Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azoktol kerdezem, akiknek...

Azoktol kerdezem, akiknek kotelezo volt bevonulni katonanak 2004-ig. Milyen volt? Hogy telt el egy atlagos napotok?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Unalmas volt értelmetlen amit rengeteg piálással próbáltunk feldobni.
2020. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
84%
Első három hónap elején kiképzés. Aztán semmit tevés. Negyedik hónaptól meg annyit se csinàltam. Én speciel írnok voltam az ellàtó századnàl. Felkeltünk majd reggeli. Megírtam a papirokat aznap hány fő fog enni ki megy haza mert az kapott konzervet a hazaútra. Ezzel végeztem kilencig. Mentem egy kàvéra a kantinba. Flipperesztem kicsit. Majd ebéd. Délután pihentem kicsit. Vártam az estét mert este nálun mértek csapolt sört. Ekkor mentem ismét flipperezni meg legurult két három pohár sör is. Aztán zuhany és alvás. 9 hónap története röviden.
2020. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Én rep.irányításban voltam beosztva.

Az előző hozzászólásokhoz kapcsolódva,nekünk( tech beosztás) nem kellett végig csinálni a kötelező alaki és alapkiképzést.

Helyette hadászati/támogató technikai képzést kaptunk.

A napi rutin 168 órában volt előre beosztva.

Lehetett,gépjárműre telepített egységekkel kitelepülés különböző lőgyakorlatokra vagy honvédségi repülőtéren rádió üzemeltetési és repülést "segítő" feladatok.Ilyenkor a repülés vezető parancsnok "adta" parancsba,hogy milyen technika mellett (lokátor.kiszolgáló szakasz...stb)

mi az adott feladat.

Speciális beosztásnak "hála" állandó felmentés volt a reggeli torna,parancskihirdetés,kötelező napi szemle...stb rutin alól.

Mindazonáltal,mondjuk 6 nap kitelepülés Bakony(") lőtérre,vagy Tatárszentgyörgyre...nos laza volt. :)

Akkor még bírtam a kempinget... :)

2020. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Egy barátomat az utolsó körben vitték el... diplomával, két felsőfokú nyelvvizsgával, fix munkahelyről, előléptetés előtt állva - nyilvánvalóan a seregnek rá volt a legnagyobb szüksége. Hogy utána Ferihegyre osszák be és őrt álljon a kifutó végében. Végig szívta a fél évet állandó őrszolgálat.

Szerencsére ma már nem ész nélkül megy a feladatkörökbe történő beosztás.

2020. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Juliusz48 ***** válasza:
57%
Láthatóan itt az örömkatonák írogattak 6-9 hónappal a hátuk mögött. Nekem a 24 hónap azért keményebb volt, de embert faragott majdnem mindegyik mama kedvencéből. A reggeli tornát kezdetben én is nehezen fogadtam, de a 3.-4. hónap után, már hiányzott volna mert beleszoktunk, és a kondíciónk javításában sokat segített. Sőt a versenyekre felkészülő időszakban a csapatok kértek plusz időt is maguknak futásra akadálypályára. A fiuk rajonként, szakaszonként, összeszoktak, és számíthattak egymásra még a nem legális dolgokban is. Gumiként meg öregként sokan elkényelmesedtek, mert a napi rutin nagy részét trükkel ki lehetett kerülni, de az éles egységeknél nem nagyon volt hasznos, ha kihagyták, mert a kivonulásoknál harcászati gyakorlatoknál hiányzott a kondi, ráadásul a túlsúly is nehezített, mert a kaja a terhelésre volt kiszámítva.
2020. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A legnagyobb szemétség az volt, hogy próbáltak minél messzebb elhelyezni a lakóhelyedtől.Volt akit 3-400 kilométerre, "szerencsére" én csak 150-re voltam, és 18 hónapot..Mi nem unatkoztunk, reggeli torna, kiképzések, oktatások, éjszakai vezetés, éjszakai gyakorlat pl. télen egy erdő közepén, sátorban..meg ilyenek..
2020. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zolo ***** válasza:
76%
Elvettek az életemből 12 hónapot. Ráadásul akkor volt a Jugoszláv háború is. Ezért összesen 10 alkalommal voltam otthon. Több estben 2 hónap után. Ott nem kérdezhetted meg mit miért kell tenni. Egy dolgot mondhattál ÉRTETTEM !!! Na ezzel mindent elmondtam. Szerintem egy értelmetlen dolog volt és még nem is volt olcsó dolog az adózók pénzéből. Mire valaki már megtanulta mi a dolga, akkor már le is szerelték. A későbbi hivatásos katonaság már értelmesebb dolog. Az megy oda aki szeretné is azt csinálni és nem kényszerből. Van lehetősége a feladatok megtanulására és azt profihoz méltóan végezheti egy idő után. Az pedig nem mellékes még egy kis pénzt is kap érte. Szerintem nem jó ha valamit kényszerből kell csinálni, mert a törvényben előírták.
2020. okt. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1987-ben vonultam be 18 hónapra. Egy hónap alap, surranó társaimnak kettő hónap szakkiképzés. Nem voltam csókos, egyszerűen rossz döntést hoztak a közvetlen parancsnokaim, - rosszul mérték fel, hogy mire lehet menni a civilben tanult szakmámmal katonai berkekben. Ezért menet közben helyeztek át a későbbi századomba, ahol két sikálás között, az ott szolgálatot teljesítő közép időszakos bajtársaim készítettek fel arra, amit a többiek a két hónap alatt szervezetten tanultak. A sajátom és az oktatóim becsületére, mire oda érkeztek a társaim a szakkiképzésről, már jobban mentek a szakfeladatok, mint nekik. Nagyon sok szolgálatot adtam. Két napot veszek górcső alá, mert úgy kerek a történet.

