Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan tudta előteremteni a...

Hogyan tudta előteremteni a Harmadik Birodalom a háborúzáshoz szükséges akkoriban óriási pénzügyi és társadalmi erőforrásokat?

Figyelt kérdés
Jelenleg nálunk egy komolyabb hadgyakorlatra sem jut pénz,vagy ha igen, azt is az Unió fizeti.Elgondolkodtató.

#háború és a pénz
2020. dec. 23. 10:36
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

20/Igazad van komám...ma széttárjuk a kezünket,és mindenre azt mondjuk:

Nem volt rá pénz.

2020. dec. 23. 20:38
 22/49 anonim ***** válasza:
57%
Te ilyen pénzmániás vagy? Elvitt a mumus is téged, mert gyereként ilyet is hallottam.
2020. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
90%

#21: Az mondjuk tény, hogy a harmadik birodalom a pénz és az erőforrások(mind emberi, mind anyagi erőforrások) hiányán bukott el nagyrészt. Mennyiségek tekintetében nem tudott versenyezni sem az USA-val sem a Szovjetunióval. Az USA iparkapacitása és nemzeti összvagyona jócskán felülmúlta a németet. Ráadásul úgy,hogy a gazdaságuk nem is állt át teljes mértékben a haditermelésre a németekkel(és az oroszokkal) ellentétben. A Szovjetunió meg teljesen átállt a hadikommunizmusra, Sztálin elvtárs parancsa felülírt minden egyebet. Az iparukat teljesen haditermelésre állították és áttelepítették a Volga-Urál környékre, nyersanyag és emberanyag terén szinte kimeríthetetlenek voltak. A termelőmunkákat a nők végezték, a férfiak mentek a frontra. A német hadiipart ezalatt sz.rrá bombázták a nyugati szövetségesek.

A Brit birodalom és nemzetközössége, bár nem rendelkezett kellő mennyiségű és minőségű szárazföldi erővel, ahhoz hogy önállóan megkezdjék a kontinens visszafoglalását, de a németek sem lettek voltak képesek Anglia ellen szárazföldi inváziót levezényelni. A britek uralták kb. a bolygó egynegyedét, nyersanyag és iparkapacitás terén elég jelentősek voltak ők is.


A háború során mindkét fél követett el baklövéseket, hagyott ki nagy lehetőségeket. Így aztán végeredményben kijött, hogy a szövetségesek ipari és emberanyagbeli fölénye győzött a németek felett.

2020. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 kretens ***** válasza:
77%
Érdekes kérdés ez.Például Angliának ott volt a hatalmas gyarmatbirodalma rengeteg nyersanyagforrás állt a rendelkezésükre és Franciaországnak is voltak gyarmatai.Franciaországnak több iparvidéke is volt az országon belül Németországnak meg csak a Rhur -vidék.Én a mai napig nem értem hogy 1933-1938-ig tehát öt év alatt hogy tudtak egy olyan hadsereget összehozni ami ellen abban az időben egy az egyben senkinek sem lett volna esélye.Mert például ha csak a Szovjetuniót támadják meg a teljes haderőnemmel akkor simán nyernek vagy ha 1939-ben az Usa-nak mennek neki akkor is simán győznek.Több frontot nyitottak de még igy is rezgett a léc hogy a szövetségesek vesziteni fognak egészen 1944-nyaráig.
2020. dec. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:

"egy olyan hadsereget összehozni ami ellen abban az időben egy az egyben senkinek sem lett volna esélye"


Az anyagi forrásról már sok szó esett.


Más fajta gondolkodást alkalmaztak a szárazföldi hadviselésnél, franciáknak például teljesen más taktikában hittek,ellenfeleik közötti baráti viszonyok is segítették. Leginkább azért, mert hagyták. Mondjuk annyira nem volt legyőzhetetlen, nem véletlenül Belgium felől támadták meg Franciaországot.


"ha 1939-ben az Usa-nak mennek neki akkor is simán győznek."


Előbb át kellett volna kelniük az óceánon és azért flotta nem volt olyan, hogy egy az egyben bárkivel.


