Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az EU országai fognak még...

Az EU országai fognak még valaha nyílt, emberekkel vívott háborúba keveredni?

Figyelt kérdés

Az összes többi nagyobb hatalom nem fél háborúzni(talán egyedül Japán aki szintén viszolyog még a gondolatától is)... Esetleg a 2 világháború eredménye lenne ez a fegyveres konfliktusoktól való távolságtartás Európában?

(És most nem arra gondolok hogy pár száz francia idegenlégiós elmegy rendet tenni Afrikába..)



2020. márc. 30. 19:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A kulturáltabb válaszolóknak és azoknak akik végigolvasták és értelmezték is a kérdést és csak ez után válaszoltak azoknak köszönöm a válaszát


És egyébként lehet nem voltam egyértelmű de nem feltétlenül Európai államok egymás közti háborújára gondoltam(de ha te erre válaszoltál már azt is köszi meg még jöhetnek ilyen válaszok), hanem akár egy EU-s tömb vs Közel-Kelet ha így érthetőbb...

2020. márc. 30. 20:53
 12/12 anonim ***** válasza:
67%

“különböző értékrenddel, kultúrával, nyelvvel, szokásokkal élő emberek egymás mellett kellett, hogy éljenek”

Épp az, hogy nem egymás MELLETT éltek, hanem ALÁRENDELTSÉGBEN.

Lássuk csak:

Monarchia? Ausztria diktál, többiek csinálják.

Jugoszlávia? Nyugi van, amíg Szerbia diktál, többi kussol. Mikor ez nem így volt, lsd jugoszláv háború.

Német Birodalom? Hitler bácsi és a németek az élen, Ausztria, lengyelek, magyarok, dánok, franciák, olaszok stb “önként” és dalolva csatlakozik. Most ne az legyen az érv lehetőleg, hogy pl a magyar kormány támogatta Hitlert, mert én a népről beszélek, nem a politikai elitről.

Habsburg Birodalom? Lsd. Monarchia.

Oszmán Birodalom? Megszállás, elnyomás alatt tartva a balkáni népeket (akik egymást is rühellik) fél évezreden át? Te sem gondolod szerintem, hogy ez egymás mellett élés volt, nem pedig gyarmati sorban tartás (még ha más módon is, mint ahogy az antanthatalmak tették).

Mindenütt az volt a gond, hogy az egyik nép elnyomta a másikat, korlátozta vagy épp egyszerűen elvette a függetlenségüket, identitásukat, kultúrájukat. De nem is kell ehhez ekkora országokat megfigyelni, elég ha csak a magyar kisebbségekre gondolunk, mekkora kárt okozott az elnyomottság végetti ellenállásuk a forradalom alatt pl.


Egyébként meg egyetértek azzal, hogy a nagy háborúk mögött mindig áll valamilyen nagyhatalmi érdek. Az első pl a gyarmatok miatt tört ki (németeknek nem jutott), a második meg a Trianon, a megtorlások miatti válság miatt. Utóbbi okozta a nép dühét, nyomorát, az ilyen hangulatú embereket meg mindig könnyebb felhergelni, elhitetni velük, hogy az újabb harc mindent megold.

2020. márc. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!