A középkorban volt a második világháborús Normandiai-hoz hasonló partraszállásos támadás?
Figyelt kérdés
A középkorban volt olyan hogy hajókról partra tettek több száz katonát ellenséges területen?2021. márc. 23. 13:36
1/9 anonim válasza:
Középkorban is volt ilyen. Csak ott íjászok voltak a tüzérség és a vízi katapultok. A vikingek elméletileg vízről támadtak Párizs városába és létrákat csináltak pallókkal és így támadtak.
2/9 anonim válasza:
Valahogy mindig is ki kellett szállni a hajóból, ott vannak a vikingek, Hódìtó Vilmos, csak hogy Angliát vegyem hirtelen. Nyilván nem bunkerekben várta őket az ellenség, de az elve ugyanaz
3/9 anonim válasza:
Akkora minta a Normandiai nyilván nem, minthogy akkora háború/harc sem volt. De partraszállások voltak, még az ókorban is(pl Maratoni csata)
4/9 anonim válasza:
Patraszállások mindig is voltak, de ezeket általában a védekező felek nem próbálták megállítani, mert a korabeli technológia és a logisztika ezt nem tette lehetővé. Főleg a középkorban a seregek viszonylag kisszámú katonákból álltak. A D-napon egy viszonylag vékony partszakaszon 150000 szövetséges katona szállt partra, 50000 védő ellen. A középkorban egy 50000 főből álló sereg már elképesztő nagyságúnak számított, esély sem volt arra, hogy ezt szétszórják egy teljes partvidék védelmére. Csak példának okáért a grunwaldi csata a középkor egyik legnagyobb csatája volt, de kevesebb, mint 50000-ren vettek részt rajta.
5/9 anonim válasza:
Akkora nagyságrendű nem volt. Mivel nem volt annyi ember sem. Egész európa lakossága olyan 30-50 millió körül mozgott
6/9 anonim válasza:
Nagyságrendben nem, de nem is volt a partszakaszokon kiépített védelem. Egyszerűen a a parttól távolabb megálltak és kieveztek csónakokon - ez volt a partraszállás (vagy partra futtatták a gályákat és abból kiugrálva gyalogosan mentek tovább). A korabeli hírközlési rendszerek (lovas futás, postagalamb), a csapatok mobilitása amúgy sem tette volna lehetővé a partraszállás helyén a gyors csapat összevonást, ellenlökést. Sokszor napok kellettek amíg a megerősített helyeken táborozó csapatok hírt kaptak arról, hogy az ellenség valahol partra szállt és útnak tudtak indulni. A csata utána már a szárazföldön zajlott.
7/9 anonim válasza:
"de nem is volt a partszakaszokon kiépített védelem"
A középkorban nem, de az ókorban volt rá példa. Például Sziciíliában Archimédesz találmányai
8/9 anonim válasza:
Azért az ókori Szicíliában sem volt olyan volumenű partvédelem, mint amilyen az Atlanti fal volt. Arkhimédész találmányái maximum Szüraküszait tudták megvédeni a partraszállástól, egész Szicíliát biztosan nem, arról nem is beszélve, hogy a találmányainak a nagyrésze valószínűleg csak a legendák formájában léteztek.
9/9 anonim válasza:
#7-es a városok, kikötők környékén volt kiépített védelem, hogy ne tudják meglepetésszerűen a tenger felől lerohanni. A sima mezőt, legelőt nem védték, mert minek. A XX. század már más lapra tartozik, de ott azért már jelentősen más volt a hadviselés mobilizáció és a csapatok vezénylése, irányítása terén is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!