Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem használnak(Blitzkrie...

Miért nem használnak(Blitzkrieg)villámháborús taktikát az amerikaiak az ISIS ellen?

Figyelt kérdés
Hogyha gyártanának több tankot esetleg sikerülhetne? több ezer tank áttörné az ellenség vonalait és a gyalogság és a motorizált hadosztályok felszámolnák. Lehet költséges meg több ember kéne de nem húzódna több évig mint ahogy most
2020. jún. 6. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Mert nem érdekük gyorsan lezárni az ügyet.
2020. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ISIS nem egy klasszikus reguláris hadsereg, inkább irreguláris fegyveres erő, terroristacsoport, könnyű fegyverzettel, gerilla hadviseléssel, a lakosság megfélemlítésével, terrorral, akár alattomos terrortámadásokkal, robbantásokkal. Hiába vonul végig gyorsan az amerikai haderő és szállja meg az iszlamisták területeit, a neheze aztán jön, ellenőrizni, uralni, pacifikálni az adott területet. Ez Afganisztánban sem sikerült húsz év alatt, lehet, hogy végül a Talibán fog ismét felülkerekedni. Afganisztánban egyébként korábban a szovjet haderő is 10 év alatt vereséget szenvedett, hiába voltak jól felfegyerkezve és vetettek be a csúcson 65 ezer katonát.
2020. jún. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
97%
Szerintem amint megmutatod az. Isis vonalait már indulnak is a páncélos hadosztályok
2020. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Az Isis leginkább amerikai fegyverekkel harcol. Mégis mit gondolsz?

Egy fegyverszállítmányról kiderült, hogy az amcsiktól kapták. Azok közölték, hogy azért adták át, hogy áthaladhassank ISIS-területen.

Többnyire meg Szaud Arábia látja el őket az USA-ból vásárolt fegyverekkel.

2020. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
Az nem tűnt fel, hogy nem a középkorban vagyunk, sőt még az 1940-es években sem, és ott nem úgy zajlik már a harc, hogy szemtől szembe egymásnak megy a két sereg aztán aki nyer nyer?
2020. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%

Nézz utána ennek: aszimmetrikus hadviselés. Nem lehet legyőzni pusztán katonai erővel - Irakon, Afganisztánon is gyorsan átvonultak, mégsem semmisítették meg az ellenséget. Csak képletes frontvonal van, ha lennének pontcélok akkor azt megszórnák a levegőből és kész, de nincs. Nincs frontvonal, meg lövészárkok, csak kontrollált és nem kontrollált települések.

Szárazföldi csapatokat (speciális alakulatok kivételével) meg pont Afganisztán és Irak példája miatt nem küldenek. Politikai és katonai okból sem.

Katonai ok: átmasíroznak a területen, elveszítenek egy csomó embert (pokolgépektől, mesterlövészektől), majd amikor kivonulnak akkor a hatalmi vákumba visszaszivárog az ISIS - semmire nem mennek vele csak elköltenek egy csomó pénzt. Hatékonyabb, ha más - helyi szövetséges erőként - végzi el a piszkos munkát és ott is marad stabilizálni a területet

Politikai: nehéz lenne eladni a választóknak miért kell megint amerikai életeket áldozni az Afgán és Iraki fiaskó után (s még olaj sincs). Ráadásul egy csomó más hatalom "játszótere", ott vannak az oroszok, törökök, irániak is - persze a szír civilek szívják meg ezt a legjobban.

2020. jún. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!