Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hiroshima bombázása után...

Hiroshima bombázása után abban a három napban sem adták meg magukat a Japánok. Akkor miért csodálkoznak, hogy megkapták Nagaszakit? Sok lehetőségük volna Hirohítónak még a hiroshimai atombamba elött kapitulálni, de nem tette.

Figyelt kérdés

#Nagaszaki #Hirsima
2021. márc. 11. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem csodálkoznak, csak te csodálkozol. Mert nem ismered az akkori japán kultúrát. Tanulmányozd, és minden világosabb lesz.
2021. márc. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De, csodálkoznak, mert ég ma is vitatják szükségességét
2021. márc. 11. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Japánt atombomba nélkül is szétbombázták, nem botránkoztatta meg őket. Viszont a szovjet támadás, a szovjet uralom lehetősége igen. A kommunizmus annyira "nagyszerű" ideológia, hogy az emberek jobban tartottak tőle, mint az atomfegyverektől.
2021. márc. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

"De, csodálkoznak, mert ég ma is vitatják szükségességét"


Utólag én is csodálkozom, hogy Mátyás király hogy nem tudta a trónra ültetni a fiát, de minden ami utólagos, az elfogult.

2021. márc. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Annak az atombombázásnak nem volt köze ahhoz, hogy a Japánok megadták-e magukat vagy sem.

1.: 1941.12.07. Az amerikai hadsereg tisztában volt a Japán flotta mozgásával és - lévén akkor már rég feltörték a kódolt írásokat (Enigma, egyebek) - terveivel. Ahogy azzal is, hogy a Japán követ egy-két órával a PH-i támadás előtt kapja meg az utasítást a hadüzenet/hadiállapot átadására - Őt megvárakoztatták a követségen, így már csak bőven a támadás után tudta átadni. PH szándékosan lett "odadobva" a Japánoknak. Ok: A későbbi Manhattan project már az asztalon volt. Tudták, hogy több millió dollárt emésztene fel a megvalósítás, amihez a szenátus "csak úgy" nem fog hozzájárulni. Kellett, hogy a big USA hadbalépjen. Kellett egy ilyen áldozat.

2.: a bomba kifejlesztése és megvalósítása időt, energiát és töménytelen mennyiségű pénzt emésztett fel, ami miatt az amerikaiak igyekeztek (volna) elnyújtani a háborút) Az európai fronton ez nem volt megvalósítható, mivel ott a Szovjetek gyors sikerei miatt a júeszéjnek is igencsak kapkodnia kellett, ha nem akarta Sztálin elé dobni gyakorlatilag egész európát. Maradt az ázsiai front, ruszkiknak annyira amúgy sem fűlt a foguk ahhoz, hogy egyrészt segítsenek az amcsiknak, másrészt ahhoz, hogy átcűgöljenek a keleti frontra. Így amerika ott kedvére húzhatta az időt.

Japán a megadás szélén volt. Belefáradtak a háborúba, csak pár elvakult vezető nem járult hozzá a megadáshoz. Maga a császár már ezt a verziót preferálta, de az a 100%-os támogatás hiányában nem lépte meg. Azzal, hogy a Japán kapituláció csak napok, vagy órák kérdése, az amerikaiak is tisztában voltak, csakhogy PH óta eltelt több mint 3 és fél év és a háború Európában hivatalosan is véget ért. Emiatt az amerikai hozzáértők hőbörögni kezdtek, hogy fölösleges volt milliókat beleölni egy hasznavehetetlen dologba. Így gyorsan elvégeték a Los Alamosi kísérleti robbantást (1945.07.16), majd azonnal vitték is a LittleBoy-t és a FatMan-t éles bevetésre, mielőtt Hirohito aláírja a feltétel nélküli megadást. Annak, hogy a két robbanás között a Japánok esetleg meg akarták volna adni magukat, vagy akár előtte is ezt szerették volna, abszolút nem volt jelentőssége. A bombákat BE KELLETT VETNI!!!!!!!!!!! Jelezve az európai fronton igencsak erősnek és megállíthatatlannak tűnő Szovjeteknek, hogy a big USA micsoda megsemmisítő erejű fegyverrel bír.

2021. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Felesleges részletezni. Aki egyenlőségjelet tesz a csodálkozás és szükségesség vitatása közé, az más nyelvet beszél, úgy sem fogja érteni.
2021. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Az #1-esnek tökéletesen igaza van, ha nem érted a japán kultúrát akkor nehéz megérteni. Három nap egyébként sem feltétlenül elég a döntéshozatalra, így kellett idő amíg "átmenjen" a dolog addig hogy a császár elé vigyék az ügyet.


#5 '41-ben még nem tudták fog-e működni a bomba. Az utolsó pillanatig bizonytalanok voltak benne, hogy működik-e, illetve egyáltalán meg lehet-e csinálni. Csak nagyságrendi becsléseik voltak, ezért kellett a thirnity.

Arról tényleg vannak viták hogy PH-t direkt dobták-e oda koloncnak. Vannak mindenféle konteók hogy igen, de a legvalószínűbb az hogy nem. Az tény, hogy a háborús törekvésekhez "kellett" egy japán támadás és jól jött Rooseveltnek hogy immáron formálisan is be tudjon lépni a háborúba (addig "csak" fegyvereket szállítottak / önkéntesek mentek). Ugyanakkor az amerikai hadvezetés valamilyen fegyveres provokációval számolt ugyan, de ilyen mértékű csapással nem. A flotta jelentős részét gyakorlatilag kiütötte a PH támadás (akkor még hangsúlyosan "csatahajó-párti" volt a tengeri doktrína, hadviselés, leginkább abban gondolkoztak). Inkább számítottak arra hogy valamelyik szigetet megtámadják (megadván a cassus belit) és a "biztonságba" visszavont flotta majd szépen odamegy és rendet tesz.

2021. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
A japán kultúra egy kicsit más, mint a második világháborús propagandájuk. Todzsóék a busidó egy nagyon durván eltorzított verzióját, a Sintót ültették el a gyakorlatban. Azért voltak olyan kegyetlenek Kínában a civilekkel. Az igazi busidó nem mondja azt, hogy a fegyvertelent, és gyengébbet meg kell ölnöd. Azt igen, hogy meg kell halnod a csatában, de azt is előírja, hogy tiszteljék az ellenséget a harcban. Amerikai holttestek kibelezése, a lefejezések nem a tisztelet jelei voltak. Egyébként az első világháborús japán felfogás merőben más volt. Osztrák-magyar hadifoglyaik is voltak, és semmilyen bántódásuk nem esett. De sőt, Todzsóék előtt LIBERÁLIS kormánya volt Japánnak, szóval ezzel az elcsépelt "ázsiai kultúra" dumával nem kéne mentegetni a japán háborús bűnöket.
2021. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!