"Több frontot nyitottak de még igy is rezgett a léc hogy a szövetségesek vesziteni fognak egészen 1944-nyaráig."


Inkább 43 nyara nem?

2020. dec. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 kretens ***** válasza:
100%
25.Azért 1944 nyaráig mert ha a normandiai partraszállás sikertelen lett volna akkor több erőt öszpontosithattak volna a keleti frontra vagy végrehajthatták volna azt a tervet hogy minden Német várost erőddé alakitanak át amiket csak nagy véráldozatok árán tudtak volna egyenkét elfoglalni és azért a Szovjetuniónak sem volt már kifogyhatatlan a feláldozható embertömeg.
2020. dec. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
57%

" több erőt öszpontosithattak volna a keleti frontra"


Egy olyan vezetővel, aki szerint 5 ezer kilométer hosszú védelmi vonal kell az atlanti partvidéken?


"minden Német várost erőddé alakitanak át amiket csak nagy véráldozatok árán tudtak volna egyenkét elfoglalni"


Vagy simán kikerülik, ahogyan tették Budapesttel, Wroclawwal.

2020. dec. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 kretens ***** válasza:
27.Hát igen egy olyan vezetővel aki elmebeteg.A másik érdekesség még hogy amikor Berlint elfoglalták az Oroszok Az északolaszországi hegyekben és Milánóban plusz Ausztriai hegyekben összesen közel kétszázötvenezer Német katona volt.Norvégia és Dánia szintén megszállás alatt volt Berlin elestekor itt a két országban összesen közel háromszázezer Német katona volt de ami igazán döbbenet hogy Csehország nyugati részén Prága és Morvaországi részen közel félmillió Német katona volt tétlenségre itélve.Ezt igy ha összeadjuk több mint egymillió katona.Na hát ez a másik rejtély mert ha ezeket az erőket bárhol bevetik a háború nyugvópontra került volna.
2020. dec. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:

"Na hát ez a másik rejtély mert ha ezeket az erőket bárhol bevetik a háború nyugvópontra került volna."


Szerintem nem, először is létszám nem minden. Hadianyag hiányba szenvedtek, még a szovjetek, amerikaiak, angolok folyamatosan kapták az utánpótlás és jobbnál jobb tankokat, repülőket, fegyvereket. Csehországnál is soknak hangzik a félmillió csak közbe velük szembe állt a 1.-, 2.- és 4. Ukrán front 1,7 millió katonája.

2020. dec. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

24.Igen,ott volt az angoloknak a hatalmas gyarmatbirodalma,a francia gyarmatbirodalom is javában még létezett,és ezeket az országokat a háború első felében egyszerüen leradírozták a németek.Nem voltak ellenfelek.

Amíg Németország bírta,és ellátott volt mind ember,mind hadianyaggal addig

tulajdonképpen a fél világgal elbírt.Ennyi embert ennyi fronton fegyverben tartani valóban felfoghatatlan anyagi ráfordítást követelhetett,és igen élesen felmerül a kérdés,hogyan tudhatták ezt akkoriban előteremteni.Különösen érdekes,hogy a hadseregük fejlesztésében

a semmiből 5-7 év alatt olyan ütőképes szervezetet hoztak létre,amihez az anyagiakat hogyan tudták előteremteni?Abban az időben még nem voltak elfoglalt területek,csak a saját erőforrásukat tudták felhasználni,és így is nagyon sikeresek voltak a haderő minden fegyvernemét erősen fejlesztették/tengerészet,szárazföldi egységek,légierő/.Mindenre volt anyagi erő,szerintem ez elképesztő volt,mai napig tulajdonképpen ezt csak próbálgatják magyarázni,de azért ehhez nagyon tudatos szervezettség,ipari kapacítás,nyersanyagbázis,és szakembergárda is kellett.Ez mind megvolt,úgy

hogy Németország az elvesztett első világháború miatt még jóvátételt is kellett hogy fizessen a győztes hatalmaknak,mindenekelőtt a franciáknak.

2020. dec. 25. 20:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!