Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a szovjet haderő 45 ben...

Ha a szovjet haderő 45 ben nem al meg Németországban hanem tovább megy kivertek volna Európából a szövetségeseket ?

Figyelt kérdés

Jóval könnyebb dolguk lett volna mint 60 As vagy 80 As években

USA se tudott volna mit csinálni közvetlen hirosimai és nagaszaki után nemvolt egyből atombombajuk


Egész Európát britaniaig bekebelezhetek volna



2021. márc. 25. 20:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Talán igen, talán nem... A SZU ipari létesítményei jóval a Szövetséges gépek hatósugarán kívül voltak, tudták volna védeni. A B-29 be tudott volna repülni Moszkváig Norvég támaszpontokról (max. visszafelé már nincs üzemanyaga), de nem lett volna egy sétagalopp mint a legyőzött japán légierő ellen. S egyetlen város kiütésétől még nem roppan meg a SZU hadigépezete, Japánnál is hagyományos bombákkal szinte már szétbombázták a teljes ipart, a két atombomba csak a szög volt a koporsóban (meg a SZU Mandzsúriai támadása).

Eléggé kétesélyes lett volna egy poszt-háború, mivel iparilag két madjnem egyenrangú fél feszült volna egymásnak. Szerencsére nem tudtuk meg, hogy "mi lett volna ha". Lehet nem is bírtak volna katonailag egymással, csak ide-oda tologatják a frontot Európán belül. A mondást meg ismered: ahol elefántok harcolnak ott a füvet kitapossák. Főleg hogy ha elhúzódik a háború egy idő múlva elkezdték volna egymást az épp' rendelkezésre álló, legyártott atombombákkal "dobálni".

Politikailag viszont '45-ben egyiknek sem volt érdeke megtámadni a másikat. Sztálin beérte azzal ami az ölébe pottyant (Kelet-Németo és Kelet-EU), ki volt már merülve a SZU a négy évnyi háborútól, inkább besöpörte otthon is a győztesnek járó dicsfényt, Ukrajnát is stabilizálni kellett, az újonnan meghódított területeket is "becsatornázni" a kommunista birodalomba. Az USA-ban meg nem volt meg akkor a politikai (és a választópolgári) szándék hogy nekirontsanak egy még a II. Vh-nál is véresebb háborúban a SZU-nak. Sokkal jobban érdekelte amúgy is a Csendes-Óceán térsége, Délkelet-Ázsia, a Közel-Keleti olaj biztosítása mint Európa. Patthelyzet alakult ki, kétesélyes, véres háború vs. a meglévő alkuk betartása. Úgyhogy a józan észre hallgattak és inkább lepacsizták az asztal alatt a világ (újra) felosztását.

2021. márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt ne feledd, Kérdező, a SZU hatalmas veszteségeket szenvedett a németek ellen. A gazdaságuk romokban volt, míg az amerikaiak komoly erőforrásokkal rendelkeztek.


Vázoljunk fel egy háborús játékot.


Tegyük fel, nincs atombomba, illetve Japán Németország után azonnal lerakja a fegyvert. A szovjet csapásirányok 3 irányúak lehetnek.


1. A középső támadás a Rajna felé, azon célból, hogy az amerikaiakat ketté vágják, majd átkeljenek a Rajnán.

2. Északi offenzíva, Berlin térségéből megindulva Skandinávia és Németalföld felé, többnyire brit, kanadai csapatok ellen.

3. Déli támadás, Ausztrián keresztül Olaszország felé.


1. Ez a támadás lehet eljut a Rajnáig, de ott az amerikai ellencsapások végül az előre törő orosz ékeket reteszelték volna el, úgy vélhetően Köln-Düsseldorf-Bonn térségében.

2. Az északi támadásban a briteket lehet nehezen érintette volna a védekezés, illetve Észak-Norvégiából jöhetett volna támogatás, talán Hollandiáig eljutott volna a Vörös Hadsereg, Dánia és Norvégia viszont egy időre szovjet kézre kerül.

3. Ebben a támadásban csak akkor lett volna potenciál, ha a szovjetek mozgósítani tudták volna a nagyszámú olasz kommunista partizánokat, illetve, ha Tito osztagai is megindultak volna. Viszont a szovjetek hegyi körülmények között nem a legjobb teljesítményt nyújtottak amúgy sem. Maximum Milánóig vagy Torinóig jutottak volna el.

