Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért vált állóháborúvá a...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért vált állóháborúvá a Kelet-Ukrajnai háború, miért nem tud egyik fél sem elérni előrehaladást?

Figyelt kérdés
2018. nov. 25. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajna jelenleg képtelen lenne ellentámadásba átmenni, sőt egy sikertelen támadás felemésztené az emberi nyersanyagot, morált, fegyveranyagot stb. (ami ugye eddig se volt nagy) Összeomlana a front, és véglegesen elvesztené az ellenőrzését Nyugat-Ukrajna felett. Oroszország képes lenne (mondjuk ki hogy oroszok vannak ott), azonban nincs meg hozzá a politikai akarat. Problémák mint az alacsony gáz és olaj ár, szankciók sem segítik elő az előretörést. Mellesleg tele van a front EBESZ és ENSZ megfigyelőkkel, a nehéz fegyverzetet nem is vonultathat fel a front közelébe stb. Tipikus befagyott konfliktus lsd. Korea, Hegyi-Karabah. Persze, ettől függetlenül villongások rendszeresek, csak a média ritkán kaparja elő.
2018. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Az ukránok nem tudnak mit tenni, a szakadár régiónak jó ahogy van.
2018. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hollófernyiges ***** válasza:
51%
Az ukránok valójában ha akarnák, simán el tudnák söpörni a lázadókat tankok, nezéztüzérség, légierő bevetésével. De ha ezt tennék, akkor a lázadók hogy, hogy nem hasonló fegyvereket kapnának valahonnan és csak eszkalálódna a háború. Putyinnak ezért jó a helyzet, mert szépen kivérezteti Ukrajnát, ugyanolyan befagyott konfliktust tart fenn, mint amilyen Transznyisztria vagy Abházia, emlékezteti a rebellis szomszéd országokat hol lakik az Úristen. Akinek igazán rossz, az a helyi lakosság, amelyik nagyrészt már el is menekült, illetve az ukrajnai kisebbségek (mint a kárpátaljai magyarság), mert orosznyomorgatás címen könnyú a politikusoknak népszerű kisebbségelnyomó intézkedéseket hozni.
2018. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Oroszország nem akar, Ukrajna meg nem tud.


Ukrajna egyedül van, csóró ország hatalmas gondokkal... Meg persze senki sem akar háborúzni az oroszok ellen Ukrajna oldalán. Kicsit elcsípnek belőle, az nem lesz ok milliók életének kioltását jelentő világháborúba bonyolódásra.


Az oroszoknak pedig megfelel a mostani állapot. De facto ők irányítanak már most is jelentős területeket. Másrészt pedig ők sem akarják magukra haragítani a fél világot, ők is pénzből élnek, és fontos részesei a világgazdaságnak. Maguk alatt nem vágják a fát, de mindig résen vannak. Ahol van lehetőség befolyásszerzésre, ők ott vannak. Nem csak Ukrajnában vagy Szíriában, hanem ilyen befolyásszerzés pl. Paks II is.

2018. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Már mindkét fél kiépítette a védelmi vonalait, csak nagy veszteségekkel lehetne elérni az áttörést.

Politikailag sem érdeke egyik félnek sem a háború felizzítása, mert az kockázatos lenne, az eredmény bizonytalan, eszkalálódhat a helyzet és veszíthetnek rajta.

Valószínűleg a kelet-ukrajnai konfliktus is hosszú időre befagyott konfliktussá válik, mint a Dnyeszter Menti Köztársaság helyzete. Az újraegyesítést politikailag csak széleskörű autonómia megadásával, föderalizációval lehetne elérni, de ez sértené az ukrán nacionalisták és a kijevi kormány érdekeit, ezért nem várható, hogy belemennek. A kelet-ukrajnai szakadárok sem lesznek hajlandók letenni a fegyvert, ha nem kapnak cserébe semmit. Nem fognak behódolni a kijevi kormánynak.

2018. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fentiekhez tegyük hozzá, Putyin jelenleg nem népszerű a világban (legalábbis a nyugatinak mondott részében), nem hiányzik neki még egy presztizsveszteség. Magát a területet nagy valószínűséggel nem is akarja, (nehéz lenne elfogadtatni, nem éri meg), a jelen helyzet megfelel neki. Mondjuk, új helyzetre vár.
2018. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
A szakadárok csak ahhoz a donecki medencéhez ragaszkodnak nem akarják az egész országot. A másik fél pedig képtelen bármiféle támadást indítani. nézz meg pár BBC stb felvételt az ukrán hadseregben lévő állapotokról, még az is nyilvánvaló hogy a katonák sem akarnak harcolni
2018. nov. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amúgy épp móka van...

[link]

2018. nov. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Oroszország elérte Ukrajnában a céljait. Megszerezte a Krím-félszigetet, és megakadályozta Ukrajna további közeledését a NATO-hoz és EU-hoz. Neki tökéletesen megfelel a Kelet-Ukrajnai helyzet. Szállítja a fegyvereket a szakadároknak és támogatja őket ott ahol tudja, de ők egyedül soha nem lesznek képesek megnyerni ezt a háborút. Ahhoz a tényleges orosz erők lennének szükségesek. Csak most már nem azokat az időket éljük, ahol büntetlenül le lehet rohanni egy országot, főleg nem Európában. Egy ilyen akció nem érné meg Oroszországnak. Főleg hogy a Nyugat reakciói is kiszámíthatatlanok lennének egy orosz invázió után. Tehát neki tökéletes ez a helyzet. Ukrajna pedig egyedül nem tudja megnyerni a háborút. Fegyverzete és emberanyaga lenne arra higy legyőzze a szakadárokat, csak ezt Oroszország soha sem enegedné. Ilyen helyzetben akár még a reguláris orosz haderő is beavatkozhatna. Szóval az ukránok kénytelenek megelégedni azzal a mi van, és csak kérlelhetik a Nyugatot, hogy tegyen többet az érdekükben.
2018. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Juliusz48 ***** válasza:
Szálin pont azért keverte össze a nemzetiségeket, hogy megelőzze egy egy nemzet önállósodását. Amikor szétesett, a Szovjetunióban széttelepített nemzetiségek szépen haza szivárogtak az orosz területekről, viszont ahonnan nem szorították ki őket ott megmaradtak az oroszok a legnagyobb nemzetiségként. Lesz ezzel gondja még, ha most nincs is az EU tag balti államoknak is, ahogy a második világháborúban a Doni németekkel Sztálinnak. Most már csak az történik amit ezzel a multikultival el kívántak érni az akkori SZU-t vezetők, vagyis polgárháborúvá alacsonyították a területfoglalást. De nem kell messzire menni, mert pont ez folyik most Nyugat Európában, csak arra jelenleg a megtévesztett liberálisok kényszerítik az országaikat. Az EU képes lenne csökkenő létszám mellett is fenntartani a szociális, valamint gazdasági eredményeit, és technikai fejlődését, ha lenne rá politikai akarat, de akkor a töke tulajdonosai csökkenő haszonnal számolhatnának, nekik viszont ez nem opció.
2018. nov. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!