Azt értem, hogy a folyókban könnyen rámegy egy egy hajó, de a tengereken honnan tudták hova érdemes dobálni hogy egyszer majd neki menjen egy hajó?
2020. júl. 8. 15:00
1/7 anonim válasza:
Hát, én olyat még csak Bond filmekben láttam. Úgyhogy nem tudom.
2020. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Nyilvánvaló, nem random, találomra telepítették őket. Elsősorban kikötőket védtek aknazárral, vagy éppenséggel ellenséges kikötők környékén telepítettek aknazárat. Vagy voltak olyan tengerszorosok, amit nehéz lett volna kikerülni, és ezért nagyon sok hajó haladt át rajta. Itt aztán mindenki telepített aknát, a németek repülőről, vagy tengeralattjáróról úszó, vagy kis mélységben lebegőt a felszíni hajók ellen, az angolok pedig fenékhez horgonyzott, közepes mélységben lebegőket. Ebben az volt a poén, hogy a felszíni hajók gond nélkül átmentek felette, a tengeralattjárók meg belegabalyodtak a láncokba, és felrobbantak az aknák.
Ez egy elektromos rezgőkör, ami a rezonancia frekvencián üzemelve nem gerjeszt effekív áramot. Amikor ez a frekvencia elhangolódik (mert a vasmag "permalloy core" közelébe került egy nagy vastest) akkor elindul az áram, egy kis fűtőszál beizzik és bumm...
2020. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Amit linkeltél, az torpedókban használták, amíg nem demagnetizálták a szövetségesek a hajóikat. Persze aknákban is volt közelségi gyújtó, de rezgőkörös működéséhez kellett energiaforrás, ami egy akkumulátor volt. Ennek kapacitása véges volt, ezért mindig raktak az aknára érintéses gyújtót, hogy ha lemerül az aksi, attól még robbanjon ha kell. Ezek kis pálcák voltak, amitől úgy nézett ki az akna mint egy koronavírus. Amikor az akna hozzáért a hajótesthez a pálca meghajlása eltört egy kapszulát, aztán a kémiai reakció beindította a robbanást. Ezek az aknák ha találnak belőle, még most is veszélyesek, ennyi év után is simán felrobbannak.
2020. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Többnyire érintéses gyújtósak. Ugyan úgy működnek mint a taposó aknák csak több gyújtó van rajtuk azért néznek úgy ki mint egy sündisznó. Ezen kívül van több fajta típus, a mágnesestől a rezgésekre reagálóig ahogy fent említették
2020. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
A taposó, vagy harckocsi aknánál sem tudod előre hogy el fog-e reagálni. Egyszerűen az útvonalra telepítik, vagy a védendő objektum köré (jelen esetben kikötők). A legtöbb víziakna érintőgyújtós ahogy fent leírták, illetve vannak mágneses aknák.
A mostani modern víziaknák ennél szofisztikáltabbak, van amelyikben mini szonár működik (amíg bírja az aksi), felismeri a hajótípusokat és csendben lapul a tengerfenéken v. nagyobb mélységben amíg nem jön a közelébe potenciális célpont. Nem olcsó, de a célpont amit ki tud ütni sem az olcsóbb kategóriába tartozik.
2020. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Már a II. vh.-ban is raktak a németek az angol kikötőkhöz olyan aknákat amelyek számolták az elhaladó hajókat, és a negyedik ötödik kontakt után robbantak. Ez nagy szívatás volt, mert az előzőleg aknamentessé nyilvánított kikötőket újra le kellett zárni. A mai technológiáknál már el sem tudjuk szinte képzelni milyen rafinált módon működnek ezek az aknák. Mivel nem nagyon számít a tömeg, ezért aztán mindenféle kütyüt belerakhatnak, még saját-idegen felismerő rendszert is.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!