Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért szoktak a katonák és a...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért szoktak a katonák és a rendőrök 3 - 4 méterről is "gyakorolni" pisztollyal, vagy gépkarabéllyal "nullás" távolságon?

Figyelt kérdés
Gyakran látom, hogy a katonák és a rendőrök "nullás" távolságokon tartanak lőgyakorlatot, és mindezt statikusan. Ilyen kis távolságnak csak akkor van értelme, amikor teljesen kezdő az illető, vagy az illető futkosós lőgyakorlatot végez, de nem, régóta szolgáló katonáknál és rendőröknél is gyakran látom, hogy így egyszerűen odaállnak szinte a céllaphoz és tartanak lövészeti foglalkozást, ami megkérdőjelezhető értelmű, nem pedig 10 - 15 - 25 vagy 50 méteren pisztollyal, ha már statikus, és gépkarabélynál is lehet alkalmazni az arányosságot, vagy marad a futkosás és akkor a természet miatt normálisabb lesz az egész.
2019. szept. 16. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Szólj nekik, hogy feleslegesen csinálják!
2019. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert bármikor előhuppan egy arc a fedez3kből vagy ront felé közelről onnét is ki kell lőniük ha nem akarnak zsákba kerülni .
2019. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikák szerint az utcai összecsapások nagy része ilyen távolságban történik, kb. 5 - 10 méteren. Tehát arra a szituációra gyakorolnak, amivel a legvalószínűbben találkozni fognak.


Ilyen helyzetekben fontos a gyors reagálás és a gyors fókusz (célzás), ezért gyakorolják. Ha gyorsan kell cselekedni, akkor közelről is el lehet véteni a lövést, fontos hogy fel legyenek készülve ezekre a helyzetekre, mert nem lesz 10 másodpercük célozni.


Persze gyakorolnak távolabbról is.

2019. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1.) A közeli céloknál tudod csak igazán begyakorolni hogy előveszed a fegyvert és lősz.

2.)A jogos önvédelmek 80% közelharc 7 méteren belül(aki késsel megy rád nem 50 méterről húzza elő a kést vagy vascsövet stb) ez nem csak az önvédelemre vonatkozik hanem tűzpárbajra is katonailag és rendőrségnek egyaránt. épületekben stb kerül sor erre nem a nyílt terepen

2019. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Gyakran látod katonáknál és rendőröknél? AW, akkor te valami nagyon nagy fejes lehetsz, ha katonai és rendőri lőgyakorlatokra rendszeres bejárásod van.


Szerintem te egy ilyen nagy online

2019. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
COD meg cs:go harcos lehetsz (lemaradt az előzőből)
2019. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 a lőtérre ahová én járok puffogtatni havonta járnak a rendőrök hivatalosan gyakorlatra nekik kötelező és a legtöbb rendőrségnek nincs saját lőtere így magán lőterekre járnak
2019. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is katonáskodásom ellenére magánlőtérre járok, mert az alapkiképzésen pont az ilyesmit nem tanítják meg, a P9RC egy nagyipari hulladék, pedig jól ment vele az alapozó lövészet és ugyan még alakulatnál nem vagyok, mégis az elmondások alapján nem várjak sok jót, ilyenkor magánlövészeten oldjuk meg rendőrkollégával és egy-két katonatárssal meg különböző civilekkel a lövészetet.


Ezenkívül sok lövészetes cikket meg felvételt és bejegyzést láttam, amiben voltak ezek a közvetlen közeles dolgok, egy El Presidente drillnél is adnak a 10 méteres minimumra, de felesleges idegeskedek rajta, majd lesz sajátom és szárazoló szettem, le tudom ellenőrizni, hogy mennyire megy jól.

2019. szept. 18. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!