlesztő gyár is hamarosan kezdi a működését. Gondolok itt lőszergyárra pl. Az utánpótlás megoldása egy nagyon fontos tényező!
Az USA meg csak addig fogja támogatni az ukránokat amíg oroszok ellen használják amit kaptak. NATO-n belül ők se akarnak feszültséget szítani.
Kedves 18-as!
A jelenlegi magyar katonai költségvetésből komoly hadsereget fenntartani nem lehet.
A kormány valóban vásárol és gyártat modern fegyvereket, ugyanakkor emellett a haderő kiképzésére csak rendkívül keveset költ.
Jelen állás szerint a magyar haderő egyre korszerűbb felszerelésű, de viszonylag gyengébben képzett.
Arról már ne is beszéljünk, hogy a Honvédség vízfejű, minden harcképes katonára jut 2-3 aktatologató, tintanyaló fölösleges adminisztrátor.
"Orbán mely szomszédos országok támadásától tart?"
Elég megnézni egy domborzati térképet a Kárpát-medencéről és nyilvánvaló lesz a válasz. A magyar-román határ síkvidéken megy keresztül amit borzasztó nehéz lenne védeni, ezt pedig kompenzálni kell valamivel. Nem vagyok Orbán híve de ha a szomszédok fegyverkeznek akkor nem szabad lemaradni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!