Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon melyik évben...

Magyarországon melyik évben születettek voltak utóljára sorkatonák, vagy hogyan volt ez a dolog, mikor kivezették?

Figyelt kérdés

2021. febr. 1. 22:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ügyes, rátermett társadalmat nevelünk ki. A leggyengébb hím is ki tudna nyomni 80 kilót fekve."

Ugyan már. Nézzél körül abban a korosztályban akiket még soroztak. Nem rosszabbak és nem is jobbak mint a későbbi generációk. A nők aztán tudnának mesélni a sok ügyes, rátermett férfiról. Anyámnak is egyik alkoholista a fogát verte ki, másiknak meg nekem kellett elmagyarázni hogy hogyan kell kifőzni a száraz tésztát. Ezeket az alakokat is akkor neveltük ki. Ennyit ért a nevetségesen erőltetett alá-fölé rendeltségi viszonyok között eltöltött ugra-bugrával, alakizással, fekvőtámaszokkal, padlósikálással és tisztnek kávéfőzéssel dúsított semmittevés. Mert nem ezen fog múlni ki mennyire talpraesett vagy életképes. Tipikus posztszocialista gondolkodásvilágból előtörő maszlag, hogy minden vélt vagy valós problémát majd jól megold nekünk valami állami beavatkozás.

Ugyanúgy nem látom jelentőségét annak hogy valaki hány kilót nyom ki fekve, vagy nem értem miért kéne mindenkinek tudni autót szerelni. Nem attól lesz valaki rátermett, hogy mindent tud hanem hogy tudja mi az amit nem tud, és mit kell lépni, hova kell fordulni hogy megoldja a felmerülő problémát. Nem kell a sok önjelölt ezermester, aki megjavítja a hajszárítót aztán következő alkalommal anyu odasül hozzá, vagy autót szerel aztán falnak csapódik mert elszáll a fék. Mert ő persze nagyon tudja hogy kell csinálni, hiszen apukájától látta, mellette nőtt fel. Ilyenekre még az elromlott zseblámpámat sem bíznám rá.

Akinek az az álma, hogy a gyereke két évet egy állami nevelőtáborban töltsön és eszébe sem jut hogy esetleg pont neki lenne a felelőssége úgy nevelni azt a gyereket ami biztosítja hogy minden téren megfelelően fejlődjön, akkor küldje. De ne akarja megmagyarázni több százezer másik szülőnek, hogy az ő gyereküknek szüksége van erre vagy kötelezővé tenni a számukra. Én tudom mit választanék a gyerekemnek és biztos nem ezt. Úgy érzem eléggé ide vagyok nőve, de ha egy ilyen holdkóros agymenés valaha megvalósulna akkor azon a ponton kénytelen lennék azt mondani, hogy viszlát Magyarország. Mert az én tizenéves gyerekem életéből senki ne raboljon el két évet egy ilyen hülyeségre. Szerintem nem egyedül gondolom így.

2021. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek, aki normálisan válaszolt :)

Akkor nem úgy volt, ahogy gondoltam, hogy a valamelyik évben születettekig voltak, utána már nem. Hanem ezek szerint volt, aki jóval korábbi születésű, mégse hívták be. De ezek szerint kb 1986-os születésű lehet a legfiatalabb, akit behívtak?

2021. febr. 2. 18:55
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen 1986-os születésű lehetett. De ez csak úgy képzelhető el, hogy az illető nevezzük mondjuk Szabó Jánosnak 1986 első hónapjaiban született és 18 éves kora előtt abbahagyta a tanulást, magyarán nincsen neki érettségije csak 8 általánosa vagy maximum szakmája. Volt néhány ilyen Szabó Jánoshoz hasonló arc az biztos, de max pár száz volt közöttük akit be is hívtak a 2004 májustól kezdődő szolgálatra.

Ezzel szemben mondjuk az 1978-as születésű Kovács Józsi aki 26 évesen végzett az egyetemmel(teszem azt 2004 júniusában) pont nem lett behívva.


