Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Amerika mégsem dobja le az...

Ha Amerika mégsem dobja le az atombombát, lett volna esélyük sikeresen végrehajtani a Japán elleni inváziót?

Figyelt kérdés

Tegyük fel még nem készül el az atombomba vagy a japánok mégsem ijednek meg eléggé. Ezesetben az amerikaiaknak partra kell szállniuk.

Vajon megvédhették volna magukat a japánok pár millió katona és civil feláldozása árán? Vagy itt már garantált volt az amerikai győzelem?



2020. nov. 30. 00:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megnyerték volna a háborút akkor is. Csak az áldozatok száma meg az idő lett volna kérdés. Az atombombát dupla politikai okból vetették be. Egyrészt üzentek vele az oroszoknak hogy lássátok nekünk ilyenünk is van. Másrészt nehéz lett volna belföldön akármelyik elnöknek/pártnak megmagyarázni invázió esetén az újabb 50-100-x száz ezer gyásztáviratot hogy ja amúgy volt egy nagyon hatásos fegyverünk de humanitárius okból nem vetettük be.

Nagyon csúnya paradoxon, de az atombomba japán életeket mentett meg. Kikényszerítette a kapitulációt, a meghalt ~250-300 ezer ember (sokan szörnyű kínok között) de ha invázióra kerül sor akkor több millió (ld. Okivana civil áldozatainak a számát).

2020. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
Simán. Néhány hét folyamatos bombázás és alacsonytámadás után partra lehetett volna tenni a Shermanokat.
2020. dec. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Alex Fly ***** válasza:
51%

@11: az áldozatok száma? Szerintem normálisan gondolkodó ember számára elfogadhatatlan, ha a hadi események közepette elesett katonák számát azzal akarják mérsékelni, ha helyettük a fegyvertelen civil lakosságot mészárolják le.

Mondjuk a II. vh ezen tekintetben is újat hozott: addig kivonult a két hadsereg, harcoltak és ezzel eldőlt, mi legyen - innentől kezdve a háborút kiterjesztették a lakosságra is; mondván az ellenséges hadsereg még képes lenne visszalőni, a lakosságot pedig ilyen kockázat nélkül is lehet gyilkolászni...

2020. dec. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk a II. vh ezen tekintetben is újat hozott: addig kivonult a két hadsereg, harcoltak és ezzel eldőlt, mi legyen - innentől kezdve a háborút kiterjesztették a lakosságra is;"


Első világháború is ilyen volt. Sőt ha visszább megyünk már a középkorba is gyakoriak voltak a portyázó csapatok támadásai, civilek kifosztása, falvak felgyújtása, az ostromokról már nem is beszélve.

2020. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Alex Fly ***** válasza:
66%
@14: azért nem egészen. Az kifejezetten a második világháború találmánya, hogy nem az adott hadszíntéren levő haderő, hanem az onnan jelentős távolságban levő hátországi civil lakosság ellen folytatnak harci cselekményeket.
2020. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

#15


Első világháborúban a Zeppelinek már bombázták Londont. Második világháborúra csak elérte azt szintet a technológia, hogy még messzebbről lehessen, amíg lóháton lehetett, akkor csak azoknak a hatótávolsága nem tette lehetővé.

2020. dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

#11 normálisan gondolkozó ember számára eleve a háború borzalmai nem elfogadhatók. S igen humánusabb lett volna ha békésen kezet ráznak és a tárgyalóasztalnál eldöntik - e helyet háború.

Ha a japánoknak lett volna atombombájuk (vagy bármelyik félnek) szemrebbenés nélkül bevetették volna a másik ellen. A japán háborús bűntettekről - emberkísérletekről, nankingi mészárlás stb. - ne is beszéljünk. Itt egyik fél sem volt lovagias úriember.


A lakosságot amúgy nem hobbiból bombázták, hanem nagyon is tudatos taktikai/stratégiai okokból. Lekötötte a légierőt/légvédelmet a városok védelme (azt sem a gyárakhoz telepítették), a károk helyreállítása a belső logisztikai kapacitást, erőforrásokat. S a munkásnegyedeket bombázták ahonnan dolgozni jártak a hadiüzemekbe. Még sehol sem volt a precíziós bombázás, egy várost könnyebb eltalálni szőnyegbombázással mint egy épületet.

2020. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

#18 ebből a szempontból a zsidókat is stratégikusan irtották, ugyanis bűnbaknak kinevezett réteg élve sokkal veszélyesebb a társadalomra, mint holtan. Szabadon minimum dezertálnának, de leginkább átállnának az ellenség oldalára vagy merényleteket követnének el. Fogolyként tartani őket meg erőforrást igényel, amire egy háborúban nincs kapacitás. Ugyanez vonatkozott a hadifoglyok kivégzésére, akiket a nemzetközi jog védett volna, mégis tömegesen követték el. A szovjet táborokat akkor meg se említem.


A másik stratégikus népirtástípus lehet a két atombomba, Drezda bombázása, ukrajna éheztetése, kínai falvak felgyújtása a második világháborúban.


Nyilvánvalóan a háborús bűnöket sem "csak úgy" követik el, hanem stratégiai okuk van mindegyiknek. Ez viszont nem mentesíti fel őket az alól, hogy háborús bűnöket követtek el. Bármelyik harcoló fél ledobta volna az atombombát. A történelemben viszont csak az a fél követ el Háborús bűnt, aki veszít.

2020. dec. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kretens ***** válasza:
100%
Hát nem alaptalan az a feltételezés hogy ha az atombomba nincs kész például azért mert hiba csúszik a számitásokba és nem működik akkor az USA könnyen úgy járhatott volna mint a németek sztálingrádnál.Persze a folyamatos bombázásokkal is csak azt érték volna el hogy egy partraszállási kisérletnél a tankok számára teljesen járhatatlanná vált volna a terep.A Japán szigetek kilencven százaléka hegyekből áll.Az igaz hogy japánt visszaszoritották az anyaországig a csendes óceánon de a japán szigeteknél közel 12-millió japán katona várt rájuk mivel 1944-decemberében a hadrafogható lakosság totális mozgósitását hajtották végre.Ebből közel négy millióan jelenkeztek öngyilkos bevetésre.Most képzelje el mindenki azt hogy a lebombázott japán városokban maguk a romok teszik lehetetlenné a gépesitett alakulatok előrenyomulását és igy egy kikényszeritett utcai harcokban kell megküzdeni az amerikai és szovjet katonáknak egy olyan ellenféllel ami túl megy minden határon a fanatizmusával akiknek a megadás a félelem és a fizikai fájdalom nem opció.Ez nem sci-fi de megtörténhetett volna hogy előbb utóbb az ilyen harcokban morálisan és pszihikailak felőrlődnek az amerikai és szovjet katonák.Tudni kell hogy a japán kapituláció után hihetetlen dolgokra bukkantak a megszálló amerikai katonák.Találtak szinte minden hegységben komplett bázisokat melyek fullon tele lőszerrel akkor komplett területek úgy aláaknázva hogy ha már a japánok nem tudják tartani az ellenséggel együtt magukra robbantják.
2021. jan. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%
Az atombomba kevesebb áldozatául járt
2021. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!