Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Fiatalokat honvédség miért...

Fiatalokat honvédség miért nem érdekli?

Figyelt kérdés

Pedig most már látványos fejlődésen megy keresztül a honvédség, de mégsem könnyű a létszámot feltölteni.


Miért nem vonzó a honvédség a fiatal férfiaknak?



2020. jún. 22. 10:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%
Mert ezer jobb lehetőség van a honvédségnél.
2020. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindenki szereti, ha mindig más mondja meg, hogy adott pillanatban mit tegyen.
2020. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Mézgaraul000 válasza:
15%

En szeretnek katona len i...idegen legioban ...engem vo z az egesz dolog csaladba mindsnki volt katona a veremben van.

Es piszokjol keresnek az idegen legiosok...

2020. jún. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
20%

"Talán nem elég vonzó a fizetés."


Missziókra kimész akkor nem rossz az a fizetés. Amúgy meg, ingyen eszel iszol, kondizol, filmeket nézel szórakozol és még fizetnek is érte komolyan van időd ilyesmire sőt még unatkozni is fogsz. ilyen egy katona átlagos élete nem az a szivatás ami a filmekből ismersz.

Nem szar élet az. Kikerülsz Ciprusra például ott még nyaralsz is.


Nagy előnye hogy állami szektor szóval nem kell fosni hogy egyik napról másikra munkanélküli leszel, hátránya viszont az hogy könnyű hozzászokni hogy lényegében csak parancsokat teljesítesz így ha rövidtávra gondolkozol csak akkor nem érdemes

2020. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 TheSoldier ***** válasza:
100%
Pedig jönnek...csak aztán nem azt kapják amit a toborzóban igértek,és egy idő után elegük lesz.
2020. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%

Így elolvasva a kommentárokat, hát én nem tudom némelyikőtök honnan tájékozódik.. :D


Elmondom én, hogy miért nem motiválja úgy az embereket a sereg:



Először is összehazudnak mindent a toborzóirodába.

Hogy ilyen olyan juttatás, előrelépés. Blabla...

Szerintem a toborzósok tanultak pszichológiát is.:D


A globális probléma a felszerelés, és a korszerűsítés hiánya, illetve elavultsága.

Leszázalékolt járművek a telephelyen, korrózió ette AK 63-D típusú gépkarabélyok a fegyverraktárban.

Bakancs, és gyakorlóhiány.

Az épületek restaurálásának hiánya...

Soroljam még?


Az egyik válaszoló említette a legénységi sorsot, hát vicc némely alakulatnál mit művelnek velük az altisztek / tisztek.

Sok helyen az őrmesterek azt hiszik, hogy hadnagyok, a hadnagyok meg hogy főtisztek, a főtiszteket már nem is mondom, hogy miknek képzelik magukat.


Ezt az indokolatlan sok pénznyelő tábornokokat sem értem. Szerintem sokan még mindig a kedvezményes nyugdíjra hajtanak, vagy pénz módnak, vagy én nem tudom, de brutál sok van belőlük. :D


A honvédség sok helyen (sajnos) a seggnyalásról, és a szivatásról szól, vagyis még mindig egy bolsevik érzetű rendszer tartógerendájaként stagnál.

Ami pedig ezt a komcsi felfogást illeti, hogy a szögletest gurítjuk, a kereket meg cipeljük... Ez azóta se változott, és ez szégyen.


Lehet itt villogni az új "reformokkal, meg Zrínyivel, esetleg új gyakorlóval" ( ami amúgy 2015-ös), de még szarabb is az anyaga, mint amilyen az erdei (bocimintás) volt.

Ez is rendesen el lett bagatellizálva, de erről megoszlanak a vélemények.


Nevetség tárgya majdnem hogy az egész Honvédség.

Egyedül a különleges műveleti katonák nem, akik szerves ellenpéldáját képviselik a felsorolt pontjaimnak, viszont oda piszok nehéz bekerülni, mert nem mindenki való oda. Nem véletlenül.



Félreértés ne essék, biztos számtalan olyan ember van aki(k)nek jó helye van alegységen belül, és jó emberek.


Ami pedig a motivációt illeti, hát.... A Magyar Honvédség az elsők között dőlne be, ha itt kitörne a háború, vagy hasonló. :DD



14.


Én úgy tudom, hogy ez a ciprusi álom már nincs a honvédségnél, max a csókosoknak. :D


Üdv. : Egy volt katona

2020. jún. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
81%

Makacsságból


Engem pl azért nem vonz mert minden "mindentudó" felnőtek állandóan azt erőszakolja mindenkibe hogy "a katonaság kéne mindenkinek az majd jó megnevelne" meg "nem tudod mi a jó neked".

Egyetemista vagyok és még nem is bunkó fajtából. Sosem vandálkodtam és mindig a jóra törekedtem.


Értékelem hogy szeretik eldönteni hogy mi a jó nekem de én is el tudom dönteni.

2020. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A katonaság arra jó hogy belédneveljék azt hogy ha azt mondják "ugorj a puskagolyó elé" teneked azt kell kérdezned "és milyen szögben".
2020. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
100%

Engem lány létemre nagyon is érdekel! Elég szerintem megnézni, hogy egyre több fiatal választja a honvédelmi táborokat. Mindenesetre én be szeretnék majd vonulni.

15/L

2020. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
21%

Mennyi hulladék van itt... Csak önfejűek akik nem tűrik a parancsot és nem értik miért lesz valaki katona.. már aki nem csak azért megy oda hogy csináljon valamit hanem érdekli is a dolog, de ezt hiába magyarázza bárki itt már mindenki csak a milliós irodai szarcsimbók akár lenne.. szánalmas.. rendőrt is divat szidni de mikor a cigók lerendezik az életképtelen arcát és mindenét persze egyből futás a rendőrségre...

Képmutató senkik az ilyenek... És nem azért mert nem akar katona lenni hanem mert lenézi azokat akik többre képesek mint ő.. majd ha eljön az ami a közel keleten van meglátjuk meddig maradsz életben a havi egymilliós pénzedből te szájhős ..

2020. aug. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!