Egyébként kivitelezhető lett volna. De csak néhány évre tudták volna megtartani mivel ott volt mint potenciális ellenség : Habsburg dinasztia, Német-Római birodalom, Spanyolországi Habsburgok területei is pl a mai Milánó, toszkána, szóval a később létrejövő Piemonti Királyság területe, valamint a Nápolyi királyság is a Spanyol Habsburgoké volt. ez sok mindent megakadályozott az oszmánoknak. Igaz az Osztrákokat sokszor fenntartotta a Francia királyság de akkor is ez csak Szulejmán megborult ötlete maradt. Egyébként az oszmán állam a hódításokra épült, amiket utána hászbirtokoba adtak a szpáhi agáknak akik cserébe mentek harcolni (zsold is járt nekik). A janicsárok pedig a devsirme (gyermekadó) révén lettek harcosok főleg keresztény gyerekekből, nekik is volt olyan lehetőség hogy 50 év felett nyugalomba vonultak, és addigra a zsoldból és a kapott bírtokból megéltek halálukig. Tehát az oszmán állam a Tanzimat korszakig (nagy reformok kora) így működött. És az lenne a kérdésem hogy hogy adnának egy szpáhinak vagy janicsárnak birtokot Róma közelébe. Fura lett volna, inkább terjeszkedtek a Szafavidák, Egyiptom meghódítása után Szudán felé, valamint a Kaukázusba, és sokan nem tudják de Jáva szigetére is (de ott csak egy kereskedelmi vazallus az Aceh szultanátus működött. ÉS Előbb adna a szultán birtokot mondjuk Tebriz környékén és nem kockáztatna meg Rómával. egyrészt kevés terület szóval nem lenne a hódításra épülő oszmán állam számára gazdaságos, inkább sokkal jelentéktelenebb, de annál nagyobb területet hódítanak meg.
2021. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
23/26 Alex Fly válasza:
Jó, megindul a flotta, átviszi a sereget és elfoglalják Rómát. És utána? Amikor az ezen felháborodott európai hatalmak megindulnak Itália felé - és nem csak tengeren, hanem a szárazföldön is. Ha az utánpótlást elvágják (ami ugye csak a török flotta lehet), akkor már nem tart sokáig leverni az Itáliában csövező seregeket. És akkor ennyit a török nagyhatalmi álmokról...
2021. márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
24/26 anonim válasza:
"Akkoriban "római császár" székhelye azonban nem Rómában volt, V. Károly császár uralkodása alatt (1519-1556) gyakorlatilag Madridban, mert V. Károly spanyol király is volt, 1556-tól pedig Bécsben."
Kedves kürasszír!
Tisztában vagyok vele, de a szultán úgy gondolta, hogy ő mint a caesarok utódja majd visszaállítja a császárságot Rómában. Csak el kell olvasni a korabeli forrásokat, hogy hogyan határozta meg ömagát.
Meg ajánlom Zimányi Vera Lepanto 1571. című könyvét. Nekünk egyetemen kötelező olvasmány volt. :))
2021. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
25/26 kürasszír válasza:
Kedves 24-es!
Én is történelem szakon diplomáztam.
Ismerem Zimányi Vera könyvét.
De Róma császári székhely utoljára az ókorban, a Római Birodalom idejében volt.
Szulejmánnak ettől lehettek ilyen álmai, de Európa ekkor már Rómát a pápasággal azonosította, nem az egyetemes császárság eszméjével.
2021. márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
26/26 véndiák válasza:
Megpróbálták, de Itáliában is magyarokba botlottak:-)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!