A magyar honvédségnél mennyire tesznek különbséget a nők és férfiak közt?
Én azt gondolom, hogy nem jobban/rosszabbul, mint máshol. Attól is függ, hogy mihez hasonlítod. Ha egy 8 általánosos gyárhoz, ahol szalagmunkát végeznek olyan egyszerű emberek, mint a faék, akkor elég jó a helyzet. Nem igazán van beszólogatás, ugyanolyan munkatársként kezelnek, mint bárki mást. Persze sok mindentől függ, ha valaki mondjuk hisztis vagy nagyon a külsőre megy (műköröm, de már egy rózsaszín hajcsat is), akkor van olyan alakulat(főleg a harcolók), ahol utána úgy is fognak veled bánni.
Egy szakasztársammal mentem a folyosón, még tanultunk. Leszólított egy női elöljáró minket. A társamnak egy neon rózsaszín hajcsat volt a hajában. Azt tanácsolta, hogy vagy vegye ki vagy fesse le, mert ha kikerül csapathoz, ezen fog múlni, hogy hogy tekintenek rá: olyanra, akit elküldenek kávéért vagy olyanra, akit teljes értékű kollegakent kezelnek. Ez azért egy férfiak által kezelt és férfias szakma, nem igazán elfogadottak az ilyen dolgok komolyabb helyeken.
Az alap szexizmust, hogy szüljél sokszor megkaptuk. Valahogy a fiúknál sosem jöttek olyan példával, hogy ha majd gyerekeid lesznek, akkor....
Szerintem eléggé hasonlít a civil szférahoz, talán összességében azt mondanám, hogy inkább végletek vannak: vagy lenéznek, ha úgy viselkedsz, vagy teljes értékű kollegakent kezelnek. Átmenet nem igazán van a kettő között.
3-as, ne haragudj, de az, hogy egy alakulatnál vannak nők is, nem jelent semmit. A loggereknél elég jó arányban vannak nők, ugyanúgy a személyügynél meg az ilyen nőies ágaknál is. Attól még, hogy vannak nők, tehetnek/tesznek különbséget, nem a nők száma határozza meg.
1-es voltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!