Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Waffen SS hadosztályok...

A Waffen SS hadosztályok jelei mit jelentenek?

Figyelt kérdés
[link]
2010. aug. 5. 15:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
2010. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, itt le van írva mindegyik jól. Már csak azt kéne megnézni, melyik rúna mit jelent.
2010. aug. 5. 22:16
 13/25 anonim ***** válasza:

Azért nem teljesen heraldikailag, mert ezeket címernek nevezni erősen túlzás, inkább egyfajta jel... Vagy akkor ez egy olyan antiheraldikus kép (színösszeállítás miatt), mint a Magyar címer (a kommunista, a jelenlegi megfelelő).

De különösebb értelmet szerintem ne keress mögöttük.

Vannak olyanok, amelyikeket könnyű megjegyezni (5. és a 11. (pontosan nem tudom melyik), azok ugye a Wiking hadosztály, elég könnyű megjegyezni, mert ha én a vikingekről/északiakró beszélek, akkor ez a jelkép úgy beleillik az ő kultúrájukba (mármint a forma).

Na meg ott van a (azt hiszem) Jägermeister szarvasa, ami meg Göringről ismeretes.

De tény, hogy elég érdekes dolog ez is, nem értem, miért nem lehet ezekről beszélni anélkül, hogy megemlítenénk a holokausztot és pénzt küldenénk az áldozatoknak (akik nem mellesleg nem is éltek a holokauszt alatt, ergo különösebb kár őket egyáltalán nem súlytotta).

Ilyen alapon én kérek orvosságot, mert az üküknagypapám pestisben halt meg, mert nem biztosították a jó életkörülményeket.

2010. aug. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
2010. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Akadjatok már le a holokausztról...

Tudom nem teljesen heraldikai téma, de jobb szó nem jutott eszembe. És mit jelent a "bevágás" a kereten? Az egyesnek a jobb felső sarka van bevágva, a hatosnak középen, van amelyiknek meg sehol sincs.

2010. aug. 6. 12:42
 16/25 Vikosz ***** válasza:
Nem mindegyik ss alakulat ölt zsidókat.pl az 5. a Wiking nevéhez semmilyen atrocitás nem köthető.Mellesleg pedig világon a legjobb katonai alakulata volt.
2010. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Még mindig nem a holokausztra vonatkozott a kérdés, máshol beszéljétek meg ezt...
2010. aug. 9. 10:44
 18/25 anonim ***** válasza:

a 12. SS hitlerjugend cimerebe bene volt a kulcs ami anyit jelent hgy a tiszteket a Leibstandartebol szedtek ossze .

a masik az pedig a gyozelem runaja de ezt szerintem mindenki tudja .

2010. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A Waffen-SS nem ölt zsidókat az az SS volt a kettő nem ugyanaz. A Waffen-SS-el a Wermachtot akarták felváltani mivel a Wermachtban csak katonák voltak a Waffen-SS tagjai pedig szintén katonák voltak, de őbeléjük a náci eszméket is belesujkolták. Utálták a zsidókat, de ha csak az ellenség katonája nem az volt nem gyilkoltak mivel ezek az egységek a frontokon harcoltak és nem az ő feladatuk volt a népirtás.
2010. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
ne csodálkozzatok, sok ember van aki a sima Wehrmachtot is összeköti a népirtással...
2010. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!