Ha Németország elkezdene fegyverkezni, 10 év alatt fel tudnának állítani egy olyan erős hadsereget ami vetekedik az oroszokéval vagy az amerikaiakkal? Mint amilyen a Wehrmacht volt régen.
Figyelt kérdés
2020. jún. 21. 11:55
1/11 anonim válasza:
A fegyverkezéshez, nem elég ám csak fegyvereket gyártani.Emberanyag is kell hozzá.
Németországban nem nagyon akar senki sem katonának menni.Nincs motivációjuk, nincs indokuk rá.
2/11 anonim válasza:
Németországban sosem lesz ilyen. Tanultak belőle, és így is mélységesen szégyellik.
3/11 anonim válasza:
Nem, puhafarkú lett a német, inkább hagyják, hogy a kisebbségek meg az lmbtqxyvzstb-sek felettük uralkodjanak.
4/11 anonim válasza:
Azt sem lehet tudni mennyire fejlett az orosz és az amerikai haderő. Ezek nem publikusak nem véletlenül. Amit kiadnak minthogy újjítás stb. az már évtizedek óta létező dolgok.
5/11 anonim válasza:
Nem - csak ha a másik kettő nem fejleszt semmit a németek meg az összes erőforrásukat ráfordítják a hadseregre. Montecuccoli óta tudjuk hogy a háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz, pénz. Az USA egymagában többet fordít hadi kiadásokra mint az utána következő x ország összesen. Nem valószínű, hogy a németek a fél GDP-jüket fegyverkezésre akarnák fordítani.
6/11 A kérdező kommentje:
Az első VH után is meg tudták csinálni
2020. jún. 21. 22:52
7/11 anonim válasza:
S mit is tudtak csinálni az első VH után? Felfegyverkezni annyira, hogy a francia hadsereget és az angol expedíciós haderőt legyőzzék (bár nem voltak létszámfölényben, de a jobb hadvezetés eredményt hozott), a katonailag amúgy is gyenge balkáni, görög országokat elfoglalják. Az orosz és amerikai haderőnél viszont nem volt nagyobb - láttuk a II. Vh. kifutása alapján.
8/11 A kérdező kommentje:
A németek 3 fronton harcoltak, hatalmas túlerő ellen, de egy egyfrontos háborúban lenyomhatták volna a szovjeteket is
2020. jún. 22. 14:43
9/11 anonim válasza:
Talán "lenyomhatták" volna a SZU-t, talán nem... hagytak ugyan haderőt nyugaton, de a német hadsereg színe-java keleten harcolt és veszett oda a túlerő tüzében. A Moszkvai vereség '41-ben következett be, amikor még a láthatáron sem volt semmilyen nyugati invázió. A Sztálingrádi '42-ben amikor még szintén nem volt nyugati front.
Így viszont hogy három (pontosabban kettő) náluk külön-külön is nagyobb, több erőforrással rendelkező ipari nagyhatalommal harcoltak egyszerre (SZU és USA) borítékolható volt a történet vége.
10/11 EgyGabor válasza:
Nem. A hiányzó fiatalság és pénz mellett főleg azért, mert a franciák meg az angolok (és főleg a lengyelek) a nagy fejlesztés első pár évében valószínűleg blokádot hirdetnének és akkor annyi.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!