Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » El sem lehet képzelni mi volt...

El sem lehet képzelni mi volt az első-második világháborúban?

Figyelt kérdés

Sokszor, sok embertől hallani, hogy valamelyik déd,-ük nagyszüleje, aki harcolt a háborúban az, ha hazatért nem akart, és nem nem is beszélt szinte soha róla.

Csakugyan felfoghatatlan, ami egy csatatéren történt, hogy ennyi felnőtt férfit így meg tudott rázni?

Csak mert sok háborús filmbe botlik az ember akarva-akaratlanul, ahol persze, harcolnak, lőnek, de közel sincs olyan durvának bemutatva.

Mi, akik hál'Istennek nem jártunk életünkben csatatéren ezt nem értheti?



2020. okt. 12. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom mi ezen a furcsa. Az emberek nézik a lövöldözős-véres filmeket is folyton, már senkinek nem éri el az ingerküszöbét. A valóságban a bőrödön tapasztalni viszont elég megrázó. A valóságban a legtöbben még egy csirke nyakát sem lennének képesek elvágni manapság,hát még a fajtársaikat irtani. Elég borzasztó az ilyesmi filmeken is, csak annak a látványához már hozzá vagy szokva.
2020. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Ráadásul a filmekben nem igazán sűrűn foglalkoznak a halállal, legalábbis nem olyan szinten, mint a való életben.
2020. okt. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
96%
Nem teljesen értem a kérdésed. Hogy szerinted "durva" volt-e vagy sem, azt én nem tudom eldönteni, talán megy magadtól is. Nyilván más átélni, és más hallani róla, de ha rendelkezik az ember egy kis képzelőerővel, meg empátiával, akkor igenis meg tudja érinteni.
2020. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

"nem igazán sűrűn foglalkoznak a halállal, legalábbis nem olyan szinten, mint a való életben."


Nem is tud. Bármilyen jól eljátszhatják, megalkothatják attól még nem fogod átérezni milyen mikor embert ölsz vagy amikor melletted hal meg valaki, tudod, hogy az a színész fel fog kelni és éli tovább az életét. Ezen felül azt nem másfél-két óráig látod, hanem egész nap, hónapokig, évekig akár.


Vujity Tvrtko sem akar sohasem beszélni arról, hogy mit élt át Eszék ostromakor.

2020. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem mellesleg azt is tegyük hozzá, hogy milyen érzés kényszer hatására, parancsra embert ölni úgy, hogy te oda sem akartál menni, meg valószínűleg akiket meg kell ölnöd, azok sem. Tehát még annál is borzasztóbb ez, mint mondjuk egyéni indíttatásból(pl.önvédelem) embert ölni.
2020. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Az első vonalban harcolni sz.r volt, de nagyon. A TV-t nézve a kényelmes fotelből nem olyan szörnyű, de amikor cseng a füled, rázkódik alattad a föld a becsapódó tüzérségi lövedékektől és azon rosálsz a nadrágba hogy vajon a következő a te fejedre pottyan-e... hát ja az már nagyon más érzés. A Don-kanyar meg pláne, ott még "bónuszkén" -40 fok nem fűtött szoba, minimális élelem, miközben látod a bajtársaid halálát.
2020. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
El tudjuk szerintem, de tényleg szörnyű lehetett, teljesen más, mint ami most van. Egy-egy robbantás, a Black lives matter-esek egy-egy lincselése, gyilkossága, a Deák téri késelés, a móri bankrablás, ilyesmik voltak akkor a normák, gyilkolták egymást az emberek. 27 millió orosz, 7-7 millió lengyel és német, és sokan mások meghaltak. Megérte? Erdély visszaszerzéséért, vagy a fehér ember fennmaradásáért megérné.
2020. okt. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Harctéri trauma feldolgozása. Embere válogatja ki, hogy dolgozza fel.

Apám 1942-ben vonult be és 1947 végén tért haza a hadifogságból. 1945-ben cseheknél esett fogságba a százada. Közben oda vissza megjárta a frontot, a katonai kórházat és mindazt amit egy háborús filmben láthatsz. Ő az a típus volt aki mesélt róla. Nem tette ki a lábát az országból. Azt mondta, hogy távol ennyi elég volt távol. Kutya nem lehetett pórázon es madár se kalitkában otthon. Ő így dolgozta fel.

Anyám tiniként élte meg Budapest ostromát. Ő ezt már nehezebben dolgozta fel. Vagyis sohase tudta feldolgozni. Egész életében félt a sötétben. Mivel a bombázás alatt a pincében laktak a sötétben. Ha valami miatt sötétben kellett lennie akkor ordított a rádió hogy ne hallja magában a repülők ok kizuhant bombák hangját. Egész életében hallotta azokat magában. Meg a pszichiátrián id ahova került mert nem tudta feldolgozni 13 évesen átélt halál félelmet.

2020. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

A könnyű győzelmek idején lelkes szokott lenni a nép, meg a hadsereg nagy része is (a dicsőséghez mérten akkor még kevés az áldozat).

Aztán ahogy a dolgok rosszra fordulnak jön az óriási pánik és rettegés.

2020. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyapáim nem nagyon meséltek a háborús élményeiről. Az egyik folyton evett ('nem akarok az életben még egyszer éhezni'), a másik, még 70 éves kora körül is néha hasra vágta magát, lövés jellegű hangokra.

Ha együtt voltak (egy időben évente találkoztak), akkor a beszélgetésükből "az jött le", hogy micsoda buli volt az egész, pedig az egyes történetek nem igazán bírták volna el a filmszalagot. Még horrornak is durva lett volna.

2020. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!