Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA-EU szövetségnek sikerül...

Az USA-EU szövetségnek sikerülhet kiéheztetni a szíriaiakat és így elérni a győzelmet? Bekövetkezhet a régóta követelt rezsimváltás?

Figyelt kérdés
A szigorított szankciók miatt egyre élhetetlenebb Szíria, a gazdaság teljesen összeomlott az utóbbi egy évben. A helyi deviza elértéktelenedése miatt a havi átlagkereset 15-20 dollárra csökkent (kb. 5-6 ezer Ft). A hatalmas munkanélküliség mellett most már éhínség is sújtja az országot. 9 millió ember élelmiszerellátása bizonytalan, súlyosan nélkülöznek. Ugyan a szövetséges Oroszország szokott küldeni hajón gabonát, de a helyzet így is válságos, kilátástalan. Oroszország, Irán is gyenge, nem lesz képes kisegíteni, fejleszteni Szíriát.

2020. júl. 26. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fejleszteni nem lesz képes, a felszínen úsztatni igen. Ami az éhínséget illeti - Ézsak-Koreát sem sikerült kiéheztetni. Nem számítható még ki a történet vége. Attól fog függeni hogy ki küld több erőforrást (haditechnikát, ellátmányt) na meg lefőképpen hogy mit matekoznak majd le a a nagyhatalmak a zárt ajtók között. Egyenlőre status-quo, több okból kifolyólag egyik fél sem akar erőből benyomulni.
2020. júl. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Az usa-agresszor ott számította el magát, hogy azt hitte, ott is magyar birkák laknak.
2020. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Oroszország gyenge? Mi történt az elmúlt fél órában, lemaradtam valamiről? :oD
2020. júl. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as nem gyenge, a szír konfliktust (vagy akár a Kelet-ukrajnai helyzetet) simán el tudná dönteni ha nagyobb létszámban dobna át harcoló kontingenst. Egyik fél sem olyan hű de erős, hogy egy komolyabb hadsereget meg tudna fogni.

Ahogy ha a törökök, USA, irániak, Izrael, vagy akár a Szaúdiak dobnának át pár hadosztályt az is eldöntené a helyzetet. A bibi, hogy ha bármelyik fél megteszi akkor a többi is ezt tenné = patthelyzet és annak a kockázata hogy egymással kerülnek szembe a harcoló csapatok. Ezt meg nem kockáztatják. Így inkább "más kezével szedve a csalánt" elve alapján csak levegőből operálnak a saját beavatkozási területükön + fegyvert, kiképzőket küldenek.


A szír konfliktus tipikus példája annak amikor katonai erővel próbálnak megoldani egy helyzetet, de pont azt katonailag nem lehet (mert bármelyik fél ér el jelentősebb előrehaladást a másik azonnal erősítést küld, s ugyanott vannak ahonnan kiindultak).

2020. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kretens ***** válasza:
74%
Soha senkinek nem szabadott volna beavatkoznia Sziria belügyeibe.Ami meg Iránt illeti nos ők meg nem hülyék.Nekem eddig úgy tünik hogy úgy próbálják provokálni iránt hogy ő támadjon először.Irán ezt a hibát nem fogja elkövetni inkább megvárja hogy őt támadják meg.Ugyanis ebben az esetben Irán lenne a megtámadott ország és igy bármilyen fegyvert bevethetne mert a puszta léte forogna kockán tehát nem kell mérlegelnie lehet akár vegyi és biológiai fegyver is MIVEL IRÁNNAK IS JOGA VAN AZ ÖNVÉDELEMHEZ.
2020. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előzőhöz hozzátenném, hogy esélyes, hogy Amerika (ahogy eddig is már sokszor) előbb-utóbb elő fogja majd húzni az "ők kezdték" kártyát, mégcsak tényleges okot sem kell Iránnak adni hozzá, csinálnak majd az amcsik valamit azt jól Iránra kenik, hogy beavatkozzanak amikor akarnak
2020. szept. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!