Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ennyi hülye kérdés,...

Miért van ennyi hülye kérdés, és miért dőlnek rá a válaszok?

Figyelt kérdés

Csak néhány példa az utóbbi termésből: Mi lenne, ha hadat üzennénk Szlovákiának? Mi lenne, ha hadat üzennénk mindenkinek? Mi lenne, ha vagyoni, műveltségi és mindenféle más cenzushoz kötnénk a választójogot? Kitörhet nálunk egy keresztény forradalom? Mi lenne, ha felmondanánk az összes nemzetközi szerződésünket? Mi lenne, ha királyság lennénk? Jobb lenne egy diktatúra? Szavaznál egy olyan pártra, aki betiltaná a műszaki fejlődést?


Egy ideig próbáltam viccnek venni ezeket a kérdéseket (bár annak se jók), de amikor egyszer-kétszer válaszoltam, hogy nem kéne már ezt a marhaságot, a legtöbben nekemestek, lepontoztak, és védelmezték a kérdező agyament baromságait. Szóval látom, hogy ennek van tábora! De hogy lehet? Ezekből a kérdésekből egy komplett diliház csapatát ki lehetne állítani. Ha így gondolkoznak, ennyit tudnak a fiatalok a közéletről, hát az tragédia lesz...


(Ja, tavaly volt már egy ilyen kérdés, de most még aktuáliasabb!)


2010. júl. 9. 20:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%

Sztem a fiataloknak lehet sőt kell is feszegetni a társadalmi tabukat, korlátokat ez az erőlelépés. Persze kezdetben butaságok is eszükbe jutnak, de aztán ahogy ismeretük egyre bővül végül kialakul bennük a végső vélemény úgy kb 30-as éveikre. Ez sztem így normális.

És attól se értem hogy miért kell félni hogy "sok hülye párt lesz". Olyan pártok vannak, amilyen gondolkodásra van igény a társadalomban. És amelyik a legtöbb embernek tetszik, olyan párt kerül kormányra. Ez a demokrácia lényege.

2010. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%
Te vagy itt az egyetlen rühes. A többiek mind eszmét cserélni jönnek.
2010. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
20.57: Én nem kérdőjeleztem meg a demokráciát, de azért az se mindegy, hogy milyen minőségű. Persze, ebben az életkori dologban van valami, de nekem ahhoz képest is soknak és furcsának tűnik ez a buta kérdéskavalkád.
2010. júl. 9. 21:15
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

Nos az a helyzet, hogy nyári szünet van és a 14-16 éves unatkozó diákoknak nincs jobb dolguk.

Bevallom, én rosszabbra számítottam... :)

2010. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
21.19: Na jó, akkor egy kicsit lenyugodtam. Szóval nem annyira a történelmi tendenciák, meg a sorskérdések, csak a nyári szünet. Ebben lehet valami, mert mostanában szinte minden 2. kérdés ilyen, korábban azért ennyi nem volt...
2010. júl. 9. 21:26
 16/20 anonim ***** válasza:
47%
Hát a "történelmi tendenciák" olyanok ha egy rendszer rossz, haldoklik akkor az emberek elkezdik keresni hogyan lehetne jobb és ha megvan akkor arra tendálnak. Jelenleg is ez történik. Nem csak nálunk mindenhol a világban ha szétnézel.
2010. júl. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
22.27: Szerintem is rossz és halódik a Rendszer, én is keresem az új utakat, nekem is vannak talán meglepő, mások által nem igazán megértett javaslataim. De én nem akarok háborút, diktatúrát, jogegyenlőtlenséget, vallási fundamentalizmust és/vagy kőkorszakot. És idegesít, hogy itt ennyien akarnak.
2010. júl. 9. 22:43
 18/20 anonim ***** válasza:
amugy honnan veszitek, hogy ide csak fiatalok járnak?
2010. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"De én nem akarok háborút, diktatúrát, jogegyenlőtlenséget, vallási fundamentalizmust és/vagy kőkorszakot."


hát háborút, kőkorszakot, vallási fundamentalizmust én sem. de pl a mai "politikailag korrektnek" tekintett világirányzat hosszú távon pont ide vezet.

jogegyenlőtlenség az meg már most is van..lásd kiknek vannak itt jogai elsősorban.

diktaúra meg... orbán hasonlóra készülődik csak demokracia álcája mögé bujtatva.


amugy meg olyan sokan akarják azért túlzás. aki kérdezte talán akarja, azt kivánscsi mit szolnak hozzá a többiek de nem láttam úgy hogy tömegesen lekesednének. ugyhogy sztem nyugodtan alhatsz holnap még nem keresztyén kőkorszakba fogsz felébredni :)

2010. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Azért ,mert az értelmesebb emberek keresik a megoldást a mai gondokra.Nyilvánvalóan itt Mo-n semmi nem működik normálisan, és szeretnének ezen változtatni
2010. júl. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!