Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar politikusok miért...

A magyar politikusok miért nem támogatják, hogy Magyarországnak is legyen nukleáris fegyvere, saját űrprogramja, modern hadiipara?

Figyelt kérdés
Izrael a példa, hogy egy kis országból is lehet nagyhatalom. Ők valóban mertek nagyon álmodni és meg is valósították, nem csak beszéltek róla.

2020. nov. 24. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nekünk nem nyalja a fél világ a seggünket, és azt sem néznék el nekünk ha a cigányokat fallal választanánk le, nemhogy az atomfegyver beszerzését...
2020. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
A világ összes katonapolitikai nagyhatalma ellenünk fordulna, - elsősorban azért mert katonaföldrajzilag nagyon kényes helyen van Magyarország. Nagyon komoly, súlyos következményekkel járó szankciók sorozatát eszközölnék az ország ellen. A kérdésedben felvetettek rengeteg kiadással járnak, - a világ leggazdagabb országai számára is eléggé komoly kihívás ezek fenntartásának fedezetét kigazdálkodni. Magyarországnak nincs akkora súlya a világ katonapolitikájában, hogy az atomhatalmi státuszunkat bárki is komolyan venné. A környező országok is tiltakoznának, mert a katonai egyensúlyt felborítaná az atomhatalmi státusz. A modern hadiipar alapja a folyamatos, magas színvonalú kutatás. Az ilyen jellegű kiadásokon mindig is "spórolt" Magyarország. -Ez sem járható út!
2020. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
#3 Miért van Magyarország katonaföldrajzilag kényes helyen?
2020. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
De ha Izraelnek megy, nekünk miért nem menne?
2020. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

#4 Még ha menne is mi értelme lenne?

Minek akarsz te atomfegyvert? Jól nézne ki a spájzban? Minek neked saját űrprogram, miért nem felel meg hogy évtizedek óta benne vagyunk a nemzetközi űrprogramban és folyamatosan kerülnek bele a magyar mérnökök, tudósok eredményei az űrkutatásba?

2020. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Izrael különleges helyzetben van, ezét teheti meg USA támogatásával. Nincs olyan nap, hogy ne rakétáza Palesztina.
2020. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Támogathatják a magyar politikusok hogy legyen nukleáris fegyver, de az még kevés a boldogsághoz. A külföldi politikusok nem támogatnák... az atomhatalmak nem igazán szeretnék hogy másnak is legyen hasonló "játékszere" mint nekik. Egyébként nem annyira nagyon bonyolult dolog, '40-es évekbeli technológia ugyebár (hasadóanyagot dúsítani sem, csak eléggé macerás). Ha úgy döntenénk hogy most márpedig a kiégett paksi fűtőelemekből kivonjuk a plutóniumot akkor először diplomáciai táviratot kapnánk, utána némi szankciókat, majd valami demokráciavédelem ürügyén jól sz.rrá bombáznának minket.

Űrprogram... jó ötlet s miből? Az űrprogram az elején nyeli a pénzt de irgalmatlan mennyiségben. Többe kerül egy mini űrközpont mint 20 új Dunahíd, vagy 500 km autópálya.

2020. nov. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Izrael nem jokedvebol kolt fegyverkezesre. Letenek nyolcvan eve alatt allando arab tamadasoknak volt kiteve, es nem csak szoban, hanem atlag 10 evenkent egyszerre tobb arab allam tamadta meg. Ez ma mar szerencsere nem igaz, az arab allamok nagy resze keresi a beket Izraellel, de meg mindig ott van Iran, amely naponta jelenti ki, hogy eltorli a zsidok orszagat a Fold szinerol.

Az urprogrammal kapcsolatban szinten az irani fenyegetes a kulcs. Arrol van szo, hogy ha Iran raketazni akarja Izraelt, akkor a nagy tavolsag miatt azt csak a vilaguron keresztul repulo eszkozzel tudja megtenni. Persze Izrael most is lebombazhatna Irant, de akkor sok szazezer artatlan irani polgar is meghalna. Ezert az izraeliek celja, hogy ha jon az irani raketa, akkor azt a vilagurben kell megsemmisiteni, igy sem izraeliek, sem iraniak nem halnak meg es nem kapnak sugarfertozest.

2020. nov. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Már akkor elszigetelnék az országot, ha csak megneszelnék, hogy atomfegyverünk lehet. Miért? Mert az erősebb kutya dug és a kiskutyák behódolnak. Ha viszont mondjuk a V4-ek és még 1-2 közeli nemzet összefognának és közös atomprogramot indítanának, máris nagyobb súllyal esne latba a dolog. Külön Közép-kelet EU. A kulcs a függetlenség: mennyire függ egy ország a környezetétől? Mi nagyon függünk az EU pénzektől és más országok kölcsöneitől, ha ezek kiesnek, csak a keleti régió marad. Ha az oroszok és ázsiai országok tudják, hogy csak tőlük remélhetünk támogatást, élve felfalnak minket a lehető legdurvább feltételekkel adott kölcsönökkel. Lásd Amerika, ahol a fegyverkezés érdekében minden jelentős amerikai cégből adtak el részesedést ázsiai, ellenséges országoknak és még mindig soktrilliós adósságuk van (2020-ban 7 trillió dollár). Ez a hazaárulás: rövidtávú célokért eladni az ország erőforrásait, miközben az országban megoldatlan problémák hada sorakozik.

Ha viszont a kis országok összefognak és saját uniót alakítanak, akkor nem kell a nyugati államoknak bedolgozni a pénzért és az ottani, nekik kedvező feltételeket elfogadni, hanem létre lehet hozni olyan gazdasági régiót, ami a közép-keleti országoknak kedvez. A V4-et tekinthetjük ennek az előszobájának, csak fejleszteni kellene, félretenni a régi ellentéteket és lerázni az összeszerelő ország státuszt, ami most vagyunk a nyugat szemében. Nem lehetetlen feladat, csak meg kell érteni, hogy rövid távon ez nem lesz jövedelmező, csak hosszabb távon. Az elején nehéz lesz minden közép-keleti tagnak.

2020. nov. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem spekuláció kérdése.

Van atopsprompó szerzõd+es, melyben, akiknek már volt, vállaltá, hogy semilyen módon nem mûködnekk közre abban, hogy akinek nincs, legyen, akiknek nem volt, vállalták, hogy semilyen módon nem törekszenek arra, hogy legyen.

Ezt sok más ország között Magyarország aláírta. Izrael (és India, Pakisztán, É-Korea és (asszem) D-Afrika) nem.

Így, ha Mo próbálna, szerzõdést szegne, Izrael viszont, mivel nem írta alá, csinálhatott. Ahogy India Pakisztán és É-Korea is. (Irán is aláírta, ezért volt balhé, amikor próbálkozott.)

Az ûrprogramról helyesen írta 5, amit írt.

Ami a hadiipart illeti, egyrészt benne vagyunk a NATO-ban, tehát, ha Mo-t támadás érné, a NATO-t érbné, a NATO köteles lenne válaszolni.

Másrészt épp a napokban jelentették be, hogy asszem páncvélosokat akarnak gyártani.

Viszont a légierõ (harci gép, rakéta) nem Mo gazdasági súlycsportja.

2020. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!