Ébresztő.

Reggeli torna.

Tisztálkodás.

Körlettakarítás.

Alaki.

Reggeli.

Szolgálat. - 24:00 óra


A szolgálat szakfeladatok ellátásából, takarításból, étkezésből, öt óra, engedélyezett alvásból állt.


Másnap:

Bevonulás a külső objektumból.

Alvás.

Takarítás.

Ebéd.

Kiképzés.

Takarítás.


A:Vacsora.

A:Takarítás.

A:Tisztálkodás.

A:Pihenő.

A:Takarodó.


B:Kimenő / Kimaradás / Eltávozás

B:Szeszkúra

B:Beérkezés

B:Alvás


Ezt azt életvitelt tarkította szórványosan egy-egy éles lövészet.

Adtunk ezek mellett hadtáp szolgálatot, őrszolgálatot, ügyeletes szolgálatokat (pl. sofőr).


A katonaélet politikai részének értelmét és azt, hogy szükségtelenül sokat takaríttattak velünk, ill. ugyanezt alkoholista tisztek után kellett elvégeznünk, vitatom. Ellenben megtanultunk a későbbi életünkre pozitívan kiható dolgokat is. Sokan például nincsenek tudatában annak, hogy menet közben mennyi pozitív változáson mentek keresztül. A Magyar Néphadseregnél szövődtek életre szóló barátságok, megtanultunk lemondani sok, addig számunkra fontosnak tartott dologról egy magasabb rendű cél érdekében. Felelősségtudatot neveltek belénk, - már akkor is milliókat (!) érő technikák kezelését tanították meg sokunknak és kezeltük is ezeket a technikákat, ill. fejünkbe verték, hogy "az emberi élet nem tölthető be újból egy pendive-ról". Alapvető fegyverek kezelését tanultuk meg - az ehhez tartozó fegyverismerettel és lőelmélettel. Megtanultunk a semmi közepén - GPS nélkül - tájékozódni és ha a beosztás megkívánta, a legszélsőségesebb körülményekhez alkalmazkodni, túlélni. Volt a katonaéletnek egy csapatépítő szerepe is, - sokan tudatába nincsenek annak manapság, hogy mi az, együttműködni nem is olyan régen még nem is ismert emberekkel egy közös cél megvalósításáért. -Csak itt, lehet olvasni napi szinten n kérdést a nem létező vagy nem működő barátságokról! Elárulom: a digitális technika térhódítása az, ami leöl bármilyen erős kötelékű barátságot, - az emberek kapcsolatai manapság felületesek, kényelmesek, jellegtelenek, hiszen "minden csak egy gombnyomás"!...

2020. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!