Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van ennyi hülye kérdés,...

Miért van ennyi hülye kérdés, és miért dőlnek rá a válaszok?

Figyelt kérdés

Csak néhány példa az utóbbi termésből: Mi lenne, ha hadat üzennénk Szlovákiának? Mi lenne, ha hadat üzennénk mindenkinek? Mi lenne, ha vagyoni, műveltségi és mindenféle más cenzushoz kötnénk a választójogot? Kitörhet nálunk egy keresztény forradalom? Mi lenne, ha felmondanánk az összes nemzetközi szerződésünket? Mi lenne, ha királyság lennénk? Jobb lenne egy diktatúra? Szavaznál egy olyan pártra, aki betiltaná a műszaki fejlődést?


Egy ideig próbáltam viccnek venni ezeket a kérdéseket (bár annak se jók), de amikor egyszer-kétszer válaszoltam, hogy nem kéne már ezt a marhaságot, a legtöbben nekemestek, lepontoztak, és védelmezték a kérdező agyament baromságait. Szóval látom, hogy ennek van tábora! De hogy lehet? Ezekből a kérdésekből egy komplett diliház csapatát ki lehetne állítani. Ha így gondolkoznak, ennyit tudnak a fiatalok a közéletről, hát az tragédia lesz...


(Ja, tavaly volt már egy ilyen kérdés, de most még aktuáliasabb!)


2010. júl. 9. 20:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

amit máshol nem mertél...itt megkérdezheted!

Ez a válasz a kérdésedre!

2010. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Ki kötelez rá hogy minden kérdésre válaszolj? Oda vagy láncolva gép elé vagy mijaszösz? Ami téged nem érdekel azt hagyd ki. Az meg miért zavar téged ha másokat érdekel?
2010. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, eleinte én is azt hittem, hogy poénkodik valaki, de nem, ma tízből nyolc fiatalnak, akik nem is éltek még akkor, Kádár-nosztalgiája van.
2010. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
szerintem a kérdezőt nem az zavarja, hogy másokat érdekel, mert pont ez az: másokat a saját véleményükön kívül semmi nem érdekel! Csak a saját álláspontjukat szeretnék itt visszahallani! mert máshol nem nagyon lehet...
2010. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Kádár-nosztalgiája van"


Me ők még nem unták meeg:))

2010. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"Mi lenne, ha vagyoni, műveltségi és mindenféle más cenzushoz kötnénk a választójogot?"


Kérdező szerint hülye kérdés, tehát a választójogot nem korlátozná. Viszont a véleménnyilvánítást (amik a felsorolt kérdések) igen?

2010. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
tudtommal van különbség kérdés és vélemény között...
2010. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

54

Nem én vagyok ugyan a kérdező, de felmerül benne, hogy milyen... szerény képességű medvebocsban merült el fel, a huszonegyedik század elején, négyegész-kéttized önkényuralmi rendszer száz éven belüli kimúlása után ebben az országban.

2010. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Okés de nem látom hogy bárhol lenne olyan kitétel hogy csak bizonyos típusú kérdéseket lehet feltenni. Amúgy meg miért baj? Egyszerüen nem válaszolsz rá ami nem tetszik v nem érdekel. (Mielőtt meggyanusítanál egyiket se én kérdeztem.) Viszont tetszenek a szokványos sztereotípiáktól eltérő kérdések.
2010. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Voltak, akik kicsit félreértettek. Dehogy korlátoznám én a jogukat, és persze, meg tudom tenni, hogy nem olvasom el. De ettől még a baj, baj. Mert szerintem nagy baj, ha normálisan iskolázott, írni-olvasni tudó stb. fiatalok tendenciaszerűen ilyen dolgokat vetnek fel, és ezekről komoly vitákat nyitnak. Mert akkor ezek a baromságok majd hamarosan a valóságban is visszaköszönnek akár még egy pártnál is. Tehát attól félek, hogy nagyon rossz irányba haladunk, mert a gondolataink, a vitáink is rosszak. Ha egy-két ilyen lenne, fel se tűnne, de rengeteg van, és minden nap! És hát lennének itt ezek helyett bőven súlyos valós kérdések is. De azok meg mintha valahogy elhalnának.


Persze az is lehet, hogy én vonok le túlzott következtetéseket. Ha helyretesz valaki, nem bánom.

2010. júl. 9. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!