Az EU országai fognak még valaha nyílt, emberekkel vívott háborúba keveredni?
Az összes többi nagyobb hatalom nem fél háborúzni(talán egyedül Japán aki szintén viszolyog még a gondolatától is)... Esetleg a 2 világháború eredménye lenne ez a fegyveres konfliktusoktól való távolságtartás Európában?
(És most nem arra gondolok hogy pár száz francia idegenlégiós elmegy rendet tenni Afrikába..)
"Az összes többi nagyobb hatalom nem fél háborúzni"
???
Az amerikaiakon és az oroszokon kívül gyakorlatilag egyik nagyobb hatalom sem háborúzik.
#2
A liberalizmust soha nem fogjátok elsöpörni, uborka, mivel az emberiség fejlődése folyamatos és egy idő után mindig eljutnak oda a társadalmak, hogy szabadságban akarnak élni.
2-es, jó nagy marhaságot írtál
Az I. vh-ban pl Franciaország más kultúrájú és értékrendű volt mint Németország? A nyelvükön meg a megszokásaikon kívül nem igazán különböznek egymástól semmiben ma sem. Ja és ők már akkor is nemzetállamok voltak többnyire, mégis háború lett belőle. Vagy felhozhattam volna példaként akármelyik közép európai országot is, a nyelvünkön kívül semmiben sem különbözünk egy szlováktól vagy osztráktól.
Háborúzni erőforrásokért és hatalomért szoktak. Ezért kéne minél jobban összefonódnia az Európában lévő kis nemzetállamoknak, mert az érdekeink ugyan azok.
A kérdésre válaszolva, én nem hiszek benne, hogy lehet több háború európai országok között.
Addig jó amíg nem vívnak háborút. Nem elképzelhetetlen, de nem is túl valószerű. A nagyhatalmak már maximum egy háborút fognak megvívni egymással - utána már senki semmit, mert szét atombombázzák egymást.
Ettől még "békefenntartó" konfliktusok előfordulhatnak, de ódzkodik mindenki a háborútól professzionális hadsereg ide vagy oda.
Egymással nem valószínű hogy háborúznak a kisebb regionális konfliktusok helyett áttevődött a hangsúly az érdekszövetségek közöttire (mondjuk a Vh-k is így voltak Antant/Szövetségesek vs. Tengely).
Hatodik! " vh-ban pl Franciaország más kultúrájú és értékrendű volt mint Németország? "
Ha átfogóan ismernéd a történelmet pontosan tudnád, hogy Németország a 19. század második felében hosszú háborúskodás után jött létre. Azért volt háborúskodás mert a német területeket az egyik fél úgy akarta egyesíteni, hogy egy multikulturális nagy németállam legyen, amibe beletartozik a monarchia, poroszország, a lengyel területek így tehát mi magyarok, az osztrákok, szlovének, csehek, szlovákok, erdély, horvátország, valamint az itt élő 30 különböző népcsoport, számtalan különböző vallási felekezet stb. Ebben voltak érdekeltek az osztrákok, illetve a franciák is, akik cserébe hogy segítenek az osztrákoknak megkapták volna Elzászt és Lotaringiát. Nem sikerült a terv mert a poroszok tönkreverték őket, megvédték a függetlenségüket és létrehozták 1871-ben a német államot, multikultimentesen. Ez a fájó seb de főleg Elzász elvesztése és a bosszú vágy motiválta a franciákat németország ellen. De a világháborúnak sok oka van. A balkánon ugyanígy a 19. század második felében összeomlik az Oszmán Birodalom, ami a másik multikulti volt és számtalan kis független nép keresi az útját. Pl Szerbek, Szerbiához akarnak csatlakozni a magyarországon élő szlávok, akik nem akarnak multikultiban élni a Monarchián belül. Ez lesz majd a közvetlen ok a szarajevói merényletre, s így a háború kitörésére... Ha jól megnézzük végig a multikulturalizmus, és a globalizációk az okok. Utóbbi az afrikai gyarmatosít jelenti a világháború vonatkozásában
#8 te mi a ***** beszélsz?
Elzász a XVII. század óta a Porosz-Francia háborúig Franciaországhoz tartozott, illetve a német egység nem a multikulturalizmus körül folyt, hanem egy laza vagy szoros német konfederáció jöjjön-e létre.
Nen a multikulturalizmussal van baj, hanem a büdös prolilból, de hál' isten 10-20 év és feleslegesek lesznek, lecserélődnek robotokra
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!