Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy hívják azt az embert,...

Hogy hívják azt az embert, aki géppuskás egy bombázógépen?

Figyelt kérdés

Második világháborús bombázókról lenne szó, minden irányba nézett egy-két géppuska/gépágyú, hogy azokkal megvédjék a gépet az ellenséges vadászok támadásától.

Na ezt, aki repülőről lő, azt hogy mondanátok lehetőleg egy, max. két szóval? Csakhogy értsétek, milyenre gondolok, angolul rear gunner, ott ez egy hagyományos, csak bombázókon használatos kifejezés, de Magyarországon nem sokan éretnék ezt, tükörfordításban hátsó lövész, meg nem is lenne egyértelmű, hogy akármilyen repülőnek köze van ehhez. Például gondolhatnák, hogy egy tank géppuskásáról van szó.


Egyébként Wiki szerkesztéshez kéne.

Köszi, ha találtok valamit!



2020. febr. 5. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Lövész.

Nehéz volt, mi?

2020. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a magyaroknak nem voltak soha nehézbombázóik, ezért nem alakult ki rá külön kifejezés. Simán lövésznek lehetne hívni.

Egyébként nem igazán értem, hogy ez miért nem nyilvánvaló.

2020. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1,2!

Tudod, hogy hány értelme van a lövész szónak? A gyalogos, gépkarabélyos katona is lövész, úgyhogy ebből se derülne ki, hogy légiharcról van szó.


Ja, valószínüleg nincs is ilyen szó.:)

Én meg ezt keresem.

2020. febr. 5. 21:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan keresheted, mert a rear gunner fele megnevezes magyarul nincs.
2020. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

"Tudod, hogy hány értelme van a lövész szónak? "


Egy gyermekem. Ha kitöltötted volna a szolgálati időd, nem ilyen nyámnyila szerencsétlen pávakölök lennél és te is tudnád.

2020. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 LazyJones ***** válasza:
86%
Ahol én találkoztam ilyen szerepkörrel, ott a szolgálati hely + lövész kifejezést használták, pl. faroklövész, toronylövész, lövész-navigátor, ha több feladata is volt, ilyesmi.
2020. febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
A géppuska és gépágyú kezelő is air gunner amerikaiaknál, oroszoknál воздушный стрелок (“légi vadász”), nálunk légilövész (Horthy-rendszer óta, szocializmus alatt is ez volt).
2020. febr. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Úgy lászik, hogy egy nem létező szót kerestem!

Ez is teljesítmény, nem?:)

2020. febr. 6. 20:06
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Hogyne létezne a légilövész!


google: légilövész +site:honvedelem.hu

2020. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csibészlövész.
2020. máj. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!