A tanulmányok irreálisan sokáig való elhúzása(30+ éves korig néhányaknál) pont egy jó módszer volt a kibújásra. Legkésőbb 1997-98 felé már lehetett sejteni, hogy pár éven belül megfog szűnni, mert veszteséges volt ez az egész majomkodás. Így néhányan papíron csúsztatták a tanulmányaik, miközben akár jól menő vállalkozást is futtathattak, semmi szükségük nem volt karrier szempontjából a tovább tanulásra. Egyesek halasztgattak féléveket az egyetemen, direkt buktak hogy elnyúljon stb.

2021. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

De az egyetem előtt előfelvételisen kellett 11hónapra bevonulni.

A főiskolásoknak meg utána, de az 4 év volt.

2021. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy működött az egy tragedia volt , sem komoly harcra sem önallóságra nem nevelt a felesleges év honapok . Nem az volt a cél , a honvédség egy munkaterület amit ingyen ellátak a besorozottak . A tisztek unatkoztak a sok papírok irogatasával nem múlt az idő ezért felmosattak fegyvert takarítattak es felesleges 12 24 órás szolgalatokat rendeztek be amiket ellenőríztek . Kevés hasznos értelmes dolgot tanított . Iskolák többsége sem az eletre vagy gondok megoldására oktat .Lenne értelme 3 hónap alapos fegyveres kiképzésnek ami alól srnki nem lóghat meg kivéve bizonyos testi szellemi fogyatékosok , kb araboknal Svajcban vagy Izraelben . Amúgy korrupt hatalommal villongó megalázó kivételező felesleges rendszer volt .Sopronban örsökön idegenrendeszeten stb voltunk , talalkoztunk a határokon osztrak ujoncokkal . Nekik 6 hónapos profi kiképzés modern fegyverek fűthető ruhazat zárt melegedő új járművek összetartás jó zsold jutott .Komázták is .
2021. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk demokratikus államban sorkatonaság eléggé ellentmondó intézkedés, nem?


Vagy itt még 1990-2000 körül diktatúra volt?

2021. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Demokrácia itt sosem volt ,de máshol sem . Az önkéntes es a hivatásos àllomany semmi létszám es hatekonyság tekintetében .
2021. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 LazyJones ***** válasza:
0%
#26 Miért lenne ellentmondó?
2021. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
89%
#28 Azért mert a kötelező sorkatonasággal korlátozzák az életed. Elvégezted a közoktatást és nem mehettél tanulni/dolgozni hanem menned kellett katonának ahol évekig szivattak a sok ostobasággal. Semmi értelme, maximum egy diktatúrában helytálló ez.
2021. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
88%

Svájc, Ausztria, Finnország, Észtország egyértelműen demokráciák és van sorozott hadseregük. Érdekes módon amúgy egyáltalán nem is akarják elkerülni a szolgálatot, nem az megy ami itt volt anno.


Ehhez nagyban hozzájárul, hogy:

- nem szűnnek meg az újoncok alapvető emberi jogai amíg szolgálatukat teljesítik

- hasznos kiképzést kapnak, korszerű technikai felszerelésekkel ismerkedhetnek meg

- mindenkit igyekeznek a civil foglalkozása, végzettsége szerint beosztani

- régiók alapján van felosztva kit hova soroznak be, olyan emberek vannak együtt akik addig is ismerték egymást. Ehhez képest nálunk pont az volt a cél, hogy az embereket a lakhelyüktől a lehető legtávolabb helyezzék, a budapesti értelmiségit simán bedobták a dögevő borsodi cickányok közé egy nyugat-dunántúli laktanyába.


Na ha így csinálták volna nálunk is, biztosan sokkal pozitívabb lenne ma a sorkatonaság megítélése. A febtebbi pontok egyike sem teljesült. Ennek ellenére nem támogatom, hogy nálunk visstavezessék, főleg amíg társadalmi, erkölcsi és gazdasági szinten fényévekre vagyunk a fenti országoktól.

2021. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!