Persze. De az több áldozattal járt volna, mint az atombomba.
2020. nov. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
4/22 anonim válasza:
Véleményem szerint csak azért került sor az atombomba bevetésére, hogy a háborút lényegesen lerövidítsék időtartamát tekintve és hogy ne követeljen a háború a szükségesnél több amerikai áldozatot. A másodlagos üzenete (az elrettentés) nem annyira volt fontos, mint az elérendő katonai cél. Ebben az időszakban a Csendes-óceáni szigetvilág - japánok által érintett - régióiból már módszeresen ki voltak szorítva a japánok, - idő kérdése volt csak a fő szigetek támadásának lehetősége.
2020. nov. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
5/22 anonim válasza:
Valószínűleg nem nagyon kellett volna, már akkor is csak azon ment a vita hogy feltétel nélküli megadás (ezt követelték az amcsik) vagy feltételekkel megadás (ezt akarták a japánok)
2020. nov. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
6/22 anonim válasza:
Garantált, mivel ekkor már megindultak a Távol-keleti frontok Mandzsúria felé. Az egyesített szovjet-amerikai haderőt nem bírták volna sokáig feltartóztatni.
Amúgy a japánok nem ijedtek meg, a Császár döntése volt.
2020. nov. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
7/22 anonim válasza:
#5
Ez azért túlzás, hiszen Augusztus 9-én a Legfelsőbb Tanácsba is csak hárman voltak a feltétel nélküli megadás a mellett a Külügyminiszter, a Haditengerészeti miniszter és a Miniszterelnök. Mindez két atombomba és szovjet támadást követően. Ezután meg is kezdődött az nap éjszaka a puccs kísérlet a hadsereg által.
A feltételes megadást az elképzelések szerint pedig egy mindent eldöntő nagy csata előzte volna meg. Nem véletlenül ezt szerette volna a hadsereg vezetői. Szóval eléggé nagy a különbség a két elképzelés között.
2020. nov. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
8/22 Alex Fly válasza:
Japán kapitulációja akkor már nem volt kérdés. Az atombombák ledobásának egyrészt demonstratív okai voltak, másrészt kísérlet volt, harmadrészt pedig sajnálták volna a belefektetett energiát...
A háború befejezéséhez nem sok köze volt a két város civiljei elleniterrortámadásnak.
2020. nov. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
9/22 anonim válasza:
Na meg " mellékesen " már a beleölt pénz miatt is " elvárták " hogy teszteljék városi célpont ellen is, hogy felmérhessék az ottani pusztítás mértékét. Szóval azt lehet mondani, hogy jóformán mindenképp dobták volna.
2020. nov. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
10/22 anonim válasza:
Háborúban sosem az erkölcsök játszanak szerepet, hanem a háborús győzelem. Az emberkísérletek, a koncentrációstáborok, a hadifogjok kivégzése, a vegyifegyverek meg a lángszórók mind azon az alapon működtek, hogy a cél szentesíti az eszközt. Senkit nem érdekelt, hogy civilekre dobják le a bombát és milyen háborús bűnöket követnek el, ha ők állnak a győztes oldalon, akkor úgyse fogják őket soha felelősségre vonni, ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!