2021. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#12 vagyok.

Összességében belerokkantak volna az oroszok, de a Nyugat is, ha ők támadnak. Ezért is maradt a hideg a hidegháború, nem csak a nukleáris fegyverek miatt. Egyszerűen tudták, hogy katonailag nem bírtak volna el egymással, feleslegesen áldoztak volna fel milliókat. Viszont atomfegyverek nélkül lehet egymásnak estek volna, akár korlátozott erőkkel is.

2021. márc. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

" A B-29 be tudott volna repülni Moszkváig Norvég támaszpontokról (max. visszafelé már nincs üzemanyaga)"


Te milyen számokat ismersz? Norvégiát oda vissza kényelmesen megjárják.


1944-ben azért kellett elfoglalni az Észak-Mariana szigeteket, hogy az amerikai bombázók kényelmesen, tankolás nélkül bombázhassák a Japán főszigetet, köztük Tokiót, ami 2352 km-re van Saipan-szigetétől.


B-29-es teljes hatótávolsága megrakodva 5,230 km, üresen 9,000 km.


Viszonyítási alapon európai távolságok légvonalba Párizs-Moszkva 2484 km, Moszkva-Róma 2360 km, Moszkva-Nicosia 2327 km, London-Moszkva 2496 km.

2021. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég jó összeállítás róla, bár szerintem a légifölény és a későbbi atomfegyverek hatásai nem veszik megfelelően számításba. Azt sem, hogy korlátlan tengeri fölényük volt. Szerintem a szovjeteket a szövetségesek legyőzték volna, főleg, ha a Távol-Kelet felől is támadnak.


[link]

2021. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Annyira felesleges ezen vitázni hogy mi lett volna ha. Sztálinról sokmindent ellehet mondani de a szavát betartotta. Görögországot is békén hagyta Jugoszláviában Tito-t sem piszkálta. Májusban a német kapitulációt követően pedig keletre vezényelte a haderejét és megtámadta japánt. Más szóval eszükben nem volt megtámadni a szövetségeseiket.

Ennek semmi köze nem volt az atombombához az csak augusztusra lett kész.

2021. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

#16

Hát azért Titoval volt konfliktus. Illetve megígérte, hogy Lengyelországban szabad választások lesznek, de a kommunista elvtársak mintha azt elfelejtették volna. Görögországhoz meg annyit, hivatalosan békén hagyta, viszont titokban németektől zsákmányolt fegyverek tömkelegét küldte a görög kommunistáknak, ügyelve arra, hogy azok tényleg német fegyverek legyenek, szovjet gyártmány véletlenül sem, mert akkor hamar kiderült volna, hogy ők küldik a görög komcsiknak a fegyvereket.

2021. márc. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nyilván csak elméleti lehetőség


De hiába a szövetséges légierő a szovjet szárazföldi haderő nagyságrendekkel jobb felszerelesel bírt mint a szövetségesek.csapatlegvedelmuk pedig szintén jó volt.


Ne feledjük 44 Ben az ardennekben a vesztett alig létező német haderő is majdnem kifogott rajtuk ha lett volna elég üzemanyagok antwerpeni is beveszik, kettévágtak volna a szövetséges frontot,

Szerintetek ha a 44-45 is német haderő erre képes a szovjetek mit műveltek volna velük ?

Az az igazság szárazföldi harcokra alkalmatlan volt a szövetséges haderő csak hatalmas légi és létszámfölényel tudtak operálni.

2021. ápr. 2. 12:53
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát de a lényegi fölény a szövetségeseknél volt akkor is. A nyugati légierő szétverte volna a szovjetekét, onnantól kezdve meg igencsak bajban lett volna a krásznájá armijááá.
2021. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Végül is abban igazad van ha totális legifolenye lett volna a szövetségeseknek a szovjet támadást visszaverik idővel de kérdés az a legifoleny mennyire lett volna meg hiába fejletlenebb a szovjet légierő a luftwafe se tudta uralni teljesen a szovjet légteret pedig fejlettebb volt
2021. ápr. 2. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!