Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Trump háborút indítana...

Ha Trump háborút indítana Irán vagy Szíria ellen, az javítaná vagy rontaná az újraválasztási esélyeit?

Figyelt kérdés
George W. Bushnak bejött a háborúzás, ennek köszönhetően újraválasztották. Igaz, aztán a túlságosan elhúzódó afganisztáni, iraki háború és egyéb problémák miatt elnökségének végére történelmi mélyponton volt a népszerűsége.

2019. júl. 26. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Javítaná.
2019. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Hát kérdéses, hiszen pont az volt az egyik választási ígérete, hogy befejezi a háborúkat és haza viszi a katonákat.
2019. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szíria ellen már hova? Az egész országot leztúzta asszad meg az oroszok.

Van ott kb másfél millió túlélő meg asszad katonái és ennyi.

Irán ellen meg túl átlátszó lenne. Kell amerikának az olaja és zavarja hogy irán igényt tart arra ami a sajátja. Ezt 1x már eljátszották a történelemben. Ha jól emlékszem az 50es években.

2019. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Trump nem tud háborút indítani.

a hállívúdi mítosszal ellentétben az USA elnöke nem az USA királya. meglehetősen korlátozott hatalommal rendelkezik.

úgyhogy a kérdésed pont hülyeség.

2019. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek hülyék, így nem az számít, hogy mit csinálsz, hanem az, hogy hogyan kommunikálod. Lásd itthon: a Fidesz homlokegyenest az ellenkezőjét csinálja, mint amit mond, mégis sorban nyeri a választásokat.
2019. júl. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Trump nem tud háborút indítani.a hállívúdi mítosszal ellentétben az USA elnöke nem az USA királya"


Sokkal nagyobb hatalma van, mint egy királynak manapság.

Az Egyesült Államok elnöke az ország állam- és kormányfője, a hadsereg főparancsnoka egy személyben, aki a gyakorlatban maga dönthet háború indításáról. Igaz ugyan, hogy hivatalos hadbalépéshez, háború deklarálásához szüksége lenne az elnöknek a kongresszus jóváhagyására, de e nélkül is elrendelheti a hadsereg bevetését, egy ország megtámadását. Erre számos példa van az ország történelmében az utóbbi évtizedekben (lásd pl. Dominikai Köztársaság, Grenada, Panama elleni invázió, 1999-es Szerbia elleni bombázási kampány, 2011-es Líbia elleni bombázási kampány, 2017-es szíriai katonai támaszpontok elleni Tomahawk bombázások).

2019. júl. 27. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:

K..rvára rontaná.

Trump össze-vissza fenyegetőik, és cselekszik. Egy háború elrendelése és végigvitele elkötelezettséget igényelne, neki incs.

2019. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

"Sokkal nagyobb hatalma van, mint egy királynak manapság."


ja, azért szenved egy nyomorult kerítés megépítésével az országhatárra, azért tudja egy bíró felülírni az elnöki rendeletét, azért lehet "sanctuary city"-ket létrehozni. hát persze. nem kéne kicsit következetesebben gondolkodni?


"Az Egyesült Államok elnöke az ország állam- és kormányfője..."


ja, csak ellentétben az európai gyakorlattal, a kormányfőt (ami a hatalom végrehajtó ágának vezetője) nem a parlament (a hatalom törvényhozói ága) többségéből választják, hanem teljesen külön eljárás keretében.


"...a hadsereg főparancsnoka egy személyben, aki a gyakorlatban maga dönthet háború indításáról."


nem. a rendelkezésére álló fegyveres erők bevetéséről ugyan dönthet, de csak bizonyos feltételek mellett és bizonyos időkorláttal. Obama pl. éppen csak megúszta, hogy felkoncolják a líbiai bombázások miatt.


"Igaz ugyan, hogy hivatalos hadbalépéshez, háború deklarálásához szüksége lenne az elnöknek a kongresszus jóváhagyására, de e nélkül is elrendelheti a hadsereg bevetését, egy ország megtámadását."


a háború és az Amerikát vagy amerikai civileket közvetlenül fenyegető veszély elhárítása nem ugyanaz. az előbbihez nincs joga, az utóbbi ellenben kötelessége. ne keverjük a szezont a fazonnal.


"Erre számos példa van..."


Dominikán több ezer amerikai civil ragadt egy polgárháború közepén, Panama hadat üzent az USA-nak, Szerbia bombázása NATO akció volt, minden NATO ország jóváhagyta, szíria bombázása amerikai-britt-francia közös akció volt, amit egyébként Obama is beígért korábban, csak segget csinált a szájából...


Líbiáról már ejtettem szót, az egyetlen ami marad a számos példádból az Grenada, ami valóban határeset.


egy szónak is száz a vége, Trump nem tud háborút indítani, amit meg te háborúként akarsz eladni, az nyilván nem az, amire a kérdező gondolt, hiszen a te fogalmaid szerint Szíriával már háború van. (amit egyébként akkor Obama indított)

2019. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!